Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Old 07-12-2006, 15:05   #121
heyyou

Özünde haklı olmakla birlikte her yiğit o tempoyu kaldıramıyor(bugün olduğum gibi çalışmama rağmen gitmedim büyük bir sinir bozukluğu içinde) sosyal hayat oldukça sınırlanabiliyor eğer o disiplin içinde değilseniz ki bu disiplini sürdürmek kolay değil.Tabi 3üncü sınıf olmanın ekstra katkısı oluyor sanırım bu duruma.
Old 10-12-2006, 16:48   #122
emmmine

merhaba ben de marmara hukuk son sınıftayım okulumu babam istedi diye okuduğum için kendi içimde bi sevgi oluşturamadım tam bırakmayı düşünürken babamı kaybettim anlayacağınız ihale üstümde kaldı bu fakültüeyi babam için okuyorum ve bitirmek istiyorum her ne kadar sevmesemde okulu ve bölümü..........
Old 11-12-2006, 00:04   #123
Kemal Yıldırım

Ben Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okuyorum..Bu okulda olmaktan son derece memnunum..O kadar ki burada kalabilmek ve hizmet verebilmek için elimden geleni yapacağım..
Old 11-12-2006, 00:11   #124
Kavaz

Arkadaslar;

Sayın Fırat Oztan''dan veya diğer Sayın Hocalarımızdan alınan egtım;ozelde olsun devlet fakültesinde olsun her okulda aynıdır. Vakıf veya devlet unıversıtesı farketmez. Okulla değil, kendi kendinizle yarısın. Basarının verilen egıtımle bır ılgısı yok.Sadece sizin verilen bu egtimden ne aldıgınızla ılgısı var.O nedenle vakıf veya devlet degıl esaslı nokta.Kişinin kendisi!!!
Old 12-12-2006, 16:43   #125
Övünç AYDIN

Selamlar! Ben de bu siteye yeni üye oldum ve Galatasaray Üniversitesi'ndeyim.
Old 14-12-2006, 15:54   #126
İ.onur

yakın doğu üniversitesi 4.sınıf öğrencisiyim.eğitim kalitesi ve hocalarımızın hukuk tecrübelerinden faydalandığımız için şanslı olmalıyız.yakın doğu üniversitesi hukuk fakültesi sitemize bekliyoruz.......
Old 16-12-2006, 20:25   #127
pinar*

Herkese merhaba, ben de yeni katıldım aranıza. Galatasaray Üniversitesindeyim. Anladığım kadarıyla Galatasaraydan fazlaca etkin üye yok aramızda, bundan sonra olur umarım...
Old 24-12-2006, 19:26   #128
gorkembora

Merhaba Arkadaşlar ve gelecekteki meslektaşlarım. Ben Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi II.sınıftan Görkem Bora TANER
üniversitemizde gerçekten kaliteli bir eğitim kadrosu var. eğitim ve gelişim yönünde her hizmet sunuluyor ancak sosyal etkinlik ve aktivitelere neredeyse pranga vurulmadığı kalıyor.
Artısı eksisi ben fakültemi seviyorum.
Old 25-12-2006, 00:15   #129
KaaN TURKOGLU

slm bende selcuk universitesi 3. sınıf ogrencisiyim. sadece kendi fakultemde degil hukuk fakultelerinde genel olarak gordugum sorunlardan biri ikinci ogretimlerin gereksiz olması. ikinci ogretim arkadaşlar bana alınmasın ama bu politikanın amacı para kazanmak.bu yuzden bence eğitim kalitesi düşüyor. ki zaten bizim fakultede ikinci ogretimde akşam derse giren ogrenci 15-20 kişi civarında. sonuç çok açık. zaten ikinci ogretimler istedikleri zaman 1. ogretim derslerine girebiliyorlar. dolayısıyla ikinci ogretimde derse giren 15-20 kişiyi de birinci ogretime katarak çözüm sağlanabilir. neyse konuyu daha fazla dağıtmak istemiyorum. hoşçakalın.
Old 25-12-2006, 12:25   #130
adalet130

selamlar.Ben de bu siteye yeni üye oldum.selçuk üniversitesi 1.sınıf öğrencisiyim.Daha yolun başındayım ve bu siteden çok şey kazanacağımı umuyorum.hoşçakalın.
Old 26-12-2006, 01:59   #132
üye13144

doğu akdeniz üniversitesi hukuk fakültesi sanırım tek ve en büyük avnantajı hocların %90 nın ankara hukuktan geliyor olması onun dışında okunulmayası bir okul.
Old 26-12-2006, 14:07   #133
allegria

Alıntı:
Yazan KaaN TURKOGLU
slm bende selcuk universitesi 3. sınıf ogrencisiyim. sadece kendi fakultemde degil hukuk fakultelerinde genel olarak gordugum sorunlardan biri ikinci ogretimlerin gereksiz olması. ikinci ogretim arkadaşlar bana alınmasın ama bu politikanın amacı para kazanmak.bu yuzden bence eğitim kalitesi düşüyor. ki zaten bizim fakultede ikinci ogretimde akşam derse giren ogrenci 15-20 kişi civarında. sonuç çok açık. zaten ikinci ogretimler istedikleri zaman 1. ogretim derslerine girebiliyorlar. dolayısıyla ikinci ogretimde derse giren 15-20 kişiyi de birinci ogretime katarak çözüm sağlanabilir. neyse konuyu daha fazla dağıtmak istemiyorum. hoşçakalın.

bizim ceza derslerine 1. 2. öğretim hatta 3. sınıflar neredeyse tüm anfiyi dolduruyorlar Hakan Hoca'nın dersinde..Görüşüne katılmıyorum bizim hiçbir zaman 1. sınıfta da şuan 2. sınıftayım bu sene de 15 20 kişi katılmadı herzaman gayet kalabalık oldu..

eğitim kalitesi düşüyor derken ne demek istediğini açıklar mısın??sizden 2 puan az alarak 2. öğretime girdik diye eğitim kalitesini mi düşürüyoruz??Birçok arkadaşımın ortalamasının 1. öğretimdeki arkadaşlardan daha yüksek olduğu bizzat biliyorum..

Vakıf devlet tartışması hep yapıldı ama 1. öğretim 2. öğretim ayrımını ilk kez görüyorum..
Old 27-12-2006, 20:49   #134
myb

yakındoğu üniversitesi 4.sınıf ögrencisiyim.
Old 28-12-2006, 13:40   #135
zeynepblk

Olumlu DoĞu Akdenİz Ünİversİtesİ

SELAM ARKADAŞLAR,
Ben daü 2. sınıf öğrencisiyim.Aslında istediğim meslek bu değildi ama şimdi çok memnunum.Daü de eğitim gerçekten çok kaliteli.Ayrıca böyle bir sıtede, meslektaş olacağim kişilerle sohbet etmek çok zevkli.Herkese başarılar...
Old 28-12-2006, 15:00   #136
ultrantalya

ben gaziden yeni mezun oldum selçuktan bir çok arkadaşım oldu ne hikmetse en başarılıları 2. öğretimdekiler demem o ki bunun 2. öğretimi 1. öğretimi yok önemli olan bireydir
Old 28-12-2006, 20:51   #137
efsun

bende marmara hukuktaymm! gençlere tavsiyem hukuk okumasınlar marmarada hiç okumasınlar.. hem zaten yeteri kadar varız hemde zor zor zor! hatta bugün borçlar sınavından çıktım beyin fırtınası yaşadm walla
Old 29-12-2006, 03:20   #138
Mert Evrenkaya

lavinya, volkan, cevher, heyyou, hukukçu21, lawer, kemal yıldırım ve adını yazamadığım akadaşım selamlarNe kadar çok deu lu arkadaş varmış burada.saat sabahın üçü ben ödevle uğraşıyorum ve bikaç hafta sonra vizeler başlıyor. anlayacağınız Ben de Dokuz Eylül denim ve aktif eğitim mağduruyum.Fakat anlatmakla bitmeyecek ali, yüce, muhteşem aktif eğitim için MELTEM CANİKLİOĞLU hocamızın şu sözlerini(ki şahsıma söylenmiştir) ''Oğlum bırak usülünü pratiğini falan mezun olunca bunlarla bolca uğraşacaksın sen önce sağlam bir teoriyi öğren sonra zaten pratiği katibin yapar.'' beyan etmek isterim.Dokuz eylülü düşünen adaylar bir daha düşünsün eğer çok çalışmayı göze alabiliyorlarsa gelsinler.
Old 29-12-2006, 17:29   #139
s.güler

arkadaşlar hepimiz okullarda tabi ki birşeyler öğreniyoruz ama özellikle avukatlığı düşünenler için söylüyorum göreceksiniz ki meslek hayatınızda okuldan çok farklı şeylerle karşılaşacaksınız bu nedenle verimli bir staj dönemi geçirmeniz sizin açınızdan çok iyi olur.Ben Ankara Barosu'nun bu konuda çok iyi olduğunu düşünüyorum.Mükemmel olmasada diğer barolardan iyi olduğunu biliyorum.Örneğin bazı okullardaki kurgusal duruşmalar zorunlu olarak yaptırılıyor.Bitirme ödevi tarzında sorumluluklarınız oluyor.
Old 02-01-2007, 15:37   #141
nesli_han

Alıntı:
Yazan 25action
merhaba arkadaslar
benım adım mustafa ...... kırıkkale unıv. 1.sınıf ogrencısıyım.bolumumden cok memnunum.puanı cok yuksek bır yer olmadıgı ıcın basta gelmek ıstemıyordum fakat egıtım konusunda cok avantajları var.hem sınftakı ogrencı bakımından hem de hocalar bakımndan cok ıyı ve gelecek vaadeden bır unıv. oldugunu dusunuyorum ama yıne de ankara da okumak baskadır herhalde...
merhaba arkadaşlar bende kırıkkale üniv. 3. sınıf öğrencisiyim. emin olun 25action biçok arkadaşımız bu önyargıyla (puanı az acaba kalitesiz bu fakültemi) gelmişlerdir fakülteye.özellikle üniversite kampüsü gördükten sonra karamsarlıkları daha da artmıştır. bunu yaşamayan öğrenci eminim yoktur. ama hocaların ilgisinin ve eğitimin kalitesinin beklenenden daha iyi olduğunu görmene sevindim. birçok hukuk fakültesi öğrencisinden daha şanslıyız hocalarımız konusunda sanırım saygılar
Old 03-01-2007, 00:24   #142
lawyercakir

Bende selcuk hukuk 3. sınıf öğrencisiyim.Fakültemizin maddi hiç bir eksikliği olduğuna inanmıyorum ek bina yapıldı bu sene harika bir mekan oldu hocalarımız nasıl kimle karsılastıracagım bilmem ama coğuı yönden mükemmel insanlar.Bide konya olmasa daha iyi olacak bişey merak ediyorum bilen varsa selcuk'tan bizim okulda bir sürü seminer salonu var bunlar ne işe yarar hiç kullanmadam su yıla geldim bilen varsa yazsın lütfen
Old 03-01-2007, 00:25   #143
lawyercakir

Bende selcuk hukuk 3. sınıf öğrencisiyim.Fakültemizin maddi hiç bir eksikliği olduğuna inanmıyorum ek bina yapıldı bu sene harika bir mekan oldu hocalarımız nasıl kimle karsılastıracagım bilmem ama coğuı yönden mükemmel insanlar.Bide konya olmasa daha iyi olacak bişey merak ediyorum bilen varsa selcuk'tan bizim okulda bir sürü seminer salonu var bunlar ne işe yarar hiç kullanmadam su yıla geldim bilen varsa yazsın lütfen
Old 04-01-2007, 23:57   #144
oguzhand0

Bu konuyu ilk açtığımda Sayın Admin'de dahil bir çok kişice negatif tepki aldımAma iyi ki açmışım.İnsanların birbirlerini tanımasına bir sebep olmuşum..

Ben Oğuzhan DAYAR

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisiyim
Old 05-01-2007, 00:40   #145
Hami Korkmazlı

Merhaba arkadaşlar, Yakın Doğu 4.sınıfdayım.Okulmuzdan çok memnunum çok zengin bir öğretim kadrosuna sahibiz.Aynı zamanda Ortadoğunun en büyük kütüphanesine sahip üniversitemiz.Bunun yanında dezavantaj olarak sosyal yaşantımız yok.Tüm mesektaşlarımıza başarılar diliyorum..
Old 09-01-2007, 17:01   #146
aybupqe

merhabalar bende bu siteye daha yeni üye oldum.Maltepe üniversitesi Burslu hukuk fakültesi birinci sınıftayım.bu sene kazandım.kadromuzdan memnunum inşallah hayırlısı olur.tüm hukukçu arkadaşlara başarılar...
Old 09-01-2007, 22:43   #147
Av.Batuhan

Varsayılan bende

ben de cankaya unv. nı cok ıstemıstım
ama olmadı bende kıbrıs yakın dogu hukukta okuyorum kıymetını bıl
ama seneye ordayım
Old 13-01-2007, 04:49   #148
gorkembora

arkadaşlar benim sizlere bir önerim var. herkes burada msn adresini versin. msn listemizde geniş bir hukukçı kitlesi bulunduralım.
sınav vb zamanlarda takıldığımız noktalarda birbirimizden online 24saat fikir alabiliriz.
conversation - çoklu konuşma ile çeşitli oturumları da (tartışmalar - güncel konular vs..) yapabiliriz.

sizce nasıl fikir?

bnm msn adresim gorkembora41@hotmail.com
ekleyen arkadaşlar Türk Hukuk sitesinden olduğunu belirtsin.
Hukukçu grubu açıyorum msnde
Old 13-01-2007, 22:45   #149
g_ozden

Varsayılan merhabaa!!

Arkadaşlar ben de artık bu güzel sitenin bir parçasıyım! Çankaya ünv.de okuyorum! 2.sınıf!
Old 14-01-2007, 02:28   #150
cesur_yürek

Yakındoğu üni mezunuyum.- yönleri ders geçme notunun 70 olması ,hocaların dersleri zorlaştırması hatta işin içinden çıkılmaz bir duruma getirmeleri ilk aklımda kalan - yönleri.+ yönleri hukukun her alanında olmasa da bazı alanlarında verilen iyi eğitimin kişiye verdiği özgüven .Daha eklenmesi gereken gerek - gerek + yönleri vardır tabii.Öğrencisi olan ya da mezun olmuş arkadaşlar varsa eklemek istedikleri hususları eklesinler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi