Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

hukuk öğrencisi olmak....

Yanıt
Old 11-08-2008, 11:26   #151
bilge güven

hukuk öğrencisi olmak;hayatla baş etmenin en zor yolunu seçmiş olman demektir..en zor en çileli ve en ZEVKLİİ
Old 13-08-2008, 12:43   #152
kasvetlim

Varsayılan ....

mesela dün bankada işimi çabuk halletmemde çok işe yaradı diyebilirim
Old 19-08-2008, 12:59   #154
görkem gövez

Arkadaşların güneşlenip denize girerken, yaz tatilimi değerlendiriyim, diye bir hukuk bürosunda çalışmalalıyım zorunluluğunda hissedip aynı zamanda bütünlemelere hazırlanmak; AA'yla vereceğim dediğin dersten "CB düşürebilirmiyim acaba? " diye düşünür olmak, sürekli güncel kalmak, ders çalışmayayım uyuyayım dediğin zaman da vicdan azabından uyuyamamak, matematikçi gibi sürekli elinde hesap makinesi ile finalden kaç almalıyım hesabı yapmak, vizelerden finallere kadar olan zamanın su gibi geçtiğini herkesden çok hissetmek... Hukuk Fakültesinde okumak.. Hayatı öğrenmek, adımlarını daha bilinçli atmak, açık oturumları daha anlayarak izleyebilmek, toplumsal olaylara karşı daha duyarlı olabilmek..
Old 22-08-2008, 16:48   #155
Münzevi

Alıntı:
Yazan hukukankara
hukuk öğrencisi olmak SBFliler kantinlerinde otururken,İLEFliler çimlerde uzanırken,EBFliler voleybol oynerken kütüphanede harıl harıl ders calişabilmek ve bundan mutluluk duyabilmektir.... Ayrıca 4 yıl boyunca şimdi sıkıntı cekiyorsun ama ilerisini düşün sözlerini işitmektir

Pardon bazi kisaltmalari anlayamadim. SBF, ILEF ve EBF liler kimlerdir?

Saygilarimla
Old 22-08-2008, 21:50   #156
Nermet

Kitap

Hukuk öğrencisi olmak 'hayata şanslı gelen şanssızlardan olmak' demektir.
Old 23-08-2008, 00:41   #157
görkem gövez

"ILEF" İletşim Fakültesi, EBF ise Eğitim Fakültesi olsa gerek...
Old 23-08-2008, 00:43   #158
görkem gövez

durmadan bir sınava çalışmak... Hukuk Fakültesinde okumak, arkadaşlarınla kütüphanede buluşmaktır..
Old 23-08-2008, 08:42   #159
preciada

Mutlu Hukuk öğrencisi olmak

Hukuk öğrencisi olmak kesinlikle bir ayrıcalıktır ve çok emek gerektirir.çoğu kişinin içten içe imrenerek baktığı ve derin bir aaahhh çektiği bir branştır..(en azından ben öyleydim..)
Old 25-08-2008, 11:31   #161
bay birgören

hukuk fakültesi öğrencisi olmak, okulu bittirdikten 4 yıl sonra, rüyanda bütünlemeye kaldığını görmektir.
Old 26-08-2008, 02:02   #162
burakyılmaz

hukuk öğrencisi olarak değİl de hukuk öğrencisi olmayıı planlayann birii için de ,forumm sayfalarındaa ıstırapla yakarıştaa bulunupp gerii de gurur vericii olduğunuu söyleyen tüm hukukçuların yorumlarını her okuyuştaa ikileme düşüp inşallah hata yapmadım Allahım demekk..
Old 26-08-2008, 22:00   #163
görkem gövez

Varsayılan yorgunluk..ama şekerli

milli kütüphanenin kapanma saatinin 1 saat daha ileri alınmasını düşünüp sonrada delirdiğini düşünmek..

Bütünlemelere 2 gün kala Allah'a daha çok yaklaşmak...

Old 27-08-2008, 14:55   #164
erkanaga

Alıntı:
Yazan görkem gövez

Bütünlemelere 2 gün kala Allah'a daha çok yaklaşmak...

Old 27-08-2008, 18:34   #165
görkem gövez

bütünlemelere 1 gün kala ibadetle yoğrulmaya başlamak.. Artık işinin Allah'a kalması...
Old 28-08-2008, 02:42   #166
küb_ra

-ülser olmak..
-migren atakları yaşamak..
-okul uzadıkça saplantılarının ortaya çıkması, halüsinasyon görmek, gece 3 te ders çalışırken "pencerede bir hırsız gördüm sanki" diyerek buna kendını ve senle ders çalışan arkadaşını da ınandırarak balkondan bi ayagını sarkıtıp sankı hırsız gerçekten gelse atlayabılıcekmışsın taklıdı yapmak sonra da polislerin gelmesıne kadar süren serüvenleri yaşamak..
-alttan alınan derslerin sonucu olarak final ya da bütünleme zamanı "Allah canımı alsa da kurtulsam cümlesini kurmak"
-ilk 3 senede kapısından girmediğin kütüphanenin 4. sene müdavimi olmak
-4 yılda bitirenlerin 4 yılı 5 yılda bitirenlerın 1 yılı kayıp tarzı cümleleri duyup kendıne tekrarlayıp bununla mutlu olmak
-hukukçu sevgılısı olanların kız arkadaşlarının tuttugu notlara kedının ciğere baktıgı gibi bakmak...
-aşk hayatının hiç iyi olmaması eğer aşk hayatın iyi ise hukuk hayatının iyi olmayacağı gerçeği(eğer bı hukukcuyla berabersenız sorun yok sakın ayrılmayın en azından okul bitene kadar)
-vs vs vs hukuk ömrümü yedinn en azından marmara hukuk...ben gidip bütünlemelerime çalışmaya devam edeyim..en iyisi..en güzelii..
Old 28-08-2008, 14:24   #167
hukukun-üstünlüğü

İyi bir etiket olmakla birlikte,açılan onlarca hukuk fakültesinden sonra sıradanlaşmaya doğru koşar adım ilerlemektedir.Kısacası galiba birgün herkes hukukçu olacak.
Old 28-08-2008, 21:17   #168
lavania

çok haklısın belkide arkadaşım.. ama acaba her hukuk fakültesinin her mezunu hukukçu olabiliyor mu??
Old 29-08-2008, 00:37   #169
hukukun-üstünlüğü

Orası zaten ayrı bir sorun.Ama artık ayrıcalıklı bir bölüm olmaktan giderek uzaklaştığı açıkça ortada.Ne yazık ki biz kabul etsekte etmesekte her hukuk fakültesi mezunu toplum tarafından hukukçu olarak kabul edilmektedir.Her ne kadar hukukçu olmak ya da olamamak ayrı bir mesele olsa da.Dediğim gibi yakında herkes hukukçu olacak.
Old 29-08-2008, 16:11   #170
Nermet

Hukuk öğrencisi aynı zamanda iyi bir psikiyatr olmak; hırsızca, sapıkça, borçluca, alacaklıca, katilce, gibi birçok dil bilmek zorundadır.
Old 29-08-2008, 17:44   #171
Av.Ali Erdem

Sınava bir saniye kalıncaya kadar hararetli bir şekilde çalışmak ve neticesinde yüksek not almayı umut ederken en az 30 puan aşağısında puan almak...Şoke olmak...
Old 29-08-2008, 21:34   #172
Av. Hill

hukuk fakültesi öğrencisi olmak tam olarak15 gün sonra erişeceğim bir duygudur... ama duyduklarıma göre hiç de kolay olmasa gerek
Old 01-09-2008, 11:56   #173
lavania

hukuk öğrencisi olmak,acaba doğru yerde miyim sorusunu sormaya en az hakkınızın olduğu yerdir..
Old 13-09-2008, 10:31   #174
üye25928

hukuk öğrencisi olmak galiba öss sonuçları açıklandıktan sonra hemen hacettepe tıp fakültesini kazanan arkadaşlarınızın davranışlarına ve sizle konuşmalarına çeki düzen vermesine neden olacak kadar sizi hayretler içinde bırakan bir sıfattır.
Old 18-09-2008, 10:45   #175
görkem gövez

Varsayılan hukukçu olmak

Hukuk fakültelerinin çoğalması sadece ortada dolaşan hukuk fakültesi mezunlarını arttırır. /Ayrıca hukuk fakültelerinin çoğalmasının hukuk okumak isteyen birçok insanın şansınıda arttırdığını düşünüyorum./ Hukuk fakültesinde okumak hatta o fakülteyi derecelerle başarılarla yüksek notlarla bitirmek iyi bir hukukçu olmak için yeterlimi arkadaşlar. HAYIR!!! Hukukçu olmak ayrı birşey hukuk fakültesinde okumak apayrı.. Sıradan denilebilecek hatta belki birçoğunuzun adını bile duymadığı bir fakültede, ama inanılmaz isimlerle eğitim hayatıma devam ediyorum.Emin olun çok bilinen çok saygın okullarda okuyan arkadaşlarım kadar ter döküyorum.. Belki fakültemin isminin dezavantajını avantaja çevirmek için o bilinen okullarda okuyan arkadaşlardan bu işi daha ciddiye alıyor ve kendimi daha güncel tutmaya daha fazla geliştirmeye çalışıyorum..

Bir gün herkes hukuk fakültesi mezunu olsa bile ki bence her birey hukuk okumalı, o bahsettiğimiz gün gelse bile , emin olun arkadaşlar hiçbir zaman herkes HUKUKÇU olamayacak
Old 20-09-2008, 18:39   #176
Dr. Ali Osman ONAR

hukuk öğrencisi olmak 'beşerin anahtarını' elinde tutmaktır.
Old 20-09-2008, 23:17   #177
gkhnhll

böbürlenerek hukuk öğrencisiyim demek.tabi vize ve final zamanı çıkardığın sivilceleri unutmamak lazım...)
Old 21-09-2008, 21:53   #178
sare_

hukuk öğrencisi olmak;

1) sınavdan çıktığında geçerim ben bu dersten deyip kalmak; kesin kaldım dediğin dersten geçmek...

2) etrafında hukukçu yoksa eşin dostun gelip sana "şöyle şöyle bir mesela var,sence napsak?" diye sorması...

3) 1.sınıfta heycanlı heycanlı eve gelip öğrendiklerini anlatırken ailenin absürd bir soru sorması ve senin dumur olman ("daha o konuya gelmedik ama" hali =)

4) başka fakültede okuyanların final zamanı son gün çalışmalarına karşılık senin günler öncesinden başlaman

5) sınav çıkışı arkadaşlarınla sınav sorularını tartışırken herkesin sorulara farklı cevap vermesi ve herkesin kalacağı endişesi... ama herkesin sınavdan geçmesi =)

6) sınav dönemi "nerden yazdım ben bu bölümü,bırakıcağım okulu" demek...

7) zor ama eğlenceli....
Old 22-09-2008, 08:23   #179
Dilge

Hukuk öğrencisi olmak, henüz miras hukuku bilmiyorsan ve karizmaya da laf söyletmek istemiyorsan eş-dostun miras sorunlarını "feraiz"e göre çözmek, "kızkardeş yarı pay alır" dediğinde insanların şaşkın bakışlarına maruz kalmak ve işte o an karizmadan eser kalmadığını da görebilmektir.
Old 22-09-2008, 09:15   #180
ÖZL£M

Hukuk öğrencisi olmak mezun olduktan sonra ne yapacağını bilemeden acaba hakimlik sınavına hazırlanırken kaymakamlık ve banka müfettişliği sınavlarınada mı hazırlansam yoksa aynı zamanda stajımıda mı başlatsam diye bocalayıp durmaktır...Tabii mezun olmuşsanız)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi