Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Taburcu işlemlerim sırasında provizyon almadan ameliyat oldugumu ögrendim

Yanıt
Old 01-10-2013, 22:00   #1
Konuk

Varsayılan Taburcu işlemlerim sırasında provizyon almadan ameliyat oldugumu ögrendim

Devlet hastanesine gittim muane oldum 2gun sorada kist amelıyatı oldum taburcu islemleri sırasında provizyonum olmadıgını bu yuzden senet imzalamam gerektigini söylediler daha sonra bagkur bu parayı size öder dediler bagkura gittim geriye dönük provizyon alamıyacaagımı ögrendim hastanenin bashekimine gittim memur hatası oldugunu ama yinede ameliyat ücretini ödememi istediler.ben acil durumlu bir hasta degilken uyarılmadan borclandırıldım ne yapabilirim tesekkürler
Old 13-10-2013, 17:29   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
Devlet hastanesine gittim muane oldum 2gun sorada kist amelıyatı oldum taburcu islemleri sırasında provizyonum olmadıgını bu yuzden senet imzalamam gerektigini söylediler daha sonra bagkur bu parayı size öder dediler bagkura gittim geriye dönük provizyon alamıyacaagımı ögrendim hastanenin bashekimine gittim memur hatası oldugunu ama yinede ameliyat ücretini ödememi istediler.ben acil durumlu bir hasta degilken uyarılmadan borclandırıldım ne yapabilirim tesekkürler
------------------------------------------------------

sayın KONUK,

Öncelikle geçmiş olsun.

Bir dilekce ile yazmış olduğunuz durumu SGK'ya

bildirebilir durumun düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

SGK yetkilileri konuyu inceleyip mutlaka bir yanıt

vereceklerdir.

Acil şifalar dileklerimle.

Ecz.Mesut ÇETİN
Old 01-12-2013, 22:02   #3
Dr.tekin

Sayın konuk provizyon alınaması durumunda mutlaka size ücretli giriş yapılması ve durumun size bildirilmesi gerekirdi ancak bazen sistem hatalarından kaynaklı provizyon alınamadığı hallerde olabiliyor. Bir hastaya ait provizyon alınamamışsa sgk ya fatura edilmesi mümkün değildir. Ancak size bilgi verenlerin bence hatası var çünkü bir hastaya 45 gün içerisinde provizyon alınabilir ve geçmişe dönük 4 aylık faturalar sgk tarafından ödenir. Zaman zaman benzer sıkıntılar hastanelerde yaşanmaktadır hatta bazen hastaya provizyon alınmasına rağmen fatura edilmesinde sorun çıktığı haller olabilir bu durumda ilk provizyon silinerek yeniden provizyon alınır ve sgk ya fatura edilebilir. Anlattığım şekilde işlemler sık sık yapılmakta olup bence hastanenin faturalandırma birimine başvurun. Saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi