Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Selçuk Hukuk Ders Bilgi Paylaşımı

Yanıt
Old 14-11-2009, 10:08   #1
Av. Mehmet Aslan

Soru Selçuk Hukuk Ders Bilgi Paylaşımı

Konya'da bulunmadığımdan derslere devam etmiyorum. Derslere devam eden arkadaşlar varsa bildiği-duyduğu her türlü konuyu(sınavların hangi usulde yapılacağı, nerelerden sorumlu olunacağı, yararlanılabilecek ders notu-kitap-vs. faydalı kaynakları, hocalardan tüyoları, vs.) paylaşmak, duyumlardan karşılıklı olarak istifade etmek için açılmış bir başlıktır.
Old 15-11-2009, 02:32   #2
üye25928

Hangi dersleri aldığınızı, normal mi - ikinci öğretim mi olduğunuzu belirtirseniz, elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.
Old 16-11-2009, 10:20   #3
Av. Mehmet Aslan

Konuya gösterdiğin ilgi için teşekkür ederim Raşit

Ceza Muhakemesi Hukuku(İÖ)- Prof.Dr. Hakan HAKERİ
Ticaret Hukuku 2 - Doç.Dr. İbrahim ARSLAN

Bu derslerin hocası değiştiğinden bu sene nasıl sınavlar olacak, hangi konular ağırlıklı bilemiyorum. Tabi Konya'da bulunamadığımdan derslere girememenin dezavantajı da var.

Hocalar daha çok ne tavsiyede bulunuyor? Arkadaşlar hangi kaynaklardan hazırlanıyor? Ders notu, pratik çalışma, test, vs. fotokopi materyalleri nerelerden ediniyor? Bildiklerimizi paylaşırsak, tavsiyelerde bulunursak memnun olurum.
Old 16-11-2009, 12:36   #4
üye25928

Alıntı:
Yazan Mehmet Aslan
Konuya gösterdiğin ilgi için teşekkür ederim Raşit

Ceza Muhakemesi Hukuku(İÖ)- Prof.Dr. Hakan HAKERİ
Ticaret Hukuku 2 - Doç.Dr. İbrahim ARSLAN

Bu derslerin hocası değiştiğinden bu sene nasıl sınavlar olacak, hangi konular ağırlıklı bilemiyorum. Tabi Konya'da bulunamadığımdan derslere girememenin dezavantajı da var.

Hocalar daha çok ne tavsiyede bulunuyor? Arkadaşlar hangi kaynaklardan hazırlanıyor? Ders notu, pratik çalışma, test, vs. fotokopi materyalleri nerelerden ediniyor? Bildiklerimizi paylaşırsak, tavsiyelerde bulunursak memnun olurum.

İkinci öğretimde tanıdığım olmadığı için, Ceza Muhakemesi Hukuku hakkında yardımcı olamama herhalde, ama yardımcı olmaya çalışırım. Ticaret Hukuku - II hakkındaki gerekli bilgileri alınca burada paylaşırım.
Old 11-12-2009, 01:58   #5
erkol68

Önemli Selçuk Hukuk Dersler ve Vizeler Hakkında Bilgi

Arkadaşlar Selçuk Hukuk 5.sınıf öğrencisiyim.Mâli durumumdan dolayı memleketimde kaldım bundan dolayı da derslere katılamadım.Vizelerle ilgili aşağıdaki dersler hakkında bilgi verebilir misiniz? Şimdiden verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

Ticaret II- Hangi hoca giriyor-Sınav nasıl olacak-Hangi kitap ve dökümandan çalışmamı tavsiye edersiniz.

İcra-İflas Hukuku- Hangi hoca giriyor-Sınav nasıl olacak-Hangi kitap ve dökümandan çalışmamı tavsiye edersiniz.

İş Hukuku- Hangi hoca giriyor-Sınav nasıl olacak-Hangi kitap ve dökümandan çalışmamı tavsiye edersiniz.

İdare Hukuku- Hangi hoca giriyor-Sınav nasıl olacak-Hangi kitap ve dökümandan çalışmamı tavsiye edersiniz.
Old 11-12-2009, 11:16   #6
üye25928

Alıntı:
Yazan aziz_sabetay
Arkadaşlar Selçuk Hukuk 5.sınıf öğrencisiyim.Mâli durumumdan dolayı memleketimde kaldım bundan dolayı da derslere katılamadım.Vizelerle ilgili aşağıdaki dersler hakkında bilgi verebilir misiniz? Şimdiden verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

Ticaret II- Hangi hoca giriyor-Sınav nasıl olacak-Hangi kitap ve dökümandan çalışmamı tavsiye edersiniz.

İcra-İflas Hukuku- Hangi hoca giriyor-Sınav nasıl olacak-Hangi kitap ve dökümandan çalışmamı tavsiye edersiniz.

İş Hukuku- Hangi hoca giriyor-Sınav nasıl olacak-Hangi kitap ve dökümandan çalışmamı tavsiye edersiniz.

İdare Hukuku- Hangi hoca giriyor-Sınav nasıl olacak-Hangi kitap ve dökümandan çalışmamı tavsiye edersiniz.
Bu hafta sonu ilgilenmeye çalışacağım.
Old 13-12-2009, 14:04   #7
advocatus diaboli

Ben 2. sınıf öğrencisiyim. O nedenle yalnızca idare hukuku hakkında bilgim var. Derse Ramazan Yıldırım giriyor ama herkes muzdarip bu dersten, çünkü hoca birçok yeri kitaptan bakın diye geçiyor. 290 a kadar vizede sorumluyuz diye biliyordum ama sanırım tüm kitaptan sorumluyuz. Ha neden hocaya sormuyorsunuz diye sorarsın, hocayı okulda bulamıyoruz. Derse asistan geliyor. Test mi klasik mi vize bilmiyorum ama hocanın çok ayrıntıya inmediğini söyledi asistanı. Kitap olarak da Ramazan Yıldırım'ın kendi idare hukuk kitabı.
Old 15-12-2009, 14:48   #8
raskolnikov

Ben de bu sene 5.sınıfım ve 3.sınıf ticaret hukukunu alttan alıyorum,acaba hoca 1.dönem,şirketler hukukunu da işliyor mu,yoksa sadece ticaret işletme kitabının tamamından mı sorumlu olacağız.sınav nasıl olacak,bu konuda acil bilgiye ihtiyacım var arkadaşlar,bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler...
Old 17-12-2009, 14:56   #9
Av. Mehmet Aslan

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Bu haftasonu ilgilenmeye çalışacağım

Zaten senin dışında pek bir cevap yazan da yok. Sağolsun SÜHF'teki arkadaşlar pek yardımseverler?!

Alıntı:
Yazan advocatus diaboli
Ben 2. sınıf öğrencisiyim. O nedenle yalnızca idare hukuku hakkında bilgim var. Derse Ramazan Yıldırım giriyor ama herkes muzdarip bu dersten, çünkü hoca birçok yeri kitaptan bakın diye geçiyor. 290 a kadar vizede sorumluyuz diye biliyordum ama sanırım tüm kitaptan sorumluyuz. Ha neden hocaya sormuyorsunuz diye sorarsın, hocayı okulda bulamıyoruz. Derse asistan geliyor. Test mi klasik mi vize bilmiyorum ama hocanın çok ayrıntıya inmediğini söyledi asistanı. Kitap olarak da Ramazan Yıldırım'ın kendi idare hukuk kitabı.

Prof.Dr. Ramazan Yıldırım'ın "İdare Hukuku Pratik Çalışmalar" kitabına daha fazla zaman ayır. Hem hocanın soru şeklini görmüş olursun, hem de zaten sınavdaki sorularla aşağı yukarı benzer. En azından ben idare hukuku derslerini aldığımda öyleydi. Şimdi de öyle midir bilemiyorum ama..
Old 17-12-2009, 21:50   #10
üye25928

Alıntı:
Yazan Mehmet Aslan
Zaten senin dışında pek bir cevap yazan da yok. Sağolsun SÜHF'teki arkadaşlar pek yardımseverler?!

Maalesef geçen hafta 4. sınıftaki abimin operasyon geçirmesinden sonraki istirahat sürecine tekabül etti bu yüzden onu ziyarete gittiğimde pek yakışık almazdı, bu sebepten bu haftaya ertelemiştim, aklımda ama işte beklenmeyen bir durum oldu o yüzden ertelemek zorunda kaldım
Old 18-12-2009, 22:08   #11
Av. Mehmet Aslan

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Maalesef geçen hafta 4. sınıftaki abimin operasyon geçirmesinden sonraki istirahat sürecine tekabül etti bu yüzden onu ziyarete gittiğimde pek yakışık almazdı, bu sebepten bu haftaya ertelemiştim, aklımda ama işte beklenmeyen bir durum oldu o yüzden ertelemek zorunda kaldım

Geçmiş olsun. Kimsenin tenezzül edip cevap yazmadığı ortamda zaman ayırıp cevap yazman bile yeterli.

Teşekkürler.
Old 19-12-2009, 12:06   #12
av.özlem42

Alıntı:
Yazan raskolnikov
Ben de bu sene 5.sınıfım ve 3.sınıf ticaret hukukunu alttan alıyorum,acaba hoca 1.dönem,şirketler hukukunu da işliyor mu,yoksa sadece ticaret işletme kitabının tamamından mı sorumlu olacağız.sınav nasıl olacak,bu konuda acil bilgiye ihtiyacım var arkadaşlar,bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler...
İntenete bir süre giremediğim için sizlere yeni yardım etme imkanı buldum elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalışırım.
Ticaret 1 test şeklinde olacak testin kapsamında küçük olaylar olabilir şirketler hukukuyla ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı ticari işletme kitabında en son marka konusunu anlattı.
Old 19-12-2009, 12:08   #13
av.özlem42

idari yargı dersine de asistan geliyor ve sınavın test şeklinde olacağını söyledi fakat çok net olarak söylemedi değişebilir de bilginize...
Old 19-12-2009, 17:34   #14
advocatus diaboli

teşekkür ederim mehmet aslan, dediğinizi yapacağım. saygılar...
Old 28-12-2009, 16:38   #15
erkol68

Ticaret 2 de sınavın nasıl olacağı ile ilgili bilgisi olan var mı? Hangi kitaptan nereye kadar sorumluyuz?
Old 06-01-2010, 14:35   #16
advocare

Ben 3. sınıf öğrencisiyim Ticaret Huk. 1 dersinde hoca Şirketlere geçmeyecek ,vize test olacak(tabi küçük olaylar içerecek) ,hocanın asistanı geçen hafta derste geçmiş yılların sorularına ve adli hakimlik savcılık sınavında Ticari İşletme Huk. ile ilgili sorulara iyi bakın dedi.
Old 23-04-2010, 18:05   #17
av.özlem42

3.sınıf final sınavları hakkında bilgisi olanlar mümkünse paylaşabilirlermi acaba?
Old 04-05-2010, 16:44   #18
denge

Soru 2010 finaller bilgi paylaşımı

Arkadaşlar finaller yaklaşıyor.1 aydan az bir zaman kaldı.Çalışmalara ufaktan başlamak lazım...
Uzakta olan,derslere girmeyen ve benim gibi okulu uzatan ve uzaktan takip eden arkadaşlar için dersle ilgili bilgisi olan dersi takip eden arkadaşlar yardım ederlerse çok seviniriz...
Hangi konular dahil,2.dönem hangi kitaplardan sorumluyuz, pratikler başladı mı ne kadar yapıldı vs..
Benim öğrenmek istediğim dersler:
Ticaret-2
İş Hukuku
Ceza Usul
İcra-İflas
Ticaret-1
(Selçuk 2.öğretimim bu arada)Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Herkese iyi çalışmalar
Old 06-05-2010, 00:02   #19
üye25928

Alıntı:
Yazan denge
Arkadaşlar finaller yaklaşıyor.1 aydan az bir zaman kaldı.Çalışmalara ufaktan başlamak lazım...
Uzakta olan,derslere girmeyen ve benim gibi okulu uzatan ve uzaktan takip eden arkadaşlar için dersle ilgili bilgisi olan dersi takip eden arkadaşlar yardım ederlerse çok seviniriz...
Hangi konular dahil,2.dönem hangi kitaplardan sorumluyuz, pratikler başladı mı ne kadar yapıldı vs..
Benim öğrenmek istediğim dersler:
Ticaret-2
İş Hukuku
Ceza Usul
İcra-İflas
Ticaret-1
(Selçuk 2.öğretimim bu arada)Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Herkese iyi çalışmalar

Yardım etmeyi çok isterdim ama maalesef ikinci öğretimden tanıdığım yok, ayrıca üst sınıflardaki mezuniyet telaşından dolayı daha önceki bir kaç girişimim olumsuz sonuçlanmıştı.
Old 07-05-2010, 22:58   #20
denge

Dikkat

Final tarihleri açıklandı HERKESE BAŞARILAR KOLAYLIKLAR DİLERİM....

http://www.hukuk.selcuk.edu.tr/snvlar.html
Old 11-05-2010, 20:23   #21
üye25928

Alıntı:
Yazan denge
Final tarihleri açıklandı HERKESE BAŞARILAR KOLAYLIKLAR DİLERİM....

http://www.hukuk.selcuk.edu.tr/snvlar.html

İkinci sınıfların 2 gün önceden gidecek olması sevindirici.
Old 23-12-2012, 22:30   #22
memet

Yaklaşan vize sınavları hakkında güncel bilgi verebilecek arkadaşlar lütfen buradan paylaşın , şimdiden teşekkürler .
Old 14-02-2013, 22:05   #23
bayarcan

Merhabalar arkadaşlar.Acaba bana borçlar genel hükümlerle ilgili kaynak önerebilir misiniz? Dersimize Mustafa Arıkan Hocamız giriyor. Kaynak önerileri bu yönde olursa memnun olurum şimdiden çok teşekkür ederim.
Old 15-02-2013, 11:13   #24
üye25928

Alıntı:
Yazan bayarcan
Merhabalar arkadaşlar.Acaba bana borçlar genel hükümlerle ilgili kaynak önerebilir misiniz? Dersimize Mustafa Arıkan Hocamız giriyor. Kaynak önerileri bu yönde olursa memnun olurum şimdiden çok teşekkür ederim.
Hocanın ders notları + Oğuzman/öz
Old 05-12-2013, 23:42   #25
üye43712

merhabalar arkadaşlar malum vizelere 1 ay kaldı acaba aşağıda yazacağım dersler ve hocalar hakkında sınava yönelik bilgi verebilir misiniz? Nasıl çalışmalı nerelere ağırlık vermeli.. şeklinde. Şimdiden teşekkür ederim
1. Ticaret Hukuku I- Cumhur Boyacıoğlu
2. Medeni Usul Hukuku- Ömer Ulukapı
3. Eşya Hukuku- Mehmet Ayan
4. İdari Yargılama- Ahmet Ziya Çalışkan
Old 18-12-2013, 12:59   #26
üye25928

Alıntı:
Yazan Şüheda
merhabalar arkadaşlar malum vizelere 1 ay kaldı acaba aşağıda yazacağım dersler ve hocalar hakkında sınava yönelik bilgi verebilir misiniz? Nasıl çalışmalı nerelere ağırlık vermeli.. şeklinde. Şimdiden teşekkür ederim
1. Ticaret Hukuku I- Cumhur Boyacıoğlu
2. Medeni Usul Hukuku- Ömer Ulukapı
3. Eşya Hukuku- Mehmet Ayan
4. İdari Yargılama- Ahmet Ziya Çalışkan

Cumhur hoca için, ders takibi yapmanızı ve notlara iyi çalışmanızı tavsiye ederim.

Mehmet hoca için de aynısını.

Ömer Hoca için, mevzuatı çok iyi bilmenizi ve pratik çözmenizi.

Ahmet Ziya hocadan ders almadığım için bilemiyorum.
Başarılar.
Old 30-01-2014, 21:23   #27
üye43712

iyi akşamlar. Selçuk üniversitesi Ceza Özel sınav sonuçları açıklandığı halde benim notum -1 olarak gözüküyor sebebi ne olabilir?
Old 04-02-2014, 14:35   #28
üye25928

Alıntı:
Yazan Şüheda
iyi akşamlar. Selçuk üniversitesi Ceza Özel sınav sonuçları açıklandığı halde benim notum -1 olarak gözüküyor sebebi ne olabilir?

-1 öğrenci sınava girmezse görülür. Sıanva girdiyseniz ders hocanız ve öğrenci işleri ile görüşmenizi tavsiye ederim.
Old 19-11-2014, 11:38   #29
Mustafa Can Tutuncu

Merhabalar,

Selçuk Hukuk 1. sınıfa kayıt oldum bu yıl. Ankara'da ikamet ettiğim/çalıştığım için maalesef derslere gidip gelemiyorum. 5 ders alıyorum. Öğrenci Numaram tek sayıyla bitiyor.

Bana Anayasa - Roma - Medeni - Hukuk Başlangıcı ve İktisat konularında vizelere yönelik yardımcı olabilir misiniz?

Çok teşekkür ederim şimdiden.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi