Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

hukuk alanında eğitim gören öğrencilere burs veren kuruma rastlamak çok zor

Yanıt
Old 18-09-2007, 17:19   #1
belamir

Varsayılan hukuk alanında eğitim gören öğrencilere burs veren kuruma rastlamak çok zor

merhaba,ben kendi adıma çok dikkatimi çeken birşeyden bahsetmek istiyorum:bu sene kazandığım için burs bakıyorum ve biraz acemiyim bu konuda.o nedenle internette araştırıyorum.dikkatimi çeken şey de şu,hukuk alanında eğitim gören öğrencilere burs veren kuruma rastlamak çok zor.hatta hiç rastlamadım diyebilirim.özellikle iktisat ve işletme alanında eğitim gören öğrenciler bu bursları almaya hak kazanıyor.gerçekten çok sıkıldım.bu bir haksızlık bence.biz de öğrenciyiz.
Old 06-08-2008, 16:21   #2
Av.Mesut YILMAZ

Varsayılan www.mesutyilmaz.av.tr

www.mesutyilmaz.av.tr adresi size yardımcı olacağı kanaatindeyim.
Old 06-08-2008, 16:29   #3
belamir

çok naziksiniz ama geçen sene yazmıştım bunu,keşke geçen sene karşılaşma fırsatımız olsaydı malesef 2008 değil,2007 girişliyim
Old 06-08-2008, 21:55   #4
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın belamir,

THS olarak ilkemiz, yalnızca soru sahibine yardımcı olmak gayesiyle sınırlı değil, benzer durumda olan meslektaşlarımıza bir bilgi arşivi oluşturabilmek.

Bu nedenle, geçen yıla ait kişisel deneyim ve gözlemlerinizi, edindiğiniz tecrübeyi aktarmanız, bu aşamada size olmasa da, geçen yıl size ait olan sorulara bugün sahip olan genç meslektaş ve hukukçu adaylarımıza, yani sizden sonra gelenlere ışık tutacak ve yardımcı olacaktır inancındayım.

Saygılarımla...
Old 07-08-2008, 14:26   #5
Av.Mesut YILMAZ

Varsayılan Devam edenler öğrencilerde başvurabilir

Devam eden öğrenci arkadaşlarda başvurabilir.
Old 17-08-2008, 12:54   #6
berduss_57

bende bu sene ankara hukuk fakültesini kazaandım ben de pek burs başvurusu bulamadım...
www.mesutyilmaz.av.tr dışında tabii yardımları iiçn çok teşekkürler ama başka nerelerden bulabiliriz nerelerl başvurabiliriz o konu da yardım alabilsek çok iyi
olur yani şimdiden teşekkürler
Old 19-08-2008, 08:49   #7
Oğuzhan S.

Sayın Av. Mesut Yılmaz bey,
Şu an için sadece ön başvuru formunu doldurmamız yeterli sanırsam?
Old 24-08-2008, 10:56   #8
ASLAN6368

Bende Bu Yil Hukuk FakÜlteİnİ Kazandim Fakat Burs Bulamiyorum Yardimlarinizi Beklİyorum Bu Arda Sayin Av.mesut Yilmaz Sİzİ GerÇekten Kutluyorum Ve Bende Avukat Olunca Kesinlikle Hukuk ÖĞrencİlerİne Burs OlanaĞi Taniyacağım Saygilarimla
Old 25-08-2008, 14:01   #9
Av.Mesut YILMAZ

Varsayılan Burs Hakkinda

Şuan Ön BaŞvuru Yapilamasi Yeterlİ Ancak İstenen Belgeler Çok Zor Temİn Edİlebİlecek Belgeler OlmadiĞindan GÖnderİrsenİz Daha İyİ Olur
Old 25-08-2008, 14:11   #10
Oğuzhan S.

Mesut Bey artık kazandı belgesi tarzı birşey yok zannedersem.
Old 25-08-2008, 16:55   #11
hukukkızı

sayın Mesut Yılmaz acaba burs basvuruları ne zamana kadar sürecek ve başvurular dolduğunda haberimiz olabilecek mi?

saygılar..
Old 03-09-2008, 15:07   #12
-Judge-

Mesut Bey , verdiğiniz burslar özel üniversitede okuyan öğrenciler için de geçerli mi?
Old 13-09-2008, 16:32   #13
hukukçu samet

sayın Mesut bey burs basvurusu için gerekli belgeleri hangi adrese göndermeliyiz
Old 24-09-2008, 10:20   #14
Oğuzhan S.

Alıntı:
Başvurular sona ermiştir.

Büromuzdan burs hakeden
öğrencilere bilgilendirme
tarafımızca yapılacaktır.

denilmiş. Aramızda varmı acaba bildiride bulunulan.
Old 24-09-2008, 12:09   #15
F.K

başvuruların sona erdiği nerde yazıyor göremedim ?
Old 25-09-2008, 13:47   #16
Oğuzhan S.

Alıntı:
Yazan F.K
başvuruların sona erdiği nerde yazıyor göremedim ?
http://www.mesutyilmaz.av.tr/ adresinde "duyurular" kısmında.
Old 12-10-2008, 22:10   #17
kaosra

Varsayılan Av. Mesut Yılmaz`a

Av.Mesut YILMAZ sizin sitenize burs başvurusunda bulundum fakat cevap gelmedi. Olumlu ya da olumsuz cevap geleceğini sitenizde yazıyordu. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Old 05-01-2009, 15:00   #18
esra çetin

av.Mesut yılmaz bende Uludağ üniversitesinde okuyorum. Başvuruda bulunmuştum sizin bursunuza ama hala ne olumlu ne de olumsuz bir cevap gelmedi. Bu olmadı anlamına mı geliyor?
Old 19-04-2009, 19:36   #19
yigit289

Peki sadece kitap bursu verebilecek olan bir kurum var mı?çünkü her dönem ortalama 200 ytl hukuk kitaplarına vermek zorunda kalıyoruz normal bursa ihtiyacım yok ama bu kitaplar bile çok masraf olmaya başladı.
Old 03-06-2009, 19:50   #20
Veysel Demir

Çünkü mezun olunca işlerine yaramayabiliyoruz yani devlette çalışmaya başlayınca burs veren özel kurumların hiç biri bizden faydalanamıyor.
Old 21-06-2009, 19:15   #21
acemi hukukçu

syn mesut yılmaz uludağ üniversitesi hukuk öğrencisiyim burs başvurusunda bulundum ve belgeleri eksiz teslim ettim ama olumlu yada olumsuz cvp gelmedi sitenizden takip etmek istedim ama siteniz değişmiş ve bursla ilgili duyurulara ulaşamadım bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim
Old 23-06-2009, 22:25   #22
üye25928

Alıntı:
Yazan acemi hukukçu
syn mesut yılmaz uludağ üniversitesi hukuk öğrencisiyim burs başvurusunda bulundum ve belgeleri eksiz teslim ettim ama olumlu yada olumsuz cvp gelmedi sitenizden takip etmek istedim ama siteniz değişmiş ve bursla ilgili duyurulara ulaşamadım bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim

Değerli forum üyesi,
Bu konu yaklaşık bir yıldır takip edilmekte lakin Sayın Mesut Yılmaz Bey'den bir türlü haber alınamamaktadır. Kişisel kanaatim burs vermekten vazgeçtiği konusundadır. Bu konuda herhangi bir bilgi alan birisine rastlamadım. Saygılarımla...
Old 23-06-2009, 22:36   #23
Av.Mehmet Saim Dikici

Bir THS Vakfı kurulmadıkça ciddi burs bulmak zor gibi. Buraya kayıtlı yaklaşık 20.000 Hukukçuyuz. İçimizden 1000 kişi karınca kararınca burs için destek çıksa inanın ki, en az 300-400 öğrenciye burs verilir.

Yok mu gönüllü hukukçular?
Old 24-06-2009, 12:08   #24
üye25928

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Bir THS Vakfı kurulmadıkça ciddi burs bulmak zor gibi. Buraya kayıtlı yaklaşık 20.000 Hukukçuyuz. İçimizden 1000 kişi karınca kararınca burs için destek çıksa inanın ki, en az 300-400 öğrenciye burs verilir.

Yok mu gönüllü hukukçular?

Saim Bey, bu konuda çok güzel düşünmüzsünüz. THS Vakfı kurulsa çok güzel olur, çok faydalı da olur hukuk camiasına. Şayet siz bu konuda ilk adımı atarsanız ben eminim ki gerisi kolaylıkla gelecektir. Saygılarımla.
Old 24-06-2009, 12:42   #25
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Saim Bey, bu konuda çok güzel düşünmüzsünüz. THS Vakfı kurulsa çok güzel olur, çok faydalı da olur hukuk camiasına. Şayet siz bu konuda ilk adımı atarsanız ben eminim ki gerisi kolaylıkla gelecektir. Saygılarımla.

Ben ilk adımı değil, ilk 3-4 adımı atmaya hazırım da, benim adım atmam yetmez, Sayın Admin'in bu fikre sıcak bakması lazım.
Old 24-06-2009, 15:17   #26
acemi hukukçu

Raşit tavus bilgilerin için teşekkür ederim ama sayın mesut yılmazın bürosunu bu konu hakkında görüşmek üzere ziyaret ettim sekreteri ile görüştüm ve çok yoğun olduğu için henüz yapılan başvuruları değerlendiremediğini öğrendim..
Old 24-06-2009, 20:04   #27
üye25928

Alıntı:
Ben ilk adımı değil, ilk 3-4 adımı atmaya hazırım da, benim adım atmam yetmez, Sayın Admin'in bu fikre sıcak bakması lazım.
Tamam o zaman, ben önce KHS'yi örgütlemeye çalışayım oradan icazet ve destek alabilirsek Sayın Adminimizin de bu konuya sıcak bakacağına eminim o kadar fedakarlık yaptı nihayetinde.
Old 24-06-2009, 20:46   #28
Av.Mehmet Saim Dikici

Bazı üyelerimiz bu tür bir girişim olursa katılabileceklerini ilettiler.
Old 24-06-2009, 21:36   #29
üye25928

Alıntı:
Bazı üyelerimiz bu tür bir girişim olursa katılabileceklerini ilettiler.
Sayenizde ben de artık bu Vakıflaşma hareketinin içinde yer almak istiyorum.
Old 24-06-2009, 21:43   #30
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Sayenizde ben de artık bu Vakıflaşma hareketinin içinde yer almak istiyorum.
Bursiyer olarak mı?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi