Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Pazartesi

Yanıt
Old 17-10-2003, 12:08   #1
Av.H.Sancar KARACA

Varsayılan Pazartesi

Değerli Hukukçular ve de
Hukukçu Olmayanlar !

Pazartesi'yi seviyor mu ,sevmiyor muyuz?
Kim sevmiyor? Sevmeyenlerin daha çok olduğunu söylemek kehanet olmasa gerek.

A-Niye sevmiyoruz? Seviyor olsa idik ,neler farklı olurdu
hayatımızda?
Ya da,
B-Niye seviyoruz? Sevmiyor olsa idik neler değişirdi?

Ne dersiniz? Sesli düşünmeye değer mi?
Old 17-10-2003, 12:15   #2
Sibel

Pazartesi bir başlangıç... Sevsek de sevmesek de bir başlangıç.. Aslında bir döngü.. Başlangıcın Salı günü olduğunu varsaysaydık, o zaman salıyı sevmeyecekti büyük bir çoğunluk... ))

O halde şöyle bir çıkarıma varabiliriz.. Başlangıçlardan mı korkuyoruz? ))
Koşuşturmanın ilk ismi ne olursa olsun onu sevmeyecek miyiz?
))))
Ne dersiniz ?
Old 17-10-2003, 16:14   #3
Av.H.Sancar KARACA

Bir Pencere (açalım mı) Sayın Sibel!

Doğrusu; "Pazartesileri sevmiyorum" (izin gününüz Salı değilse tabii) ve de "işimde başarılıyım" ya da "Pazartesi'nden nefret ediyorum, işimi de çok seviyorum" diyenlerle,
"pazartesilere bayılıyorum" ama "işimi sevmiyorum,işimde başarılı değilim" diyenleri merak ediyorum.
Siz ne dersiniz?
Old 17-10-2003, 16:44   #4
Refya

Varsayılan :)

Ben bir ev hanımı olarak pazartesi'yi seviyorum cumartesi ve pazar çok karmaşık oluyor düzen kalmıyor hafta içi daha düzenli geçiyor hem ben net'e daha rahat bağlanmaya o gün başlıyorum
Buda çalışmayan refya'nın düşüncesi.
Old 17-10-2003, 16:46   #5
Gemici

Baslangiclardan degil, sadece belirli baslangiclardan korkuyoruz. Pazartesi, ugrasi, calisma, zorluklarla ve yenilgilerle karsilasma, stres dolu bir zaman dilimininin baslangici oldugu icin sevmiyoruz bence. Bu da su anlama geliyor; pazartesi, baslayan bu zaman diliminde, sevdigi, begendigi ve hosuna gidecek seylerle karsilasacagini bilen birisi icin sevilen bir gün olabilir.

Benim pazartesini sevmeyisimin bir nedeni, pazartesinin hosuma "hafta sonunu" sona erdirmesi.

Her neyse bu gün cuma, pazartesinin baslattigi calisma haftasi bitiyor. Cuma hosuma giden, dinlenbilecegim ve yeteri kadar uyuyabilecegim "hafta sonunu" baslatiyor. Simdiden pazartesi nasil kalkip ise gidecegimi düsünüyorum.

Hepinize iyi hafta sonlari.

Saygilarimla
Old 17-10-2003, 17:19   #6
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Haftasonları "dinlenerek yorulmakla "sürekli tembellik hakkı "kullanılarak geçince pazartesinin çekilmez olması kaçınılmaz.

Belki haftasonlarını başka geçirsek,pazartesiye nefis bir enerji,yaşama sevinci ve gülümseyerek başlayabiliriz.

Dinlenerek yorulma yerine yorularak dinlenme..Denemeye değer)

Sevgiler
Old 17-10-2003, 22:56   #7
Av. Şehper Ferda DEMİREL

sn kayar,
bu önerinize zaman zaman icabet etmiş biri olarak, o haftasonunun takip ettiği pts başlangıçlarında daha bir şiddetle cumanın beklenebileceği tehlikesine de dikkat çekmek isterim

ama şu bir gerçek ki; ben ortaokulda okurken de yaz aylarını ve tatili sevmez, eylülde okulların açılışı şenlik kabul ederdim. bugün de zaman zaman pts leri büyük bir sevinçle karşıladığımı söyleyebilirim; yapamadıklarımı yapabilmek için başlayan bir zaman başlangıcı, unuttuğum işleri tamamlamak için bir fırsat, rehavetten kurtulup bir şeyler üretmeye başlamanın heyecanı...ama elbette artık her pts.yi böyle karşılayamıyorum avukatlık mesleğine adım attığımdan beri

görece değişkenlik taşıyan bu sevip sevmeme konusuyla ilgili olarak sayın gemici ye katılıyorum

----

sn.refya
ben de insanları seviyorum
sizi de ev hanımı olmanın keyfini gönlünüzce sürün. ben de arada bazen adliyeden çıkıp eve unuttuğum bir şeyi -%90 cep tlf.mu- almak için uğradığımda, bazen kaçamak yapıyorum, bir süre evde kalıp tembellik yapıyorum, o anlarda işte değil de evde olmamın gerekmesinin ne hoş olabileceğini tasarlıyorum...(yoksa bunlar sıklıkla pts.leri mi oluyor?)-
Old 18-10-2003, 01:08   #9
ege

Karaca
bugün cumartesi... zamanı gelince nasılsa pzt. olacak, o zaman düşünürüz
Old 18-10-2003, 13:07   #10
Av.Mehmet Saim Dikici

Yaa ben?

Cuma akşam strese giriyorum. Bir an önce pazartesi olsada yetişmeyen işleri tamamlayıp bitirsem diye zamanı kovalıyorum.

Ben tuhafım galiba..
Old 18-10-2003, 23:24   #12
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Tikici;
ben de pts leri kovalıyorum ama buna cumadan başlamıyorum asla))

yok yok tuhaf değilsiniz, ama sanırım işkoliksiniz
Old 20-10-2003, 08:22   #13
Av.Mehmet Saim Dikici

Ege! bu aralar çok çalışıyorum kayıplarda olmamın nedeni bu.. Bana belki madalya takabilirler diye çabalıyorum)

Buralara gelmek istersen haberim olsun, sana iş buldum..

Sayın Sehper,

walla aynen öyle.. elime de hani bir şeyler geçse gam yemeyeceğim ya... neyse)

Bir ara sibel ' e uğrayayım beni gezdirsin)
Old 20-10-2003, 09:07   #15
ege

Saim

bana da iş çıktığına göre haftasonunu atlatamadın demek,
haftaya geliyorum. haberin olsun..
Old 20-10-2003, 10:40   #16
Av.H.Sancar KARACA

Bugün pazartesi.
Ve..
Pazartesini seviyor musunuz?
Ben mi ?
Bayılıyorum bu güne.
Duruşma da yok bugün.
Dilekçeler dosyalarına girmek üzere ve havaleye hazır.
Gazetelere göz atılmış.
Bayılıyorum dedim ise tam da bayılmadık doğrusu (gazetelerin arka sayfası bugün iyi değil).
Bursa'nın ufak tefek taşlarına takılmışız.
İş sarksa da hafta sonundan yine de muhteşemdir pazartesi.

(Hafta sonunu kim olsa sever)
Old 20-10-2003, 10:44   #17
Sibel

Sayın Karaca,
Sitede Fenerbahçeli bulabilmek bir mucize diye düşünürken üzüntümüzü paylaşabileceğimiz bir takımdaş bulduğuma sevindim doğrusu... )

Bugün Pazartesi....
Doğrusu uyanmak istemediğim bir gün..
Ama yine soruyorum.. Başlangıçlara itiraz mıdır bu ? Yorgunluk belirtisi midir? Duruşmalarınız olsaydı, pazartesiyi bugün sevdiğiniz gibi sever miydiniz ? )
Ne dersiniz ! ))))
Old 20-10-2003, 10:56   #18
Av. Şehper Ferda DEMİREL

sayın karaca
benim de duruşmam yok bugün ve ben de bu saate kadar sizinle benzer davranışlar sergilemiş olduğumu farkettim
iyi ki pazartesi..evet evet iyi ki..
buraya yaza yaza pts sendromunu bir rivayete dönüştüreceğiz gibi geliyor, bir zaman sonra artık kimsenin hatırlamadığı..)
Old 20-10-2003, 11:06   #19
Av.H.Sancar KARACA

Takımdaşım
"Fenerli bulmanın mucize " olduğunu belirtmekle ezeli dostlarımızı çok sevindirdiniz.Teessüf ederim (!)
Hem niye (sadece) üzüntüleri paylaşalım ki?
Sevinçleri ve dokundurmaları da paylaşalım.

Bugün duruşma olmaması gazetelerin arka sayfasına zaman bırakıyor da onun için güzel.Yoksa pazartesileri sevmemin tek nedeni değil Sibel Hanım.Tamamlayıcı unsur diyelim o hususa. İnanın yine severdim pazartesini.
Sevmemenin,"başlangıçlara itiraz " olup olmadığına ise tam kafa yoramadım doğrusu.Kimbilir,belki öyledir.

Bakın Sayın Sehper'le de aynı safta imişiz.Çok sevindim. Tuhaf hissetmiştim kendimi br kaç gündür.
Saf oluşturuyoruz galiba.
Sıklaştıralım isterseniz.

-Sendrom mu?
-O kim di Sayın Sehper?
-Tamam hatırladım.
-Rivayet ola ki onu gömmüşler.

Selam ve saygılar.
Old 20-10-2003, 11:29   #21
Sibel

) ve bu korkunç kabus bugün beni korkutmaya çalıştı sabah.. Karabasan gibi... Ama mümkünü yok.. O benden korksun ! ))))))
Old 20-10-2003, 12:35   #22
Av.Mehmet Saim Dikici

ege! gel walla.

sibel!

aa doğru ya senin de ismin Sibel' di ! ))))))
Old 20-10-2003, 12:37   #23
Av. Şehper Ferda DEMİREL

hortladı diyenlere inanmak ne mümkün.. adı dolaşıyor bu sitede, bu başlık altında bir süredir sadece.. adı var ama cismi yok, ne demişti murathan mungan.. adı elan bakidir, encamı konusunda rivayetler muhtelif..

pts den mi sözediyordu bu satırları yazdığında acaba??)

-ne dersiniz sayın karaca? safımızda olumlu bir ağırlık oluşmaya başladı mı acaba? bence öyle, çünkü "pazartesi..oo, korkunççç.." diyen bazı arkadaşlar bile gülümseyerek sitemizde hoş yanıtlar vermekteler, oysa bugün pts, acaba farkında mı değiller??)-
Old 20-10-2003, 14:00   #24
Av.H.Sancar KARACA

Elbirliği edilmez ise bitirir pazartesiler bizi.
Seviyorum pazartesileri,
Hortlasa da Sayın Ege,
Seviyorum pazartesileri.
Başka günler bu tadı vermiyor.
Geliyor pazartesi,dikiliyor karşıma
Başkaları ondan kaçarken ben kucaklıyorum hışımla.
Nefesi kesiliyor yanımda.
Korkutamıyor beni başkaları gibi.
Çünkü ben seviyorum pazartesilerini.
Dalgamı da geçiyorum onunla .

Önerim.
Sevin pazartesilerini.
O da sizi sevecek çünkü.
Karşılıksız bırakmayacak bu sevginizi.

Sevemiyorum mu dediniz?
Korkmayalım hiç olmaz ise.
Sibel Hanımın dediği gibi yani.
O sizden korksun.

Haklısınız Sayın Sehper.Saflar sıklaşıyor.

Selam ve saygılar.
Old 27-10-2003, 10:40   #25
Av.H.Sancar KARACA

Neşeli Günlerden ....

Hafta sonunda "Sürekli tembellik hakkı kullananlar" için kötü,
Cuma akşamı, kalan işleri için strese giren işkolikler için iyi ,
Sebebini kendileri gibi olanlar dışında kimsenin bilmediği garip kulüp üyeleri için ise ilaç haber!

Bugün Pazartesi.
Sağlıkla kalın.
Old 27-10-2003, 11:52   #26
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Pazartesileri seviyorum demiştik en son.. Evet evet pazartesi kesinlikle iyi bir şeydir..Hele kurallara bağlı kalmaz, bugünü haftasonu başlayan izmir tatilinin devamı olarak görür ve pazartesiyi pazara bağlarsanız eğer; birazdan kuaföre gidebilir ve hatta ardından asmalı konak filmi için bugün yer bulmanızın mümkün olduğunu görerek mutluluğunuzu daha da arttırabilirsiniz))
Çalışan arkadaşlar mı?? Hmmm.. Sanıyorum sizin için şu an yapabileceğim bir şey yok..ama kendim için de yok, inanın tüm gayretim pazartesi sendromunuzu atlatmanızı, bu gerçek dışı hipotezi çürütmeye çalışmaktan ibaret..inanın

ps.bana kızdı iseniz, ağustos böceği ve karınca hikayesini anımsayarak bir savunma/saldırı psikolojisi de geliştirebilirsiniz..
Old 27-10-2003, 23:26   #27
CananM

Her başlangıcı olduğu gibi pazartesileri de seviyorum. Her sonun yeni bir başlangıç olduğunu düşününce cumaları da seviyorum. SEVMİYORUM demek için bir zararını görmüş olmak gerekmez mi? Allahın pazartesisinin ne farkı var cumasından..
İşkolik değilim, işimden nefret de etmiyorum. Kimi gün off bu akşam hiç olmayacak mı diyorum. Ama şu günü sevmiyorum demek haksızlık gibime geliyor, hiç mi bir pazartesi hayatınızın en özel günlerinden biri olmadı; bir pazar benim hayatımın en ama en acı günü oldu ama yine de pazarları sevmiyorum diyemem ki.. bir 19 kasım günü hayatımın en özel günlerinden biri olmuştu. 7 yıl sonra bir 19 kasım günü en acı günüm oldu.
Hayat malesef böyle çelişkilerle dolu..
Bu yüzden günleri tarihleri suçlamak yerine her anda güzellikleri göremyi denesek..
Sevgiyle kalın..
Old 01-11-2003, 14:28   #28
Av.H.Sancar KARACA

Önümüzdeki 19 kasım'ı ,en acı gününüzü unuttururcasına güzel geçirmenizi diliyorum Sayın CananM. Günleri ve tarihleri suçlamamak gerektiği fikrinize elbette katılıyorum. Bazı günleri sevmenin bir sakıncası olduğunu düşünmüyorum. Aksine ,yararını çok gördüm,biliyorum.
Pazartesi,bugünden dahi bakıldığında çok sevimli duruyor inanın.Hele bir de Trabzon'dan pazar akşamı şen dönülürse değmeyin -diğer takımdaşlarım gibi-Sayın Sibel'le keyfimize. Hazır rakiplerimiz de bize ikişer puan hediye etmişken.

Güzel pazartesilerde görüşmek ve söy(z)leşmek üzere.
Selam ve saygılar.
Old 03-11-2003, 08:45   #29
Av.H.Sancar KARACA

Trabzon'dan şen dönmesek de olsun yine de bugün pazartesi.
Merhaba pazartesiseverler ve pazartesisevmeyenler.
İyi haftalar.herşey gönlünüzce olsun.
Old 04-11-2003, 12:33   #30
Refya

Varsayılan .

Bir sitede okudum hafta içini boza'ya benzetiyordu bardağı dikersin içersin içersin bitti sanırsın ama bakarsın ki daha 1 yudum içmişsin
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi