Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Kredi Kartı

Old 02-03-2002, 11:04   #1
Haydar

Varsayılan Kredi Kartı

Düzensiz ödeme nedeni ile, ilgili banka 19 eylül de noter ihtarı gönderdi. 7 gün içinde ödeme yapılmasını aksi taktirde kanuni işleme geçileceğini belirtti. Hemen gidip 20 ve 21 eylülde hesabımı kapadım. Ancak sonradan şunu öğrendim ki banka 21 eylül tarihinde kanuni takip adıyla beni merkez bankasına bildirmiş.Hem şube, hem bankanın genel müdürlüğü bu konuda çelişkili bilgiler vermektedir. Ayrıca hesabımı 21 eylülde kapamama rağmen, merkez bankası ekranında tahsil ibaresi bulunmamaktadır.(bugün 6 aralık olmasına rağmen). Sizce bu magduriyetimde kimin ihmali vardır. Hakkımı nasıl ararım, manevi tazminat davası açabilirmiyim.
Old 02-03-2002, 11:05   #2
Huseyin

Hakan bey;
Oncelikle gecmis olsun, Sizin maddi ve manvi tazminat almöma hakkınız vardır. Ama oncelikle TCMB den hakkkınızda olumsuz bilgiyle ilgili bişr belge alın;
Birde odediğiniz faizlerle ilgili, inceleme yapın, Bakın neler goreceksiniz
Old 02-03-2002, 11:06   #3
Haydar

Öncelikle, ilginize teşekkür ederim. TCMB' na dilekçe ile başvurup bilgi istiyorum. Sonra nasıl bir dava açabilirim. Benim konumumu haklı çıkartacak kanunlarımız varmıdır?.Biraz detay yazarsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.
Old 02-03-2002, 11:06   #4
Huseyin

Haydar Bey;
O belgeyi edindikten sonra, Bir avukatla görüşmenizi ve profosyonel yardım almanızı öneririm.
Bu arada, Siz anladığım kadarıyla Kanuni takibe uğramadınız, Bunu değerlendirmede göz önünde bulundurunuz
Old 02-03-2002, 11:07   #5
haydar

Hüseyin bey; TCMB'den cevap bekliyorum. Sizinde yazdığınız gibi kanuni takibe uğramadan ödememi yaptım. KAnuni takip olmadan yinede merkez bankasına takip adı altında beni göndermişler. Bir avukatla görüşmek üzereyim, belgelerin gelmesini bekliyorum. Bu arada sizin konu ile ilgili bilgi ve tecrübeniz varsa lütfen yazınız. Teşekkürler.
Old 02-03-2002, 11:08   #6
Huseyin

Kanunu takibe intikal etmeden; Yani icra takibnine başlmadan, "Negatif Liste"nilen TCMB bildirinde bulunmamaları gerekir. Size bu konuda, yönetmeliği araştırıyorum bildireceğim.
Ayrıca, tahakkuk eden fazilerinizi de inceleyin, Sizin ödeme aşamanızda temerrüt faizi uygulayamazlar.
Old 02-03-2002, 11:09   #7
HAYDAR

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bu arada şu küçük notuda yazmak istedim. Bu kredi kartını almak için ben başvuru yapmamıştım.Banka göndermişti. O karınca duası sözleşmelerden hiç imzalamadım. İyi çalışmalar.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi