Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Selçuk Üniversitesi Öğrencileri ve Mezunları...

Yanıt
Old 11-08-2007, 03:06   #61
Av.M.Yücel

Merhaba.. Ben de Selçuk Hukuklulardan idim. 2006 mezunuyum ve 5. senemde yani 1 yıl kaybederek bitirdim. Bizim fakültede Ticaret Hukuku'na ve İdare Hukuku'na dikkat etmek gerekir. Zira ben Ticaret Hukuku'nu veremediğim için uzattım. Selçuk Hukuk'u tanımayan arkadaşlar için kısa bi kaç not düşmek isterim; fakültemiz öğretim kadrosu ve öğrenci kalitesiyle Türkiye'deki fakülteler arasında ortalamanın üzerindedir. Hemen hemen her kürsüde nitelikli öğretim elemanları bulunur. Barınma-beslenme-sosyal/kültürel etkinlikler bakımından iyi bir fakültedir.Ulaşımı rahattır. Huzurlu ve güvenli bir fakültedir. Öğrenci sayısı bakımından İstanbul ve Ankara üniversitelerine denktir. Öğrenci çeşitliliği bakımından zengindir. Hukuk formasyonu edinebileceğiniz bir fakültedir. Bunların yanında ders geçmek Ankara üniversitesine nispetle kolay İstanbul üniversitesine nispetle zordur. ( Geçme notu 60, tek vize tek final + büt.)
Öğretim elemanlarıyla rahatlıkla diyaloga girebileceğiniz ve onlara kolayca ulaşabileceğiniz bir fakültedir. Modern bir fakültedir. Bulunduğu şehre karşı önyargılı bakılmasından dolayı öğretim kadrosu olmayan fakültlerden bile daha düşük taban puanlarla öğrenci aldığından vasat bir fakülte sanılmaktadır.
Old 15-08-2007, 11:20   #62
MUSTAFA AKAR

Alıntı:
Yazan yasemin arslan
selamlar...ben de selçuk 2.sınıfa yeni geçtim.ilk başladığım zamanla şimdiyi kıyaslıyorum da bir çok değişiklik kendini hemen ele veriyor.hukuk adına hiç bir şey bilmediğim,korkarak başladığım fakültemden yavaş yavaş bi şeyler kapmanın tadını yaşıyorum.tabii ki bunda değerli ve başarılı hocalarımızın rolü çok büyük.onlar sayesinde ilk yılımızı çok güzel bi şekilde geçirdik.bu konuda yazan arkadaşlar kadar tecrübeli değilim ama inş olacak zamanla.tercih yapacaklara öncelikle kolay gelsin diyorum ve onları faültemize bekliyorum.
Merhaba yasemin arslan arkadaşım ben 3, sınıfa geçtim selçuk öğrencisiyim.şimdi sana tavsiyem kimseye inanma bir üst sınıflara her soru sorduğunda seni korkuturlar işte bu adam şu kadar kişiyi bıraktı çok zor çalışsan bile geçemezsin gibi sözler ederler ben bunu çok yaşadım ama bana hangi dersi abarttılarsa ondan bb ile geçtim ikinci sınıfta ceza ve borçlara devamsızlık etmemeye özen göster bi de idareye bu sene hiç girmedim ve okul hayatımda ilk bütüm idare hukukun temel 3 dersi ceza idare ve borçlar bunları geçmeye bak devam ettiğin sürece geçersin düşüncesindeyim
Old 15-08-2007, 11:24   #63
MUSTAFA AKAR

Arkadaşlar artık bu sene geçti önümüzde bütler var ama önümüzdeki sen site içerisinde aktif olup ders notları hakkında yardımcı olalım
Old 17-08-2007, 19:39   #64
Çiğdem

yaaaaaa arkadaşlar ben artık ceza çalışmak istemiyorum.ama pazartesi günü ceza sınavım var.benimle aynı kaderi paylaşan arkadaşlarıma başarılar diliyorum şimdiden.
Old 17-08-2007, 19:43   #65
Çiğdem

bu arada arkadaşlar ben emin değildim idarenin test olacağını ama ben idarenin vizede mazeret sınavına girdim ve hocayla çok muhabbeti oldu sınavların hoca bütü test yapıcam demişti.inşallah test olur ve hepimiz geçeriz.ama benim artık kendime güvenim kalmadı.
Old 17-08-2007, 22:14   #66
oguzhand0

İdarenin yazılı ve olay şeklinde olması gerektiğini biliyorum, en azından öyle hatırlıyorum.

Ayrıca inşallah da olay şeklinde olur..

Yoksa öbür türlü zor (:

Çiğdem ve diğer arkadaşlar bu arada bir daha konuşamazsak pazartesi günü başarılar...
Old 21-08-2007, 09:19   #67
Çiğdem

arkadaşlar ceza bütünüz nasıl geçti?benimki idare eder.umarım ii geçmiştir sizinkiler.ben galiba alttan alıcam. buarada ben dün idare hukuku asistanıyla konuştum idare bütümüz olay şeklinde olacakmış.haber verim dedim.herkese ii çalışmalar.
Old 21-08-2007, 11:08   #68
oguzhand0

Saol Çiğdem..

Ceza Büt'üm kötü gerçti; alttan kalır sanırım.
Artık sırada benim için borçlar var...

Daha sonrada THT ve İdare...

Hepimize kolay gelsin...
Old 22-08-2007, 13:38   #69
ben_c

evet,bütünlemeler başladı.tüm arkaaşlara başarılar diliyorum...
Old 22-08-2007, 15:34   #70
Çiğdem

ben c senin bütün var mı?eğer varsa sanada başarılar ve diğer bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum.
Old 22-08-2007, 15:54   #71
ben_c

sevgili çiğdem;
4 sene içinde ilk bütüm olcak ceza usul.açıkçası biraz endişeliyim
Old 22-08-2007, 16:55   #72
diplomat

arkadaşlar bende bu sene itibariyle selçuk hukuktaydım ilk başlarda puanımın yüksek olmasına ragmen konyaya gidecegim için cok sasırdım ama selçukun sitesine gırdıgımde ve selçuk mezunlarının agzından dinleyince iyiki selcuk gelmıs dedim BEKLE BENİ KONYA İSTANBULU BIRAKTIM SANA GELİYORUM
Old 22-08-2007, 18:58   #73
Çiğdem

sevgili diplomat,tebrik ederim.inşallah pişman olmazsın ki olicaksın bence.çok sevindim senin adına.seni 4yıllık bir maraton bekliyor.başarılar dilerim arkadaşım. daha ne diyim...
Old 22-08-2007, 19:00   #74
Çiğdem

ya ben üstte yanlış yazmışım pişman olmicaksın yazicaktım.sevgili ben c arkadaşım umarım sınavından geçersin.bütünlemeler öğrenciler içindir.
Old 24-08-2007, 10:58   #75
Hemocrania

Selçuk üniversitesini özleyenlerdenim.Her şey cok güzeldi ve küçük illerden gelen ve halen okuyanlara tavsiyem imkanınız varsa konya da mesleğe devam edebilirsiniz..Ben giresun lu olarak konyada çalışmak isterdim.

iş olanakları açısından öneririm çünkü para nerde çok dönerse dava o kadar cok olur malumunuz para demek problem demek günümüz şartlarında..hoş değil belki ama gerçek
Hayat standartları açısından bir çok ile göre avantajlı..trafik kargaşası ulaşım gibi sorunlar olmadıgı gibi ögrenci şehri olması nedeniyle de ucuz sayılır..ayrıca ileriye dönük olarak düşündüğünüzde cocuklarınızı okutabileceğiniz kaliteli okullar da var. yahut tatile gitmek istediginizde cografi olarak da iyi bir yerde.
Konya barosunun verdiği staj eğitimi gerçekten kaliteli.Ben konyada adliye stajımı yapmıstım ancak bazı nedenlerle ara vermek zorunda kaldıgımdan şimdi giresun adliyesinde tekrar adliye stajı yapıyorum..Karşılaştırdığımda dağlar kadar fark var..
Hukuk fakültesi olan bir şehir olması nedeniyle her zaman eski hocalarınızdan mütalaa alabilirsiniz yahut daha cok hukuki yayına daha kısa zamanda sahip olabilirsiniz.

tabi bu söylediklerim küçük şehirlerden gelip selcukta okuyanlar için bir tavsiye niteliğinde..

99 girişlilere selamlar
Old 24-08-2007, 12:02   #76
av.özlem42

hukuk fakültesi öğrencilerinden hazırlık sınıfı okuyanlardan derslerle ilgili bilgi alabilirmiyim?
Old 24-08-2007, 13:58   #77
SadeKahve

Varsayılan Maziden bir yaprak

26 haziran 2003 te mezunlar yemeği yapılmıştı.. anılar tazelenmişti.. ve pek tabi bu günün geleneksel hale getirilmesi istenmiş idi.. sonra bir daha haber alamadık böyle bir organizasyondan. bende eski bir öğrencisi olarak ilk fen edebiyat fakültesi nin zindankale deki F_1 barakasında başlayıp, eğitim fakültesi erol güngör anfisinde soguklarda palto ile devam eden öğrencilik anılarımı, daha sonra çocuk yuvasında muhacir pazarında ki aile ortamını, Kampüs e taşınmasını ve sonra sonra sonra.. okuldan uzaklaştırılmalarımızı.. afları beklemeyi, af la döndükten sonra yeni öğrenci arkadaşlarımızın bizleri kabullenemeyişleri vs vs. ama herşeyi ile güzel fir fakülte.. ilk dekanımız sayın Burhan GÜRDOĞAN hocamıza ve onun nezdinde hizmet eden diğer tüm hocalarımıza bu arada sonsuz teşekkür etmek isterim.. Halen öğrenciliği devam eden arkadaşlara başarılar dilerim ve ayrıca bu günlerini arayacaklarını da unutmamalarını isterim..
Old 24-08-2007, 14:38   #78
ben_c

öğrenciyken hep ne zaman bitcek bu fakülte der dururdum.şimdi bitti ve içimde anlam veremediğim bir üzüntü var.keşke bitmeseymiş der gibiyim.4 sene boyunca konyaya baya bi alışmışım.arkadaşlarımı özlüyorum.özellikle güzellik abidemi keşke okulu bitirmek için acele etmeseymişim der gibiyim...
Old 25-08-2007, 19:04   #79
av.özlem42

arkadaşlardan hiçbirinin sorduğum soru hakkında bir bilgisi yok herhalde cevap alamadığıma göre..
Old 26-08-2007, 11:43   #80
ben_c

sayın özlem 42,
selçuk hukuk fakültesinin hazırlık sınıfı olmadığından bu konuda bir bilgim yok.yanlış hatırlamıyorsam dokuz eylül hukukta hazırlık sınıfı vardı.eğer onların açtığı bir konu varsa oraya mesaj göndererek bu konu hakkında aydınlanabilirsiniz
Old 26-08-2007, 19:28   #81
av.özlem42

teşekkür ederim yardımınız için bize üniversitenin gönderdiği dosyada hazırlık sınıfı var gibi görünüyor o yüzden bilgi almak istemiştim teşekkürler
Old 27-08-2007, 09:46   #82
venganza

selam arkadaslar ben de selçuk üniversitesini bu sene bitirdim. 5 senede bitti okul. aslında insan bi derse takılmaya görsün. ben borçlar özelden son senemde yine büte kaldım9 kere bu dersin sınavına girdim. herşeyi biliyorum ama insan takıldığı zaman olmayacak gibi hissediyor. bu arada bahtiyar akyılmaz gül akyılmaz bizlere girdi. şimdi siyasi tarih falan kaldırılmış. normal öğretimin bu sene iş dersine fatih uşan girdi bize haluk hadi sümer. hoca farklılığı çok etkili oluyor. özellikle biz idareyi geçene kadar ne çile çekmiştik millet geçen sene aa ortalama yapıp 4 kredili bi ders olduğu için ortalamadan okul bitirdi. burda amacım birilerinin başarısına ya da kendi başarısızlığıma kılıf bulmak değil. bi sene başarılı olmaktan üzülür hale geldik. keşke idare kalsaydı mezun olurdum diyoruz. bu arada cumhur hocanın sistemini de duyduk. o 9 kişiden başka kimse bilmiyor mu kıymetli evrak hukukunu. hocam aş artık bunları sami karahan hocamızın dersine giremeyen arkkadaşlar önemli birini kaçırdınız. umarım hayat size çok daha iyi ve cömert davranır... sizinle burada olmak çok güzell
Old 30-08-2007, 22:49   #83
adalet130

Karar

Alıntı:
Yazan MUSTAFA AKAR
Merhaba yasemin arslan arkadaşım ben 3, sınıfa geçtim selçuk öğrencisiyim.şimdi sana tavsiyem kimseye inanma bir üst sınıflara her soru sorduğunda seni korkuturlar işte bu adam şu kadar kişiyi bıraktı çok zor çalışsan bile geçemezsin gibi sözler ederler ben bunu çok yaşadım ama bana hangi dersi abarttılarsa ondan bb ile geçtim ikinci sınıfta ceza ve borçlara devamsızlık etmemeye özen göster bi de idareye bu sene hiç girmedim ve okul hayatımda ilk bütüm idare hukukun temel 3 dersi ceza idare ve borçlar bunları geçmeye bak devam ettiğin sürece geçersin düşüncesindeyim
merhabalarsayın mustafa akar arkadaşım tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.cvp biraz geç oldu ama malum bütlerden yeni kurtulduk.evet ya dediğin gibi çöm oluşumuzdan istifade ederek üst sınıflar korkutuyor adamın gözünü.yani korkmaktan da ziyade kafalar karışıyor biraz.onlara da hak vermek gerek aslında.sonuçta maksat yardım etmek.neyse 1.sınıfı hayırlısıyla geçtik sayılır.sıra 2 de.üst sınıfların dediğine göre en zorlayıcı olanı 3.sınıfmış.şimdiden kolay gelsin sana...
Old 02-09-2007, 19:50   #84
Çiğdem

eveeeet bütler bitti arkadaşlar nasılsınız?nasıl geçti bütleriniz.?benimki çok kötüydü.tam 4 tane büte girdim ve sadece ceza bütü iyi geçti.umarım sizinkiler iyidir.asıl tatil şimdi başlıyor.herkese iyi tatiller.
Old 03-09-2007, 11:40   #85
MUSTAFA AKAR

Tek bütüm idareydi ortalamam iyi olduğu için 50 almam lazım ama alabilirmiyim bilmiyorum anladım ki finalle geçemiyeceğin dersi bütte geçmek daha zor benle aynı kaderi paylaşıp idarenin bütüne giren arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun diyorum
Old 03-09-2007, 14:21   #86
eyucel

Benimde borçlar iyi geçti tht ve idare iğrençti.Hani hoca kamulaştırma sorcaktı? finale göre baya zor geldi. Ya sınav gerçekten zordu yada benim ihale konusunu oturtamamamdan kaynaklanıodu bilmiorum.. TEK bildiğim şey thtnin gerçekten kasmasıydı çok abartılmış bu kadarda olmaz bence sonuçta ana ders değil ve bir daha karşımıza çıkmayacak en azından bütte biraz daha kolay sorulmalıydı..

Bilginiz varsa seneye 2. sınıflara idareye yine Ramazan hocamı gircek?
Old 03-09-2007, 15:49   #87
Av.Elvan Akkaya

Alıntı:
Yazan Hemocrania
Selçuk üniversitesini özleyenlerdenim.Her şey cok güzeldi ve küçük illerden gelen ve halen okuyanlara tavsiyem imkanınız varsa konya da mesleğe devam edebilirsiniz..Ben giresun lu olarak konyada çalışmak isterdim.

99 girişlilere selamlar

katılıyorum hemocrania.

ayrıca selamın alınmıştır

bu arada eyücel tht selçuk üni.de her zaman zor olmuştur
sanırım derslere halen Gül Akyılmaz giriyor sıkıntı yaşadığınıza göre
ama şu bir gerçek ki bir daha karşıma çıkmayacak diye düşünmemek lazım.ben türkiyenin yakın dönem siyasi tarihini, islam hukukunu ve türk hukuk tarihi hakkında vatandaş olarak bilmemiz gereken bir çok şeyi bu dersler sayesinde öğrendim. daha sonra yararlı olduğunu göreceksin.zorlamasalardı şimdi hiç bir şey hatırlamazdım...
Old 09-09-2007, 23:30   #88
metus_82

Merhaba arkadaşlar!Bende Selçuk Ünv.Hukuk fakültesinde eğitim gördüm.2004 ylılnda mezun oldum ve fakülteyi 4senede bitirdim ama bazen düşünürüm keşke okulumu 5senede bitirseydim de kendimi bu kadar çok yıpratmasaydım diye.Çünkü sonsınıf kadar stresli bi sınıf yokAncak ne olursa olsun ben fakültemin her dönemini çok sevdim...Hem eski binada hem de yeni binada eğitim gören şanslı öğrencilerdendim.İşte bana fakültemi,üniversitemi sevmemde en büyük katkısı olan bu güzel şehre hiç kimse kusur bulmasın!!!Konya öğrenciler için gerçekten ideal bir şehir.Gerek yurtları gerek kampüse yakın öğrenciler için tahsis edilen binaları gerek ulaşımı gerekse üniversite eğitimi alanında...
Şuan kendi memleketimde serbest avukatlık yapmaktayım ve iyiki bu fakülteyi bitirmişim diyorum...
Tüm bu sebeplerden dolayı Selçuklu olmak bir ayrıcalıktır !!!Bu nedenle Hukuk Fakültesinde okumak isteyen arkadaşlarımıza Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini şiddetle tavsiye eder;ve fakültemizde okuyan gelecekteki meslektaşlarımıza kolaylıklar dilerim.
Old 10-09-2007, 10:44   #89
berkan_555

Alıntı:
Yazan elvann
katılıyorum hemocrania.

ayrıca selamın alınmıştır

bu arada eyücel tht selçuk üni.de her zaman zor olmuştur
sanırım derslere halen Gül Akyılmaz giriyor sıkıntı yaşadığınıza göre
ama şu bir gerçek ki bir daha karşıma çıkmayacak diye düşünmemek lazım.ben türkiyenin yakın dönem siyasi tarihini, islam hukukunu ve türk hukuk tarihi hakkında vatandaş olarak bilmemiz gereken bir çok şeyi bu dersler sayesinde öğrendim. daha sonra yararlı olduğunu göreceksin.zorlamasalardı şimdi hiç bir şey hatırlamazdım...

Gül Akyılmaz şu an Gazi Hukukta...Ancak her zamanki gibi gelen gideni aratıyor.
Old 10-09-2007, 13:14   #90
nokta-i nazar

merhaba arkadaşlar bende selçuk hukuk 4. sınıf öğrencisiyim.ilk zamanlar konyaya alışmak benim için zor oldu ama şimdi ayrılmak zor olacak galiba.selçuk hukuku yazmak isteyen arkadaşlar bence düşünmesinler bile.bu arada şu an selçuk hukukta okuyan arkadaşlar Hasan Moru tanırlar maalesef hocamız kaza yapmış ve yaralanmış çok üzüldüm.ayrıca anayasa profu olan hocamız Yavuz Atar hazırlanmakta olan sivil anayasanın altı mimarı arasına girmiş.duyunca gurur duydum.(her ne kadar dersinden kalsamda)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi