Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Selçuk Üniversitesi Öğrencileri ve Mezunları...

Yanıt
Old 27-07-2007, 11:37   #31
oguzhand0

Sayın Revan gerçekten çok teşekkür ederim.

Sağolun =)
Old 27-07-2007, 18:23   #32
Çiğdem

ben bu bölüme ilgi çok olur sanıodum.bizim fakülteden bukadar kişi mi var türk hukuk sitesinde
Old 29-07-2007, 11:22   #33
Av.Nebi

Selamlar.
Bende 2004 mezunuyum. Okul yılları özleniyor hakikaten Şimdi öğrenci olmak varmış.. Tabi çalışma hayatının kendine göre güzellikleri var. Benim okuyan arkadaşlara tavsiyem uzatın okulu boşverin..
Old 29-07-2007, 11:56   #34
oguzhand0

Alıntı:
Yazan Av.Nebi
Benim okuyan arkadaşlara tavsiyem uzatın okulu boşverin..

Sayın Nebi; Harika bir öneri; büyük ihtimalle bu güzel önerinizi dikkate alacağım.
Old 30-07-2007, 18:19   #35
ben_c

sevgili çiğdem
katılım azlığı beni de çok şaşırttı.bundan da anlaşılıyor ki,derslerden çektiğimiz sıkıntıları,fakültemizde yaşanan beyin göçünü...hakediyoruz.çünkü ben bu konuyu açınca sitemlerimizi ve beğenilerimizi ile getiririz de fakültemiz iyiye doğru yol alır iye düşünmüştüm.
arkadaşlar lütfen bu konuya aha fazla ilgi duyalım.çünkü inanıyorum ki akültemizden mezun veya öğrenci bu siteye üye daha fazla hukukçu vardır ve hepsinin düşüncesi bizler için değerli...
Old 31-07-2007, 21:06   #36
Alper Ersan Demirci

ben selçuk üniversitesi hukuk fakültesinden gayet memnunum şu anlık hiç bir sorunum olmadı 2. sınıfa geçtim.
inşallah ilerde de olmaz.
Old 31-07-2007, 23:42   #37
tuval2310

arkadaşlar ben de bu yıl mezun oldum(5.yılımdı)..Ben okuldan genel anlamda memnundum,konyadan da (aslında ilk yıl hiç sevmemiştim konya'yı ama ayrılmak gerçekten zor oldu.Şahin hoca ilk dersinde söylemişti de inanmamıştım)..
Derslerden de en çok idareden nefret etmiştim 3 yıl aldığım için ama neyse 1 yıl uzatmalı da olsa bitti 2.sınıfa gecen arkadaşlara tavsiyem idareyi ilk yılınızda vermeye çalışın_hocanız Cemil hocaysa eger sonraki yıllar geçmek gercekten zor oluyor _
Old 01-08-2007, 11:20   #38
Av.Elvan Akkaya

konyayı özlüyorum.
selçuk üniversitesi mezunu olmak kim ne derse desin ayrıcalıktır.hehe...

arkadaşlar boşverin okulda ne eksik ne fazla.
bahar şenliklerini kaçırmayın(ki her zaman tam sınav dönemine denk gelir!) pilava gidin (düğünleri özledim valla sabahın dokuzunda etli pilav yemenin tadı başkaymış.insan ilk seferinde ıyyy diyo ama sonra arıyosunuz benim gibi)gezin tozun eğlenin.
walla dört yıl bana yetmedi.sonra pişman olursunuz
Old 01-08-2007, 13:40   #39
oguzhand0

3. sınıfa geçen arkadaşlar..

Gireceğiniz bütünlemeler var mı? Varsa nelerdir?

Bu konuda bi konuşsak da yardımlaşsak, en azından msn de buluşup ceza finalini falan çözeriz
Old 01-08-2007, 15:46   #40
avseher

hele ilk pilavdan sonra gelen tatlı tüm iştahınızı kaçırmaya yetsede ikinci gelen etli pilav tekrar yerine getirir dime) bak anlatınca ne kadar özlemişim konyayıda aklıma geldi. öğrencilik yılları zaten bir başkaydı bir başkaaaaaaa. ah o günler ahhhhh..... alaattin tepesinde çimenlere yayılıp ders çalışmak, masalara kurulup 2 çayla akşama kadar oturmak ve sürekli garsonun gözünüze bakması hala oturuyorldr diye bir başkadır konyaaaa.
Old 01-08-2007, 21:52   #41
Çiğdem

gerçekten de çok güzel bişi öğrencilik. keşke insan hep öğrenci olarak kalsa.şimdi okulu uzatasım geldi
sevgili oğuzhan buarada ben de3.sınıfa geçtim.ceza,idare,hukuk tarihi ve tabiki herzamanki gibi anayasa büte kaldı.ben ceza ve hukuk tarihi bütüne girmemeyi düşünüyorum çünkü harflerim cd.gerçi şuan öle düşünüorum.ceza sınavı olay çözümü şeklinde oluormuş ve çok zormuş genelde.ben yarın konyaya gidiorum ders çalışmak için hiç kitap getirmedim buraya.senin başka hangi derslerin büt.?idare bütü test oluyormuş ve kolay oluyormuş genelde hoca puan da ekliyormuş.benim büt sorularıyla ilgili bilgilerim bukadar.eğer geçmiş büt sorularını bulursAm ihtiyacı olanlara bildiririm.herkese başarılar.
Old 01-08-2007, 22:00   #42
oguzhand0

baktım sana ben

seninkilerden anayasayı çıkar borçları ekle

bide dd hepsi o yüzden 4üne de girecem

Cezanın ve idarenin final sorularını bi ara çözmek istiyordum nette birileriyle ondan dedim..
Old 01-08-2007, 22:07   #43
Çiğdem

hain baktın demek bende şimdi seninkilere baktım sanırım hep aynı anfide sınava girioruz biz.bak ne dicem ben konyaya gideceğim için ordaki evcimde internet yok ama sen hep sitedesin galiba..gittiimde soruları bulurum ve birlikte çözebiliriz.sende var mı?benim evde var.
Old 01-08-2007, 22:08   #44
Çiğdem

büt soruları var evimde...
Old 01-08-2007, 22:08   #45
oguzhand0

var
o değil de burayı kirletiyoruz farkında mısın =)
Old 01-08-2007, 22:11   #46
Çiğdem

ewet konuyu dağıttık.buraya yazanlardan özür dilerim.
Old 01-08-2007, 22:39   #47
uye 18849

ankara hukuka gelin hocalar süper.idareden metin günday'ın eline kimse su dökemez. isterseniz araştırın. kolay gelsin öğrenci dostlarıma.
Old 01-08-2007, 23:14   #48
Çiğdem

arkadaşım nasıl geliriz biz caaaanım selçuk üniversitesini bırakıpta
Old 05-08-2007, 16:02   #49
davut

Mrb arkadaşlar bende selçuktanım 3. sınıfa geçtim ve alttan ders yok.Sayın oğuzhan eğer borçları bulabilirsem sana gönderirim ama borçlardan korkacak bi şey yok kolay gelsin sana bende bu sene cezadan çektim çekeceğimi ama şartlı geçtim bi türlü anlayamadım hocanın anlattıklarını.Selçuklu olmak bir başakadır.
Old 05-08-2007, 16:31   #50
Kanat

Selam siteye bugün üye oldum. Öncelikle böyle bir ortamda böyle arkadaşlarla bilgi alışverişi yapmak çok güzel. Bende Selçuk Üniversitesinde okuyorum. 4.sınıfa gectim ancak bütünlemelere gitmeden önce çok severek çalıştığım ancak birtürlü başarılı olup geçemediğim ceza genel dersi ile ilgili bir soru yöneltmek istiyorum. Hakan hocamızın yaptıgı sınavlardan cevap anahtarı bulunan bir arkadaş varmı? Bana iletme imkanınız varsa çok sevinirim. Hepinize güzel günler.
Old 06-08-2007, 00:28   #51
gülşen ylmz

Herkese selamlar ben de selçuk üni. öğrencisiyim.Bu yıl 2 sınıfı okucaz inşallah, üniversitenin gerek eğitim kadrosu gerekse konumu oldukça iyi ve başarılı buluyorum.Ve hocalardan edindiğim bilgileri en iyi şekilde kullanarak meslek hayatında çok iyi bi yere gelmek istiyorum;ama bunun için çok çalışmam gerekiyor Herkese kolay gelsin..
Old 06-08-2007, 11:44   #52
AV.GÜLSÜM AKTAŞ

Mutlu Selçuk pozitif bir bağ

Selçuk üniversitesi 99 mezunuyum.7 yıldır Avukatlık yapıyorum.Fakülte kontenjanının fazla olması sebebiyle aynı sınıfta olup,tanışmadığımız adını dahi bilmediğimiz çok kişi var.Davalar nedeniyle yolu Milas' a düşen olduğunda simadan hatırlıyor ve selçuk üniversitesinden,hocalardan,konyadan bahsetmeye başladığımız anda o kadar koyu ve güzel sohbetler yapıyoruz ki,bu sohbetin ve ortak bağın arkasından dostluklarımız başlıyor ve devam edeyor.Ben onların bulunduğu yerde dava alıyorsam onlara uğramadan,onlar da bana uğramadan geri dönmüyor.Selçuk ünevirsitesi hocalarıyla ve öğrencileriyle mütevazi bir ünevirsete idi.Duygular, arkadaşlıklar doğal ve yapmacıklıktan uzak idi.Rahat bir eğitim dönemi geçirdik.Teşekkürler Selçuk.
Old 06-08-2007, 15:29   #53
Av.Denizhan Aktoprak

Merhaba Selçuk Mezunları ve mezun adayları BenSelcuk Ünüversitesinden 1992 -1998 yıllarında okudum 2 . öğretimin ilk öğrencilerindenim Sizlere naçizane tavsiyem okuduklarınızla gerçek hayatı karşılaştırmanız ve gerçek hayata hazırlıklı olarak çıkmanız bunun için yazlarınızı boş geçirmeyin, mutlaka yüksek lisans yapmaya gayret gösterin ekmek artık aslan ağzında değilmidesinde bile değil sizleri yazdıklarınızı okudukça okul yıllarının o güzel anıları canlandı bizim zamanın hocaları kalan varmı bilmem 1. sınıfta Hayati Hazır,İhsan Erdoğan,Ömer Ulukapı , Şahin Akıncı ,Sami Karahan, Bahtiyar-Gül Akyılmaz, Mehmet Ayan, Enver Bozkurt, İzzet Özgenç,Ahmet Danışman,Cumhur Şahin, Onursal Cin, Halil Cin ve şu anda adı aklıma gelmeyen hocalar
Old 09-08-2007, 12:19   #54
eyucel

Önemli

Bende S.Ü.H.F. 3.sınıfa geçtim.. su 2 sene içinde Medeni ,Ceza hukuku, İktisat ve maliye derslerine çok severek ve isteyerek çalıştım..Çünkü hocalarımı çok sevdim.Mehmet Ayan'a, Okan Taşer'e özellikle Hakan Hakeri'ye teşekkürlerimi sunuyorum..

Aslında Şahin Akıncının da hakkını yememek gerekiyor ama büte kaldığım iiçin hiç içimden gelmior o ilah kitap FİKRET EREN'İ daha kaç kez bitircem bilmiyorum ama umarım bütten geçerim

Arkadaşlarıma katılıyorum üst sınıftaki arkadaşlardan duyduğuma göre çok kaliteli hocalarımızı başka üniversitelere göndermişiz bu üniversitemizin geleceği için kötü tabiki...

Şuan 4.sınıfa geçmiş arkadaşlar varsa okulumuzdan ,en çok hangi derslere dikkat etmemiz gerekiyor? Zorlayan hocalar hangileri? Ters köşe yapan yada kendine göre klasik tarzı olan hocalar varmı? yardımcı olursanız çok sevinirim..

Bide sizce Şahin akıncı bütü nasıl sorar test yapmıyomuş artık??
Old 09-08-2007, 12:29   #55
eyucel

Çiğdem, idarenin test olcağından eminmisin? Hoca son derste final ve büt klasik olcak dedi de ondan sordum ; ayrıca puan eklemesi de sadece geçen seneye özgüymüş idari yargı 3. sınıfa alındı, birde çok fazla kalan olduğu için ;ama kolay sorduğunu biliyorum sadece, umarım öyle olur başarılar..
Old 09-08-2007, 12:40   #56
oguzhand0

hakikaten ben de görmemiştim..

çiğdem benim bildiğim idare yazılı olacak.
Old 10-08-2007, 22:37   #57
eyucel

Arkadaşlar Şahin Hocanın bütte nasıl sorcağını buldum umarım dediği gibi olur

sizinde bilginiz olsunwww.sahinakinci.com
Old 10-08-2007, 22:47   #58
oguzhand0

Çok teşekkürler eyücel..

Siteyi bilmiyordum iyi oldu söylediğin..

Ayrıca bir hafta kaldı sınavlara ve İdare, THT, Ceza ve Borçlardan bütteyim.

İdare ve THT'den korkmuyorum açıkçası..

Peki önümdeki 8 günü 5ceza ve 3 boçlar olarak 2ye ayırdım. İdare edecek vaziyette birşeyler biliyorum..

Nasıl çalışmamı önerirsiniz?

Kitabı mı okuyayım, pratiklerimi çözeyim, geçmiş yıl sorularını mı çözeyim..(Borçlardan)
Old 10-08-2007, 22:58   #59
eyucel

Önemli

Önemli değil,umarım yararı olur yada olmuştur..

Bence ,önce kitabı oku yani konuların tam olsun..ondan sonra geçmiş yılın

sorularını muhakkak çöz (testleri)..ben böyle yapıcam pratik çözmeyeceğim

Şahin hoca hiç pratik sormamış şu ana kadar bütte; ama şaşırtır belki de

bilemem..BAŞARILAR HEPİMİZE..
Old 10-08-2007, 23:23   #60
oguzhand0

Geçen senenin büt.lerini hiçbir yerde bulamadım.
Konya'ya gider gitmez tüm büt.leri bulacağım.

İnşallah becerebilirim..

Tekrar çok sağol
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi