Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Old 25-11-2006, 13:19   #91
yakut_neu

merhaba arkadaşlar yakın doğu 3.sınıftayım okulumdan ve hocalardan çok memnunum.hukuk eğitiminde tüm öğrenci arkadaşlarıma başarılar diliyorum...
Old 25-11-2006, 14:36   #92
eses

Dikkat

Bende Selçuk Üniversitesi 2.sınıftayım.Tüm arkadaşlarıma selamlar...
Old 25-11-2006, 18:09   #93
zeynepppp

Ben de Bahçeşehir Üniversitesi 2.sınıf.Okulun eğitiminden çok memnunum.Ceza hukukunu Feridun Yenisey'den,borçlar hukukunu Cumhur Özakman hocamızdan öğrenmenin çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.
Old 26-11-2006, 15:46   #94
allegria

Ceza Hukuku dersimize bu alanda gerçekten dahi olan Sayın Hakan Hakeri geliyor.Onun dersine girip de hayran kalmamak mümkün değil.Mesleğini çok severek yaptığından biz de dersleri büyük bir beğeniyle takip ediyoruz.
Old 26-11-2006, 16:23   #95
zeynepppp

evet özellikle hukukta mesleği çok severek yapmak bence de çok önemli.Mesleğini severek yapmasa öğrencilere de pek faydalı olamaz haklısınız.
Old 26-11-2006, 16:43   #96
allegria

Ben bir de dersin kitaba bağlı sadece okuyormuş gibi anlatılmasına çok karşıyım öğretmen öğrencinin dikkatini canlı tutmayı bilmelidir.Öbür türlü sadece kitaptan okuduğu zaman ben dersten hiç verim alamıyorum ve bu da beni çok üzüyor
Old 26-11-2006, 20:44   #97
zeynepppp

evet kesinlikle haklısınız.O kitap evde de okunabilir,önemli olan o konuları iyi anlamak ve sindirmek.Bu da çalışmanın yanında hoca ile sağlanabilir.Bir hocamız şöyle demişti:"bir futbol maçında takım başarısız olduğunda bu başarısızlığın nedeni olarak antrenör gösterilir.Bu, dersin başarısı ile aynıdır,yani dersteki antrenör o dersin hocası oluyor aslında." Bence de öyle.
Old 27-11-2006, 15:40   #98
allegria

Hocanız çok güzel bir benzetme yapmış.Keşke her hoca böyle düüşnebilse örneğin idare hukuk dersi bana ağır geliyor sağolsun hocamızda kitabın aynısını okuyor ben şimdi bu derse ön yargılı yaklaşmayayım da napayım inanın dersten şimdiden korkar oldum vizeler yaklaşınca ne yapacağım bilmiyorum
Old 27-11-2006, 17:05   #99
Av.Elvan Akkaya

görüyorum ki selçuk hukuk öğrencisi ve mezunu baya arkadaş var.
ben de bir selçuk mezunu olarak başka fakültelerle mukayese bile edemeyeceğim.sadece eğitim açısından değil fiziki ve sosyal imkanlar nedeniyle de tekrar ve tekrar tercih/tavsiye edebileceğim bir okul ))))
Old 27-11-2006, 17:37   #100
gazili57

gazideym ama gerek olmadığını düşünüyorum.Neden böyle bir soru soruldu??
Old 27-11-2006, 18:29   #101
tülayözer

Alıntı:
Yazan Just1ce
Merhabalar ben bu sene Yeditepe Hukuku burslu kazandım. Yeditepeyi tercih etmemin ilk amacı dil ögretimiydi ayrıca tabiki diğer avantajları da olduğu için orayı tercih ettim simdilik memnunum tabi daha yeni başlıyoruz hayırlısıyla 5yıllık bir maratona inşallah iyi bir hukuk eğitimi ve dil eğitimi almış olarak bitirmek istiyorum okulumu tabiki su an okulu değerlendirecek durumda değilim onumuzdeki senelerde artık..

Bu sene giren bütün arkadaşlara hayırlı olsun, sayın meslektaşlarım.

sana da hayırlı olsun arkadaşım ben de aynı koşullarda bu sene yeditepe hukuk bölümüne girmiş bulunmaktayım herkese başarılar
Old 27-11-2006, 18:56   #102
zeynepppp

Alıntı:
Yazan Özge Binay
Hocanız çok güzel bir benzetme yapmış.Keşke her hoca böyle düüşnebilse örneğin idare hukuk dersi bana ağır geliyor sağolsun hocamızda kitabın aynısını okuyor ben şimdi bu derse ön yargılı yaklaşmayayım da napayım inanın dersten şimdiden korkar oldum vizeler yaklaşınca ne yapacağım bilmiyorum

Haklısınız çok özellikle idare hukuku için .Baya zor bir ders zaten,mantığını çok iyi kavramanız gerekiyor diyolar.O yüzden özellikle idare hukuku için hocanın ders anlatışı çok önemli.Bunun üstüne bir de sadece kitaptan okuyunca..
Old 27-11-2006, 19:48   #103
KIRLANGIÇ

Varsayılan ankara hukuk

Ankara Hukuk Fakültesi mezunuyum.Yıllarca okudum.Hiç bitmeyecek sandım.Sonunda bitti.Bir zamanlar kızdığım hocarımı saygı ve hürmetle anıyorum.Yıllarıma mal oldu ama bizi hakikaten özel yetiştirmişsiniz.Meslsğe girince anladım.İyi ki,Sayın hocam Metin Günday,Lale Sirmen,Anıl Çeçen zmaının da bizi zorladınız.Hukuk nosyonunu öğrettiniz.
Old 28-11-2006, 15:53   #104
allegria

Alıntı:
Yazan elvann
görüyorum ki selçuk hukuk öğrencisi ve mezunu baya arkadaş var.
ben de bir selçuk mezunu olarak başka fakültelerle mukayese bile edemeyeceğim.sadece eğitim açısından değil fiziki ve sosyal imkanlar nedeniyle de tekrar ve tekrar tercih/tavsiye edebileceğim bir okul ))))

Selçuk'u kazandığımda ilk olarak ön yargılı davranmıştım beğenmeyeceğimi düşünmüştüm Konya zaten memleketime çok uzak ama zaman geçtikçe anladım ki kesinlikle doğru yerdeyim İlk başlarda soran arkadaşlarda hiç iyi izlenim bırakmıyordum ama şimdi tercih edecek arkadaşlara gönül rahatlığıyla Selçuk Hukuk'u tercih edin diyebilirim
Old 29-11-2006, 00:32   #105
ahmetcabukel

slm ben ahmet yakındogu hukuk fakultesi ogrencisiyim
okul iyi ama idare cok keyfi davranıyor bu keyfilik icin savasıyoruz tanıdıklariniz varsa sakın gondermeyin herkes esittir bunu savunan arkadaslara ve ^^HUKUKÇULARA^^ duyrulur .........!!!
Old 29-11-2006, 00:54   #106
üye11967

Ben Doğu Akdeniz Ünv. 2.sınıftayım tek diyebileceğim bu okula gelmek isteyen arkadaşlar bir daha düşünsün...
Old 01-12-2006, 12:04   #107
YARGIÇ_06

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım çankaya üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim
Old 03-12-2006, 12:37   #108
geneous1987

Selamlar,

Ben de Dicle Hukuk Fakültesinde okuyorum. Çok güzel bir okul...

Saygılarımla
Old 03-12-2006, 17:02   #109
serpill

merhaba ben çağ üniversitesi 2 buçuğuncu sınıf öğrencisiyim. okulumdan ve öğretmenlerimden memnunum, tek memnun olmadığım tarafı pratige dayalı ders işleyememizdi sayın dekanimiz bu konuyada açıklık getirip artık paratiğe daha çok önem verileceğini belirttikten sonra bir memnuniyetsizliğim kalmadı. saygılar
Old 03-12-2006, 20:07   #110
25action

aktıf egıtım sıstemı bıraz daha genıs bır bıcımde acıklayabılır mısınız.
Old 03-12-2006, 20:20   #111
25action

merhaba arkadaslar
benım adım mustafa ...... kırıkkale unıv. 1.sınıf ogrencısıyım.bolumumden cok memnunum.puanı cok yuksek bır yer olmadıgı ıcın basta gelmek ıstemıyordum fakat egıtım konusunda cok avantajları var.hem sınftakı ogrencı bakımından hem de hocalar bakımndan cok ıyı ve gelecek vaadeden bır unıv. oldugunu dusunuyorum ama yıne de ankara da okumak baskadır herhalde...
Old 04-12-2006, 13:11   #112
ibrahimkovanci

arkadaslar üniversite karsılastırmalarını bilemem ancak öğrencinin hocalarının kaliteli olması öğrencinin basarı oranını etkilediğini düşünüyorum.(tabi öğrenmek isteyen öğrenciler için gecerli)
Old 04-12-2006, 13:20   #113
Av.Gizem ZAMBAK

merhaba herkese.yeni katıldım aranıza İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde sporcu burslu okuyorum ve hocalarımızın hepsi dallarında uzmanlaşmış kişiler.
Old 04-12-2006, 22:43   #115
av.tuğbabal

sayın özge binay
bende selçuk mezunuyum ve iyiki selçuk ünv.okumuşum diyorum.idare hukukuna gelince sanırım cemil hoca giriyordur.biraz geniş anlatır.biizm zamanımızda bahtiyar akyılmaz hoca vardı şimdi gazi de.inanılmaz zorlardı idarede ama fakülteyi 4 yılda bitiren biri olarak bunuda aşarsın diyorum.yeterki buna inan.
Old 04-12-2006, 22:55   #116
Av. Galip DAĞTEKİN

Sayın 25action bende kırıkkale üniversitesi 2. sınıf öğrencisiyim derim ki Kürşat hocanın dersine önem ver ve final sınavına çok iyi çalış...Biraz fazlaca zorlamaktadır final sınavlarında...Ve alttan ders bırakmamaya bak çok zor oluyor....Okulumuzun tek eksiği bence yer(Elmadağa ya felan yapsalardı Ankardan gelen giden çok olunca daha rahat olurdu) ve ad(addan kaybediyor) problemi diğer yönlerden iyi bir okul olduğunu düşünüyorum.
Old 05-12-2006, 14:05   #117
allegria

Alıntı:
Yazan av.tuğbabal
sayın özge binay
bende selçuk mezunuyum ve iyiki selçuk ünv.okumuşum diyorum.idare hukukuna gelince sanırım cemil hoca giriyordur.biraz geniş anlatır.biizm zamanımızda bahtiyar akyılmaz hoca vardı şimdi gazi de.inanılmaz zorlardı idarede ama fakülteyi 4 yılda bitiren biri olarak bunuda aşarsın diyorum.yeterki buna inan.

Sayın tuğbabal idareye Ramazan Yıldırım giriyor arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla Cemil hoca kadar zorlamıyormuş ama dersi anlatış şekli hoşuma gitmediği için zorlanıyorum ve açıkçası derse gitmiyorum Kitaptan okuyor çünkü sadece..
Sizi tebrik ediyorum 4 yılda bitirdiğiniz için ve iyi dileklerinizden ötürü de çok teşekkür ediyorum umarım dediğinizi başarabilirim

Saygılar..

Not:Umarım Ramazan Hoca foruma girmiyordur yoksa isim soyisim var hakkındaki bu güzel düşüncelerim hakkında beni bir ödüllendirmek ister tabi
Old 05-12-2006, 19:33   #118
mervesezen

Merhaba arkadaşlar
Ben Gazi Hukuk 3. sınıftayım.okulumdan ve hocalarımdan çok memnunum, şu ana kadar pişmanlık yaşamadım umarım yaşamam da...mümkünse Başkent hukuklu arkadaşlara bir şey danışmak istiyorum, tam karar veremedim ama olursa masteri başkentte yapmak istiyorum.bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim..burs olanağı oluyor mu,nasıl kabul edilirim....şimdiden teşekkürler
Old 05-12-2006, 23:30   #119
basakk

ben kültür üniversitesi ingilizce hazırlıktayım..
Old 06-12-2006, 16:49   #120
t.deniz

Rahatsiz slm

merhabalar,dokuz eylül üni.mezunu olarak fakültemizi kazanan arkadaşlara bi tavsiyede bulunmak istiyorum aktif sistem hukuk fakülteleri için yeni bi sistemdir ve aksaklıkların olması doğaldır onun için eleştrilere pek kulak asmayın yerinde görüp değerlendirmek en doğrusu bence.pdö oturumlarında hukuki konuları güncel olaylar vasıtasıyla ve tartışarak öğreniliyorsunuz bu 200 kişilik sınıfta pratik çözmekten daha yararlı değilmidir ,tartışma,araştırma ve muhakeme kabiliyeti için kaçırılmayacak bir fırsat tabi kıymetini bilene ve gerçekten çalışana.Ayrıca klasik sisteminde kusursuz bi rsistem olmadığı aşikar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi