Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Büyükçekmece için Yetkili İŞ Mahkemesi neresidir ?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-02-2010, 14:24   #1
TALES

Varsayılan Büyükçekmece için Yetkili İŞ Mahkemesi neresidir ?

Arkadaşlar, Esenyurt Büyükçekmece'de bulunan atölye işçisi adına iş davası açmam gerekiyor.
Büyükçekmece'de İş Mahkemesi var mı, yoksa davayı Bakırköy'de mi açmalıyım ?
Old 04-02-2010, 15:01   #2
av.sibell

iş mahkemeleri ağır ceza mahkeleri yargı bölgesine tabiidir. b.çekmece bakırköy ağır ceza mah. yargı bölgesinde olup, davanızı bakırköy iş mahkemesinde açmanız gerektiği kanatindeyim.
Old 04-02-2010, 15:08   #3
TALES

Av.Sibel'e teşekkür ederim.
Ben de bir yandan araştırıyorum. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararı buldum. 23 Kasım 2003 Tarihli Resmi Gazete
Sayı: 24945
Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kararı
Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanlığından

II — Büyük şehir belediyesi sınırları içerisindeki
merkez ilçe ile diğer ilçelerin adı ile kurulu ağır ceza merkezlerinde oluşturulan müstakil iş mahkemelerinin yargı çevresinin, yalnız büyük şehir belediyesi sınırları içerisinde kalan ilçeleri kapsamına alacak biçimde, ağır ceza mahkemesinin yargı çevresi olarak tespitine,
Old 04-02-2010, 15:21   #4
Av. Eyüp KATI

bir kaç yıl önce b.çekmece kendi başına iş mahkemeleri konusunda yetkili idi bu nedenle asliye hukuklarda açılıyordu ancak daha sonra b.çekmece büyükşehir sınırları içerisine alındı bu nedenle bakırköy iş mahkemeleri yetkili hale geldi.
Old 05-02-2010, 16:27   #5
hukukav

Bu konuyu ben de araştırmıştım, meslektaşlarımın belirttiği gibi Bakırköy Mahkemeleri yetkilidir. Emin olmanız açısından belirtmek isterim ki Büyükçekmece ikametli işlerde takip ettiğim 30 dan fazla iş davası Bakırköy'de görülmektedir.
Old 14-12-2010, 16:26   #6
Av. Özlem Özmen

Sayın meslektaşlarım ben de Silivri ile ilgili olarak şüpheye düştüm. Silivri Asliye Hukuk Mahkemesi İş mahkemesi sıfatıyla mı bakacak acaba? Deneyimi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim...
Old 08-03-2011, 14:40   #7
av.yağmur deniz

Alıntı:
Yazan Av. Özlem Özmen
Sayın meslektaşlarım ben de Silivri ile ilgili olarak şüpheye düştüm. Silivri Asliye Hukuk Mahkemesi İş mahkemesi sıfatıyla mı bakacak acaba? Deneyimi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim...
Özlem hanım yanıt alabildiniz mi acaba silivriyle ilgili bende emin olamadım.Ağır cezası var ama aynı zamanda büyükşehire bağlı.
Old 09-03-2011, 17:20   #8
Av. Özlem Özmen

Meslektaşım en son Silivriyi arayıp sordum, iş mahkemesi sıfatıyla asliye hukuk mahkemeleri bakıyormuş öğrendim, davalarımı da orada açtım, bilgilerinize...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi