Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Ozel dis hekimim yasantimi kisitladi

Yanıt
Old 29-07-2019, 08:15   #1
Konuk

Varsayılan Ozel dis hekimim yasantimi kisitladi

Merhaba sevgili yazar ve okurlar. Sayin buyuklerim ve hocalarim. Durumum cok kotu durumda. Agiz sagligim icin daha iyi olsun diye 2017 yilinin kasim ayinda bir hekime gittim. Anlasma yapilan is 14 disime kaplama ve iki 20 yas dis Cekimi. Ama maalesef ki 2019 un temmuz ayina gelmemize ragmen tedavim devam etmekte olup. Herga fi bir segisiklik yok. Artik isler baska boyutlara geldi. Kacinci kez kapladigi disleri cikartip yeniden olcu alip takti hatirlamiyorum bile. Ve bana taklasimi cok kaba. Sanki hata benimmis gibi. Beni sucluyor azarliyor. Uyusmadigimi soyledigumde “ nasil olur bu igne danayi bayiltir” gibi cevaplar aliyorum. Artik surekli her agri var dedigimde. Saglam dislerime kanal tedavisi uyguluyor. Ben artik bunu benden kurtulmak icin yaptigini dusunuyorum. Ve ustelik kendisinin mudehale etmedigi kendi dislerime zarar verdi. Kendi disime kisiltma yapti ve o disim su an cok hassas. Ben bunu hatirlattigimda “ ben o disine mudehale etmedim, bak benim dokundugum disler bunlar ( bilgisayardan agiz filmimi gosterip ) diyip kurtulmaya calisiyor. Ben nasil bir yol izlemeyelim. Hayat kalitem dustu son iki yildir.bursey yiyip icmekten korkar oldum “ acaba sizliyacakmi “ diye dusunmekten
Old 29-07-2019, 13:35   #2
Av.Barulay

Sn.Katılımcı,

Dava açılmadan önce hekimin kusuru olup olmadığına ilişkin bir uzmandan görüş hatta rapor almanız yararınızadır.

Bu davayı açacağınız mahkeme; özel hastane, veya devlet hastanesi /üniversite hastanesinde ayrı ayrı olmak üzere farklılık göstermektedir.

Manevi tazminat için rakamı tam bildirmeniz gerekir. Zira daha sonra dava değerini arttırmak mümkün değildir. Fakat maddi tazminat için belirsiz alacak davası olarak açabilirsiniz.

Harç öderken cismani zarar sebebi ile belirlenen daha uygun harç miktarına dikkat çekmeniz uygun olur.

Davanız bilirkişi inlemesi ve belirleyeceği tutara göre hakimin takdirine göre sonuca bağlanacaktır.

Ancak bu tazminat davasının haricinde hekimin suç işlediğini düşünüyorsanız savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Fakat eğer ceza davası açılacak olur ise tazminat davası ceza davasının sonucunu bekleyeceğinden tazminat davasının sonucu gecikecektir.

Bu nedenle savcılığa şikayet konusunda dikkatlice karar verilmelidir.

Her aşamada bir avukattan hukuki yardım almanızı öneriyoruz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi