Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

burs olanakları, bilgi edinme

Yanıt
Old 27-09-2006, 00:06   #1
brkmnks

Önemli burs olanakları, bilgi edinme

Mesleğin içinde olan değerli avukatlar ve öğrenci arkadaşlarım;

Burs imkanları hakkında bilginiz varsa benimle veya benim gibi burs arayan arkadaşlarımla paylaşırsanız sevinirim.

Ankara'daki herhangi tüzel veya gerçek kişi olabilir.

Teşekkür ederim.
(brkmnks@hotmail.com)
Old 27-09-2006, 02:11   #2
Cest la vie

Bu linke tiklayarak yurt ici burs veren butun kamu ve ozel kuruluslari bulabilirsiniz. Ayrica sehire-ture-kuruma gore cesitli arama yontemlerini de kullanabilirsiniz.
Ayrica eger yurtdisi bursu istiyorsaniz http://www.fulbright.org.tradresinden Amerika'da yuksek lisans egitimi icin basvuru yapabilirsiniz.
Saygilarimla
Old 29-09-2006, 14:05   #3
Av. R. Onur ÇINAR

arkadaslar ben de il il burs veren kurumların listelendiği bir site buldum paylaşmak isterim...

http://www.turkstudent.net/cat/174
Old 09-10-2006, 16:04   #4
gülgüzeli

bende hukuk fakültesindeyim.aynı burs sorununu yaşıyorum.inş.bu sorunu enkısa zamanda çözeriz.eğer bursla alakalı geniş bilgilere ulaşırsanız lütfen benide haberdar edin.saygılarımla.......
Old 10-11-2006, 20:34   #5
tamara

arkadaşlar bende aynı sorunu yaşıyorum.geçen yıl bana başbakanlık çıkmışta ama aynı zamanda tev de çıktığı için tev için başbakanlığı iptal ettim.sonra tev in vicdani yükümlülük maddesi altında geri ödemeli olduğunu öğrendim.ve tev i iptal ettim.şimdi de hiçbir yerden burs alamıyorum yani ortada kaldım.
Old 06-07-2007, 10:48   #6
idilcan

Varsayılan burs arıyorm :(

ben de bahçeşehir ünv. hukuk bölümündeyim. %30luk bi indirim bursum var...
özel okulda okuduğum için çoğu kurum burs vermiyor. hem annem hem de babam bu sene emekli oldular.. hazırlık sınıfından birinci sınıfa yeni geçtim. başarı bursumu alabilmem için bir sene var.eğer özel okullara da burs veren bi kurum biliyosanız paylaşırmısınız?
Old 09-07-2007, 22:43   #7
Av.Turan

ankarada okuyan arkadaşlar muracat ederse 1-2 kişiye yardımcı olurum. çevreden de ayarlama imkanı olur.
Old 16-07-2007, 21:32   #9
aLLequal

Sayın Av.Turan ilginiz gerçekten takdir edilesi ama sanırım Ankara'daki öğrenci arkadaşlarım konuyu göremediler yoksa bildiğiniz gibi ihtiyacı olan bir çok arkadaşımız var..iyi çalışmalar...
Old 22-07-2007, 00:17   #10
Denizs

Alıntı:
Yazan Av.Turan
ankarada okuyan arkadaşlar muracat ederse 1-2 kişiye yardımcı olurum. çevreden de ayarlama imkanı olur.

Sayın Turan,ailemin maddi durumu çok kötü değil ama 2 kardeşim de okuduğu için bursunuz benim için oldukça faydalı olacak. Ankara Üniversitesinde okuyorum. Saygılarımla
Old 31-07-2007, 21:17   #11
Alper Ersan Demirci

konyada okuyorum ve burs arıyorum.
burs olanakları çok düşük bir şehirde yaşadığım için pişmanım.
Old 02-08-2007, 16:29   #12
Mesut AVCI

Av.Turan beye teşekkür ediyorum.Ankara da okuyan arkadaşlar ın biraz daha ilgi göstermesi lazım.Ben İstanbul daa Marmara da okuduğum için mesaj dışı kalıyorum maaalesef.Ama yine teşekkür ediyorum
Old 02-08-2007, 17:20   #13
ommerfarruk

İyi

Alıntı:
Yazan Av.Turan

Sayın Turan ben de bu yıl öss ye girdim.Her durumda Ankara'da bir üniv. gelecek(büyük ihtimal ank hukuk).Burs ayarlayabileceğinizi belirtmişsiniz.Benim durumum da denizs isimli üye ile aynı.Ailem çok zor durumda değil ancak 2 kardeşim de okuyor.Vereceğiniz burs eğitim hayatım için çok önemli olacaktır."ommerfarruk@gmail.com" adresinden bana ulaşabilirsiniz.Saygılarımı sunuyorum.
Old 22-08-2007, 20:28   #14
memet

Merhabalar
Ben konyada okuyorum hem konyadaki hem internette yaptığım araştırmalarım hemde bizzat görüştüğüm şirketler ,kuruluşlar arasında gerekçe göstererek talebimi geri çevirenler genelde hukukçuların bir mühendisler kadar işlerine yaramadıkları gerekçesiyle ve hukukçulara burs vermediklerini söylediler. İhtiyacım olmasına karşın burs bulamayınca bende çalışmaya başladım en azından aileme yük olmuyorum.
Size tavsiyem burs peşinde o kadar koşturacağınıza çalışmak için bir hukuk bürosu araştırın emin olun bir zorluğu yok getirisi dersenizde mesleğe erken başlamış olursunuz.
Saygılarımla iyi çalışmalar
Old 23-08-2007, 20:32   #15
ommerfarruk

Varsayılan Hukuk bürosunda çalışma hakkında

Sayın mehmet,
Burs peşinde koşmak yerine büroda çalışmayı önermişsiniz.Örneğin ben daha bu sene hukuku kazanmışken büroda nasıl çalışabilirim.Ayrıca ne kadar civarında para alabilirim.Bu sorularımı cevaplarsanız müteşekkir olurum.
Old 24-08-2007, 18:29   #16
memet

SAYIN ÖMER FARUK

Taktir edersinizki henüz hukuk fakültesine girmişken, hukukun tanımını öğrenmeden önce mesleğe atılmak düşüncesi idealist bir bakış açısınında ötesinde görüş olur.
Farkettiyseniz öncelikli amacımın aileme yük olmamak olduğunu ve burs bulamadıktan sonra çalışmaya bu fikirle başladığımı anlamışsınızdır .
Sizede tavsiyem öncelikle ihtiyacınızı belirleyin burs olanaklarını deneyin ailevi olanaklarınızı göz önünde bulundurun .Son olarak okulunuzun sağladığı yorucu olmayan iş imkanlarını deneyin eğer imkanlarınız el vermiyorsa dışarda iş arayın. Ancak zor işleri aklından çıkar sonuç olarak sen bir öğrencisin ve önceliklerin olduğunu unutma.
Benim yaptığım en zor iş hukuk bürosunda word dosyasını kullanarak dilekçeleri temize çekmek daha zoru çay demlemek en zoru boş zamanını kolladığın işverenine derslerle ilgili sorular sormak .Ayrıca ücretin tatmin edecek bir meblağ olmadığınıda belirtmek isterim.
Mesleğe çaycı olarak kendini çekirdekten yetiştererek ilk adımlarını atmak, hem çalışıp hem okumak ve en önemlisi ders iş arasında önceliklerinden taviz vermeden ve amacından sapmadan hayatta başarılı olmaya uğraşmak ...
Bu kadar unsur ve dahası arasında sıkışmamanı derslerinde başarılı olmanı dilerim.
Old 02-09-2007, 18:30   #17
kanunsuzsucolmaz

Alıntı:
Yazan Av.Turan
sanırım kimsenin ihtiyacı yok.neyse hepinize başarılar.
Sayın Avukat Turan, ben Ankara'da Çankaya Üniversitesi'nde burslu yani ücretsiz hukuk okuyan bir öğrenciyim. Malumunuz, özel üniversitede ücretsiz okuduğum için yemek masrafımdan ulaşım masrafımıma kadar orta halli bir aile olmamızdan kaynaklı zorluk çekmekteyim. Burs vermek istediğinizi okudum ve ilgilenirseniz sizinle görüşmek isterim. Saygılarımla
Old 13-09-2007, 17:46   #18
nazlikiz

sayın av.turan bey biraz geç oldu ama.ben bu siteye yeni üye oldum ve bi kaç öğrenciye yardım edebileceğinizi söylemişsiniz.bende sadece öğrenim kredisi almaktayım ve 4 kardeşiz bütün kardeşlerim okuyor.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.ankara hukuk fakültesi 3.sınıf öğrencisiyim.
Old 20-09-2007, 10:49   #19
serdarokur

Varsayılan burs arıyorum

ankara üniversitesi hukuk fakultesinde okuyorum acil burs arıyorum yardımcı olabilecek arkadaslar varsa cevap yazarlarsa sevinirim. birde Tev bursuyla ilgili bilgisi olan biri var mı?
Old 20-09-2007, 14:12   #20
PINAR YILMAZ

www.tev.org.tr adresinde tev bursuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz..
Old 20-09-2007, 19:08   #21
Emre GENÇ

istanbulda burs imkanın çok
olur dediler ama 1tek memleket
vakfına başvurabildim
herkeste durum böyle mi?
Old 20-09-2007, 23:56   #22
AV.TAMEL

Kıbrıs'ta Doğu Akdeniz Üniversitesinde okuyorum.Vakıf üniversitesi + Kıbrıs olduğu için burs bulamıyorum...Bilenler varsa benimle paylaşırsa sevinirim...
Old 21-09-2007, 12:00   #23
kanunsuzsucolmaz

Ben yaklaşık 30 kurum,vakıf aradım, Çankaya Üniversitesi vakıf üniversitesi olduğu için, burslu okuduğum halde geri çevrildim. Babam şehirdışında, annem maaşıyla hem beni hem de anadolu lisesine hazırlanan kardeşime bakmaya çalışıyor. Durumu çok çok daha iyi olan pek çok arkadaşım burs alabilirken, bizim gibi öğrencilerin bu imkanı bulamamalı ne büyük zorluk ve adaletsizlik.
Old 21-09-2007, 13:12   #24
_Halise_

Çok haklısın bazen o kadar şaşırıyorum ki!Hiç ihtiyacı olmayanlar(sigara parası olarak ayıranlar var) birkaç yerden alabilirken ihtiyacı olanlar alamıyorlar.Örneğin biz iki kardeş okuyoruz,babam emekli öğretmen,annemse çalışmıyor,başka bir yerden gelir de yok;ama gelin görün ki babamın maaş bordrosu! bizi çook zengin gösteriyor.Sonuçta hiçbir yerden burs alamıyorum...
Old 25-09-2007, 11:51   #25
lawyer87

Soru burs basvurusundaki adalet

arkadaşlar sizin yasadığınız sıkıntıları maddi durumu iyi olmayan her öğrenci gibi ben de yasıyorum . özellikle birçok burs veren kuruluşun referans (TORPİL) istemesinin ne kadar etik olduğunu merakk ediyorum.?
Old 10-10-2007, 12:31   #26
Arda İnal

Alıntı:
Yazan Av.Turan

Ben Ankara Hukuk Fakültesi 3. sınıfta okuyorum, başarılıyım ve bursa cidden ihtiyacım var, çünkü aynı zamanda hem okuyup hem çalışmaya çaba gösteriyorum bu da 3. sınıfta çok zor oluyor. sizinle iletişime geçmek isterim. Eğer hala yardım etme isteğiniz sürüyorsa mail adresim ardainal07@gmail.com bana ulaşırsanız çok sevinir, şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.
Old 17-01-2008, 23:28   #27
uğurdemiray

Varsayılan ihtiyacım var

Alıntı:
Yazan Av.Turan
sanırım kimsenin ihtiyacı yok.neyse hepinize başarılar.
sayın av.turan ben erzincan hukuk fakültesindeyim eğer bana burs konusunda yardımcı olursanız sevinirim adresim savcim_069@hotmail.com ihtiyacım olmasa sizi bu konuda asla rahatsız etmezdim
Old 06-02-2008, 15:13   #28
deu_nihan

Merhaba ben de Dokuz Eylül Üni. 3. sınıftayım.Burs konusundaki önerilerinizi bekliyorum.Tesekkürler..
Old 19-04-2008, 16:29   #29
yağmurdamlası

Varsayılan :(

Merhaba,
İmkanları ve de çevresinde burs hakkında duyum alanların bize yardım etmesini rica ederim....Benim de bursa ihtiyacım var saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi