Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

hukuk alanında eğitim gören öğrencilere burs veren kuruma rastlamak çok zor

Yanıt
Old 24-06-2009, 22:33   #31
üye25928

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Bursiyer olarak mı?
Yok daha geniş düşündüm ben meseleyi. Sempozyumlar gibi. Çok ucu açık bir düşünceydi. Burs meselesi sadece vakıflaşmanın bir kısmı olmalı bence. Şayet kurulabilirse öyle bir vakıf çok güzel işlere imza atacağına eminim.
Old 25-06-2009, 08:54   #32
hukukkızı

Alıntı:
Yazan yigit289
Peki sadece kitap bursu verebilecek olan bir kurum var mı?çünkü her dönem ortalama 200 ytl hukuk kitaplarına vermek zorunda kalıyoruz normal bursa ihtiyacım yok ama bu kitaplar bile çok masraf olmaya başladı.

Katılıyorum.Özellikle dersleri dönemlik aldığımız için her iki dönemde belimizi büken kitap masrafları oluyor.Bu da ister istemez "fotokopi" yöntemini cazip hale getiriyor.
THS vakfının kurulması gerçekten güzel bir düşünce olmuş.
Old 26-06-2009, 12:38   #33
belamir

Varsayılan kyk(başbakanlık bursu)

Arkadaşlar,2 senedir kyk bursu almaktayım.İlk sene yazın da ödeme yapıldı.Acaba normalde yazın da kyk bursu ödemeleri yapılır mı?Bilginiz varsa lütfen yardımcı olur musunuz.
Old 13-08-2009, 00:31   #36
irem tugce

Varsayılan merhaba

ben de bu sene ankara üniversitesi hukuk fakültesini kazandım. hukuk platformunda yer alıp, hayallerime ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim fakat zorlu bir öğrencilik dönemi beni bekliyor gibi.. bu zorluklarda "burs" noktasında elimden tutabilecek kurum kuruluş ve kişi önerilerinizi merakla bekliyorum...
Old 13-08-2009, 20:55   #37
üye25928

Alıntı:
Yazan irem tugce
ben de bu sene ankara üniversitesi hukuk fakültesini kazandım. hukuk platformunda yer alıp, hayallerime ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim fakat zorlu bir öğrencilik dönemi beni bekliyor gibi.. bu zorluklarda "burs" noktasında elimden tutabilecek kurum kuruluş ve kişi önerilerinizi merakla bekliyorum...
Biraz zor ama başarılar.
Old 15-08-2009, 22:49   #38
irem tugce

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Biraz zor ama başarılar.
zor olan başarılı olmak mı burs önerisinde bulunmak mı acaba? Ve neden?

saygılar
Old 16-08-2009, 15:02   #39
üye25928

Alıntı:
Yazan irem tugce
zor olan başarılı olmak mı burs önerisinde bulunmak mı acaba? Ve neden?

saygılar

Burs bulmak çok zor, ama Ankara Hukuk'ta kısmi zamanlı çalışma imkanı var, öğrencilere aylık belli miktar para ve çalışma imkanı sunuluyor. Yani part time olarak bilinen uygulamanın Ankara Hukuk'taki adı...

Ayrıca Ankara Üniversitesi'nde öğle yemeği ilk 2000 deki öğrencilere ücretsiz olması lazım. Ek olarak bir tane hukuk derneği var, sadece ilk sene, toplam 9 ay burs veriyorlar.

Burs almak zor ama siz işinizi bilirseniz ve ihtiyacınız varsa işiniz kolaylaşabilir. Esenlikler.
Old 28-08-2009, 17:05   #40
Farukao

Hukuk fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim.Okuduğum devlet üniversitesinde bölüm 2.'siyim ve İki senedir burs başvurularında bulunmaktayım.Ancak henüz bir netice alamadım.Bana diğer üniversitelerde hukuk fakültesinde okuyan arkadaşlarım tarafından fakültelerinde dereceye giren öğrencilerin ödüllendirildiğini,burs imkanı sağlandığı ve gerektiğinde kitap yardımı yapıldığı söylendi.Ben 3.80 agno'ya sahip olmama, kitap,döküman ve para sıkıntısı çekmeme rağmen hiçkimseden hiçbir şekilde yardım alamadım.Bu ülkenin yetişmiş hukukçulara ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için derslerime ağırlık verdim.Ama görüyorum ki bu ülkede birilerinin sana yardım etmesini sağlaman için başarılı olman tek başına yetmiyor.Bunun yanında argo tabirle "torpilinin de" olması gerekiyor.O da bende olmadığı için sanırım okulumu bitirene kadar bu durum böyle devam edecek.
Old 01-09-2009, 20:09   #41
garfield

Bende 2008 istanbul üniversitesi girişliyim.Türkiyede ilk 2000'e girerek dereceyle üniversiteme girdim.ÖSS'nin açıklanmasından sonra eve çeşitli özel üniversitelerden tanıtım kitapçıkları ve bana sunulacak imkanlar,burslar sıralanmıştı.Ancak ben devlet üniversitesinde okumaya karar verdim ve rahatlıkla da burs bulabilirim düşüncesindeydim.Ancak görüyorum ki bu ülkede arkası kuvvetli,belirli yerlerde adamları olanların rahat ettirilmesi amaçlanmış.Atatürkçü bir hukukçu adayı olarak yinede pes etmiyorum maddi olarak önümüze engeller konulsada bu ülkede paradan farklı amaçları olan insanlar da var ve de varolmaya devam edecek.
Old 02-09-2009, 11:00   #42
Dilek Bostan

ben bu sene gazi üni.hukuk fakültesini kazandım.sabancı bursuna başvuracaktım ama bursları üni.ve puan türlerine göre ayırmışlar.bizim okul için say.ve söz.puan türüyle giriş yapanlara veriyorlar.ben alamayacağim
Old 09-09-2009, 20:39   #43
irem-d

Ben Gazi Üniv Hukuk Fak. öğrencisiyim ve bu yıl 2.sınıfa geçtim.1.sınıfta burs bulamama durumunu biraz acemiliğe biraz şanssızlığa verip umutlarımı 2.yıla sakladım fakat görüyorum ki bu sene 1.seneden de zor burs bulmak.Tüm burs arayan arkadaşlarımın Allah yardımcısı olsun.Paylaşımlarınızı dört gözle bekliyorum..
Old 11-11-2009, 22:23   #44
Av.Burhan Akcan

ben de ankara üniversitesindeyim ancak burs bulma açısından zorlandığımı ifade edebilirim
Old 15-02-2014, 11:28   #45
av2869

2013-2014 YILI BURS BAŞVURU PROGRAMI TAMAMLANMIŞ OLUP; KURUMUMUZ TARAFINDAN 36 HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİNE BURS VERİLMİŞTİR.

2014-2015 YILI BURS BAŞVURULARIMIZ EYLÜL 2014'TE BAŞLAYACAKTIR. AŞAĞIDAKİ BİLGİLERDEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

http://www.mesutyilmaz.av.tr/category/duyurular/

https://www.facebook.com/mygrupakademi
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi