Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Yanlış Teşhis ,Manevi Tazminat Davasi

Yanıt
Old 26-06-2014, 10:24   #1
Konuk

Varsayılan Yanlış Teşhis ,Manevi Tazminat Davasi

Merhaba,

Oncelikle simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim.
Basima gelen saglik sorunuyla ilgili ,doktor ve hastane icin manevi tazminat davasi acmak istiyorum.İlgili konuyu kisaca anlatmam gerekirse ; eylül ayında merdivenlerden düştüm ve ayağım şişti o an devlet hastanesi acil servisine gittik doktor muayene sonucu zedelendiğini söyleyip eve gönderdiler daha kötü oldu ayağım tekrar acil servisine gittik ödem yaptığını söyleyip tekrar gönderdiler bir kaç kez böyle devam etti daha sonra iyileşemeyince bir özel muayene servisine gittim ayağımın parçalı kırık olduğunu ve kangiren olabileceğini söyleyip tedavi etti tam anlamıyla iyileşemeyince doktoruma gittim oda geç tedavi olduğu için böyle devam edebileceğini söyledi.hala tam anlamıyla ayağımın üzerine basıp yürüyemiyorum 10 ay oldu. devlet üniversite hastanesinden sıra aldım ve bekliyorum eğer oda kırık olduğu tanısını koyarsa tazminat davası açabilirmiyim? ayrıca bimere hastaneyi ve doktorları şikayet ettim aradılar ve beni çağırdılar gittim onca hakaret edip bağırıp gönderdiler.
ne yapmam gerekir ?? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Old 01-07-2014, 12:45   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba,

Oncelikle simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim.
Basima gelen saglik sorunuyla ilgili ,doktor ve hastane icin manevi tazminat davasi acmak istiyorum.İlgili konuyu kisaca anlatmam gerekirse ; eylül ayında merdivenlerden düştüm ve ayağım şişti o an devlet hastanesi acil servisine gittik doktor muayene sonucu zedelendiğini söyleyip eve gönderdiler daha kötü oldu ayağım tekrar acil servisine gittik ödem yaptığını söyleyip tekrar gönderdiler bir kaç kez böyle devam etti daha sonra iyileşemeyince bir özel muayene servisine gittim ayağımın parçalı kırık olduğunu ve kangiren olabileceğini söyleyip tedavi etti tam anlamıyla iyileşemeyince doktoruma gittim oda geç tedavi olduğu için böyle devam edebileceğini söyledi.hala tam anlamıyla ayağımın üzerine basıp yürüyemiyorum 10 ay oldu. devlet üniversite hastanesinden sıra aldım ve bekliyorum eğer oda kırık olduğu tanısını koyarsa tazminat davası açabilirmiyim? ayrıca bimere hastaneyi ve doktorları şikayet ettim aradılar ve beni çağırdılar gittim onca hakaret edip bağırıp gönderdiler.
ne yapmam gerekir ?? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Sayın KONUK,

Tedavinizin yapıldığı her kademede yapılan tetkik ve operasyonlardan dolayı tıbben bir zarar gördüğünüzü düşünüyor ve bu konuda şikayetci iseniz TC.Sağlık Bakanlığına,Türk Tabibler Birliğine elinizdeki bilgi ve belgeler ile yazılı olarak müracat edebilirsiniz.
Eğer şartları oluşmuş ise tazminat talebinde de bulunabilirsiniz
Konusunda uzman bir hukukcu'dan yardım almanız yararınıza olacaktır.
Bimer'de şahsınıza yapılan hakaret ve kötü muamele de ayrı bir şikayet konusudur.Hukukcunuzun önerileri doğrultusunda gereken işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Bir an önce sağlığınıza kavuşmanız dileklerimle ve saygılarımla.

Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi