Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Hastayım! Ne doktorum ne hastane ne de hasta hakları tarafindan haklarim korunuyor! Magdurum!

Yanıt
Old 17-12-2014, 02:25   #1
Konuk

Varsayılan Hastayım! Ne doktorum ne hastane ne de hasta hakları tarafindan haklarim korunuyor! Magdurum!

Ben boyun fıtığı olan bir hastayım. İlk olarak ağustos 2013'te fizik tedavi doktoruna basvurdum ve yine 2013 ekim ayinda fizik tedavi uygulaması gordum. Doktorum tarafından 6 ayda bir tavsiye edilen fizik tedavi uygulamasini 13 ay beklememe rağmen alamadım. Bu süreç icerisinde doktoruma, başhekim yardimcisina, bashekime ve 184'e sikayetlerimi bildirdim ancak magduriyetimi giderecek hicbir sonuc alamadim. Bu zaman sureci içinde hastaligima bağlı şikayetlerimin arttigini ve tedavi görmek istediğimi doktoruma bizzat beyan etmeme ragmen doktorumdan ilgi ve alaka görmeyi ümit ederken bilakis saygısızlık, umursamazlık ve lakayitlik gördüm. Bu durumu açıklamam gerekirse; almam gereken tedaviyi alamadığım, doktorumdan ve hastaneden bekledigim ilgiyi goremedigimden dolayı 184'e yaptigim sikayetimi bildirdigimde bana cevabi "Nereye şikayet ederseniz edin!" oldu. Bu lakayitlik, umursamazlik ve yaptirimsizlik yuzunden ne magduriyetim gideriliyor ne de hak iddia edebiliyorum. Ayni zamanda 184 hasta hakları biriminden de hastanın magduriyetini gidermek yerine doktorları ve hastaneyi savunan cevaplar aliyorum. 657'ye tabii bir memura yatırımlarının olmadığını öğrendim. Bu yaptirimsizlik ve hastaya\hasta haklarına verilmeyen önemden dolayı fazlasıyla rahatsizim ve haklarimi bilmek istiyorum. Ayni zamanda doktorlara uygulanabilecek yaptirimlarida öğrenmek istiyorum.
Old 18-12-2014, 17:37   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
Ben boyun fıtığı olan bir hastayım. İlk olarak ağustos 2013'te fizik tedavi doktoruna basvurdum ve yine 2013 ekim ayinda fizik tedavi uygulaması gordum. Doktorum tarafından 6 ayda bir tavsiye edilen fizik tedavi uygulamasini 13 ay beklememe rağmen alamadım. Bu süreç icerisinde doktoruma, başhekim yardimcisina, bashekime ve 184'e sikayetlerimi bildirdim ancak magduriyetimi giderecek hicbir sonuc alamadim. Bu zaman sureci içinde hastaligima bağlı şikayetlerimin arttigini ve tedavi görmek istediğimi doktoruma bizzat beyan etmeme ragmen doktorumdan ilgi ve alaka görmeyi ümit ederken bilakis saygısızlık, umursamazlık ve lakayitlik gördüm. Bu durumu açıklamam gerekirse; almam gereken tedaviyi alamadığım, doktorumdan ve hastaneden bekledigim ilgiyi goremedigimden dolayı 184'e yaptigim sikayetimi bildirdigimde bana cevabi "Nereye şikayet ederseniz edin!" oldu. Bu lakayitlik, umursamazlik ve yaptirimsizlik yuzunden ne magduriyetim gideriliyor ne de hak iddia edebiliyorum. Ayni zamanda 184 hasta hakları biriminden de hastanın magduriyetini gidermek yerine doktorları ve hastaneyi savunan cevaplar aliyorum. 657'ye tabii bir memura yatırımlarının olmadığını öğrendim. Bu yaptirimsizlik ve hastaya\hasta haklarına verilmeyen önemden dolayı fazlasıyla rahatsizim ve haklarimi bilmek istiyorum. Ayni zamanda doktorlara uygulanabilecek yaptirimlarida öğrenmek istiyorum.

-----------------------------------------------------------------------

Sayın KONUK,

Elinizdeki bilgi ve belgeler ile BİMER üzerinden şikayetinizi yapabilirsiniz.
1-ALO 150 ücretsiz hattını kullanabilirsiniz.
2-Valilik veya Kaymakamlık'lardaki Halkla İlişkiler Birimlerine şahsen başvuru
yapabilirsiniz.
3-www.bimer.gov.tr linkine ulaşarak internet üzerinden şikayetinizi
iletebilirsiniz.
4-Bir dilekce yazarak mektup ile BimER'e şikayetinizi ulaştırabilirsiniz.Bu dilekcenizde
TC numaranız,açık adresiniz mutlaka olmalıdır.

Eğer şartlarınız uygun ise bir avukattan destek almak yararınıza olur.
Acil şifalar dilek ve saygılarımla.

Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi