Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bana Komik Geldi...

Yanıt
Old 18-03-2003, 23:16   #1
Batu Han

Varsayılan Bana Komik Geldi...

Kadinlar bir erkegi sever onunla omur boyu birlikte olmak isterler ve
evlenirler.

Evlendikten sonra da erkegin tum ozelliklerini kendi istedigi sekilde
degistirmeye calisir ve 30 yil sonunda da basarili olur.

Sonra da derler ki : Sen evlendigim adam degilsin...
Old 19-03-2003, 10:19   #2
Sibel

Sayın Deren,
Komik gelen nedir anlayamadım ? Ancak yaratmaya çalıştığınız gündem hakkında birşeyler yazmak istedim...
Öncelikle evlilik yapma konusunda tek söz sahibi kadınlar değildir. Çiftler karşılıklı olarak biribirini sever, biribirleriyle ömür boyu beraber olmak ister ve evlenirler....
Yazınızın ikinci bölümüne gelince kimse diğerini zorlama ile değiştirme hakkına sahip değildir.. Evlilik kimseye bu hakkı vermez..Belirtmiş olduğunuz süre ise bir kadının (veya bir erkeğin) başarısı değil başarısızlığıdır kanımca.... Ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; 30 yıl süre ile değişmemek konusunda direnen kişinin birden bire karşısındakinin uydusu haline gelmesi sonucunda o kişiye verilecek yanıt ( kadın veya erkek hiç farketmez) aynen yazınızın sonundaki cümle olacaktır.
Bir küçük değişiklikle aynen yazıyorum....
Sen benim evlendiğim kişi değilsin !
Saygılarımla....
Old 19-03-2003, 11:39   #3
ege

)
Minik bi alıntı ekliyim de...

evlilik nedir ?

Kadin kahvaltı sofrasinda gazete okuyan kocasina bakıp soylenmiş:
Keşke bir gazete olsaymışım. Böylece bütün gün sıkı sıkı tuttugun
ve ilgilendigin tek şey ben olurdum.
Adam kafasını bile kaldırmadan cevap vermiş:
Evet keşke sen bi gazete olsaydın böylece yarın senin yerine yeni bi tane alabilirdim ...
Old 19-03-2003, 11:43   #4
Sibel

Evet Sevgili ege
Bu da bana çok komik geldi.... Ve inanır mısın bu da erkeklerin bakış açısının biraz olsun espri ile süslenmiş hali... Vay halimize diyorum... !
Old 19-03-2003, 12:05   #5
Sibel

Bir başka minik alıntı da benden olsun !

Evlenme hazırlığı içinde olan bir çift trafik kazasında ölüp cennete

giderler. Damat adayı durumu görevli meleğe anlatarak evlenip

evlenemeyeceklerini sordu.

"Bir bakayım" dedi görevli melek.

Aradan 3 ay geçtikten sonra görevli melek mağdur çifte sevinçli haberi

vermek için "Herşey ayarlandı. Sizi evlendirebiliriz" dedi.

"Şey... Biz düşündükte,acaba evliliğimiz yürümezse bizi boşayabilir misiniz ?" dedi damat adayı.

Görevli melek gök gürültüsü sesiyle son derece kızgın bir şekilde;

"Siz manyak mısınız ??? Cennette bir imam bulabilmek için 3 ayımı verdim.

Avukat bulmak ne kadar sürer tahmin edebiliyor musunuz ?"..."
Old 19-03-2003, 14:50   #6
turev

Neşeli espri

sibel hanım,

sayın deren in yazdığı şeylerin bir kısmının - özellikle boşanma ve evlilik konusundaki görüşlerinin- espri olduğunu tahmin ediyorum.

evlilik konusundaki tartışmalara daha sonra devam ederiz.

sevgiler saygılar...
Old 19-03-2003, 14:55   #7
Sibel

Sevgili turev,
Sayın Deren'in esprili bir anlayışla yazdığını elbette algılıyabiliyorum. Ancak espri bile olsa kadın-erkek ayrımı gözetmeden olması gerektiğine inanıyorum.... Ayrıca bu aralar benim de çok çalışmam gerek çooook.. Sınavlarda görüşmek üzere... Saygılar..
Old 19-03-2003, 15:07   #8
Batu Han

sayın sibel
bu Ally McBeal Dizisinden bi alıntıdır.bende internette biyerde okudum hoşuma gitti.bence hoş bir espiri.yani ciddiye almaya veya gündem konusu olarak nitelendirmeye hiç gerek yok.
evet ciddiye alınırsa bunu yapmaya çalışan kadın hakkındada buna maruz kalan erkek hakkındada yada tam tersi yapmaya çalışan erkek ve maruz kalan kadın hakkındada dünya kadar yorum yapılabilir ama dediğim gibi ciddiye alınırsa....ve bu bir espiri
bu arada şu gazete muhabbetine benzer bi olay kız arkadaşımla benim başımdan geçmişti.hep beraber maç izlemeye gittik bi arkadaşa 15 20 kişi falandık.kız gurubu biz maçı çok dikkatli izliyoz diye sinir olup önümüze geçmeye falan çalışıyodu bizde kaba kuvvete başvurup hepsini odadan çıkartıp kapıyı üstümüze kitledik(erkek olmanın avantajı ).bunlar bu sefer telefonu çaldırıp gürültü falan yapıp engellemeye çalıştılar.baktılar ondan da fayda yok duygu sömürüsü yapmaya başladılar tabi bu arada goller falan oluyo.ondanda sonuç alamayınca kız arkadaşım sitemle karışık şu maç kadar ilgilenmiyosun benle dedi.bende kapınında kitli olmasının verdiği güvenle iyi ama sen 90 dkda bitmiyosunki demiştim...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi