Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma Telefon

Konuyu Kilitleyin
Old 14-01-2013, 12:14   #1
Konuk

Acil Boşanma Telefon

Merhaba, eşime boşanma davası açacağım, kendisinin beni biryle aldattığını düşünmekteyim çünkü sık sık mesajlaşıyor. Telefon kaydını mahkemeden isteyebilir miyim? Asıl sorum bu kayıtları mahkeme ne zaman ilgili kurumdan talep eder, dilekçe mi ilk verdiğim zamn mı dosya incelemesinde mi yoksa ilk duruşmada tarafları dinledikten sonra mı? Buna göre dava açma süresini ayarlıcam hemen açmak istemiyorum bir takım maddi sıkıntılardan dolayı ama kayıtlar da bildiğim kadarıyla 1 yıla kadar saklanıyor onlar da silinsin istemiyorum bu zamanda bu sebepten mahkemenin ne zaman tib'e talepte bulunacağı önem arz ediyor. Teşekkürler.
Old 15-01-2013, 09:59   #2
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba, eşime boşanma davası açacağım, kendisinin beni biryle aldattığını düşünmekteyim çünkü sık sık mesajlaşıyor. Telefon kaydını mahkemeden isteyebilir miyim? Asıl sorum bu kayıtları mahkeme ne zaman ilgili kurumdan talep eder, dilekçe mi ilk verdiğim zamn mı dosya incelemesinde mi yoksa ilk duruşmada tarafları dinledikten sonra mı? Buna göre dava açma süresini ayarlıcam hemen açmak istemiyorum bir takım maddi sıkıntılardan dolayı ama kayıtlar da bildiğim kadarıyla 1 yıla kadar saklanıyor onlar da silinsin istemiyorum bu zamanda bu sebepten mahkemenin ne zaman tib'e talepte bulunacağı önem arz ediyor. Teşekkürler.

Mahkeme davanın açılmasından hemen sonra dava dilekçesinde göstermiş olduğunuz delillerin toplanması için gereken işlemleri yapar.

Fakat uygulama da farklılıklar olabilir.

Hak kaybına uğramamak adına bir avukattan yardım almanızı öneririm.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi