Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Yatay Geçiş

Yanıt
Old 07-09-2008, 15:57   #1
avferats

Acil Yatay Geçiş

Arkadaşlar benim 1.sınıf not ortalamam 2.80
Bu not ortalama ile Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi ikinciöğretimine yatay geçiş yapabilir miyim?Teşekkürler.
Old 08-09-2008, 01:47   #2
fatih demir

arkadaşım 2.80'le biraz zor gibi duruyor fakat sen şansını dene istersen her yıl başvuranlar belli bir istatistik oluşturacak diye bir hüküm koymak yanlış olur bu konuda...
Old 08-09-2008, 12:18   #3
av_gülcan

ikinci öğretime belki olabilir,birkaç yıl evvel o civardaki bir ortalamayla beni ikinci öğretime kabul edilecek öğrenciler listesine aldıklarına dair rivayetler var.özeldesin sanırım ;ancak yatay geçiş herkes için çok da olumlu neticeler doğurmayabilir.Selçuk'ta 1.sınıfta hangi ders kaç saat okutulmuş,içerikleri senin müfredatınla uyuşuyor mu bunu iyice araştırmak lazım.Ben de vaktiyle bir hevesle yatay geçiş yapmıştım erzincan'dan ancak gittiğim okulda neredeyse bir ve ikinci sınıfın derslerini en baştan almak zorunda oldugum söylendi;ekstraları da cabası.eski okuluma geri döndüm neticede.iyi düşün ve araştır.
bu arada 2.sınıftayken geçiş yapmak daha kolaydır.
hakkında hayırlısı olsun kardeşim,tavsiyelerime kulak verirsen sana faydası olur,tecrübe ürünü çünkü.
SAYGILARIMLA...
Old 10-09-2008, 12:17   #4
avferats

Arkadaşlar ben başvuruda bulundum.Bana alttan 4 ders verdiler.Umarım geçiş olur....
Old 07-02-2009, 21:04   #6
koçeroo

Varsayılan siyasal bilimler

9 eylül hukuk fakültesindeyim. Ankara siyasal bilimlere geçebilirmiyim bu konuda bilgi verirmisiniz
Old 12-03-2009, 16:39   #7
üye23755

arkadaşlar 2.sınıftayım.not ortalamam 3.06 marmara hukuka geçiş yapmak istiyorum;ama bu sene miras hukuku,deniz hukuku görüyorlarmış.Ben ise bu dersleri görmedim.Sizce geçiş yapsam zorlanırmıyım?Çünkü 3.sınıf çok zor diye duydum hep..Ayrıca hakim olmak istiyorum.Marmara hukukun hakimlik sınavlarındaki başarısı nedir?Bana yarar sağlar mı? lütfen yardım edin...çok kararsızım..
Old 14-03-2009, 16:22   #8
av_gülcan

Şu an nerede okuduğunuzu bilmiyorum;fakat hakim olmak isityorsanız hangi okulu bitirdiğinizin bir önemi yok bildiğiniz gibi;o yüzden bir de geçiş yapıp alttan onca ders alıp enerjinizi boş yere tüketmeyin;üstelik İstanbul zor bir şehir.sınava çalışmak daha mantıklı bence
Old 14-03-2009, 16:23   #9
av_gülcan

Alıntı:
Yazan koçeroo
9 eylül hukuk fakültesindeyim. Ankara siyasal bilimlere geçebilirmiyim bu konuda bilgi verirmisiniz

Bildiğim kadarıyla bu mümkün.
Old 21-03-2009, 18:32   #10
üye23755

av_gülcan bana da sizin söyledikleriniz mantıklı geliyor ama yatay geçişi de düşünmeden edemiyorum.Öss ye hazırlanırken marmara hukuk istiyordum; 0,020 gibi çok az bir farkla kaçırınca içimde ukde kaldı açıkçası.Şuanki okuluma da pek fazla ısınamdım ve çok sıkılıyorum.Birde İstanbul anadolu yakasında oturuyorum(ailem) oraya gitmek benim için rahat olacak.tabii okulumun artılarıda var: sınıfımız 100 kişi yani marmaradan daha az bu açıdan ders dinlemek daha kolay olablir.Hakimlik sınavını kazanmak için önemli olan insanın derslerine azimle çalışması olduğunu düşünüyorum ve marmarada bunu başarabilirim gibi geliyor.Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum yoksa? pişman olmak istemiyorum...
Old 28-06-2009, 18:48   #11
edaesma

2,54 benim puanım ikinci ögretime başvurabilir miyim?

yada 2.sınıfın 1.dönemini bitrdikten sonra başvuru yapılabiliniyor mu?
Old 12-08-2009, 15:16   #12
u_fuk68

3.28 ortalamayla anadolu hukuka yatay geçiş yapabilir miyim?geçiş yapan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim..
Old 15-08-2009, 18:48   #13
üye25928

Alıntı:
Yazan u_fuk68
3.28 ortalamayla anadolu hukuka yatay geçiş yapabilir miyim?geçiş yapan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim..
Muhtemelen evet,ama bu bizim bilebileceğimiz bir mesele değil maalesef.
Old 17-08-2009, 15:11   #14
serkan0107

Anadolu Hukuk geçen sene 3.53 ile almıştı en son ama bu yıl kaç olur bilemem
Old 21-08-2009, 13:50   #15
edaesma

selçuk ikinci ögrenim en son kaç puanla aldı bilen var mı?
Old 21-08-2009, 16:22   #16
üye25928

Alıntı:
Yazan edaesma
selçuk ikinci ögrenim en son kaç puanla aldı bilen var mı?
http://www.selcuk.edu.tr/duyuru/2009-2010yataygecis.htm
Old 22-08-2009, 14:18   #17
elliiiffff

Dokuz Eylül hukuk öğrencisiyim. 2. sınıf için Anadolu hukuka geçmek mantıklı bir tercih olur mu?Dokuz Eylül mezunu olmakla Anadolu mezunu olmak arasında büyük fark var mı? yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler
Old 22-08-2009, 19:27   #18
üye25928

Alıntı:
Yazan elliiiffff
Dokuz Eylül hukuk öğrencisiyim. 2. sınıf için Anadolu hukuka geçmek mantıklı bir tercih olur mu?Dokuz Eylül mezunu olmakla Anadolu mezunu olmak arasında büyük fark var mı? yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Size tavsiyem kesinlikle Selçuk hukuk ama bunu önerme nedenim Deu hukuktan memnun değilseniz. Bazı özel şartlar çerçevesinde Anadolu hukuka geçmek niyetindeyseniz, en iyisini siz bilirsiniz, ama genelde hukukta diplomaya değil, başarıya bakılıyor benim bildiğim kadarıyla.
Old 03-10-2009, 20:25   #19
Av.Burhan Akcan

her ne kadar öğrencinin başarısı önemli olsa da ekol olmuş üniversitelerden şaşmamak gerektiğini düşünüyorum. neticede köklü bir geçmişi ve akademik kadrosu bulunuyor. ayrıca fakültenin kütüphanesinin ne derece zengin oldugu da fakülteye ayrı bir değer katıyor. saygılarımla.
Old 30-08-2010, 16:55   #21
Fiona

Yatay geçiş gerçekten çok ciddi araştırılması gereken bir durumdur.
Fark dersleri sizi zorlayabilir. Anadolu üniversitesine geçmek isteyen arkadaşlar gerçekten ciddi ortalamalarla öğrenci alıyorlar. 3 60 tı geçen sene en son giren arkadaşın ortalaması. Zaten sitelerinde de ayrıntılı bilgi vardır.
Old 27-08-2013, 09:58   #22
avferats

Sayın meslektaşım av_gülcan;
Uzun zaman sonra açtığım konuları tekrar okumak istediğimde, şimdilerde unutmuş olduğum yatay geçiş konusunu açmış olduğumu gördüm. Senin verdiğin cevaplar, okul yaşamımla birebir örtüştü. İkinci sınıfın ara döneminde Erzincan Üniversitesi'ne yatay geçiş yaptım. O zamanlar yatay geçiş ilanlarıyla uğraşırken sana teşekkür etmeyi unutmuşum. Teşekkürler...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi