Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

hukuk öğrencisi olmak....

Yanıt
Old 16-07-2007, 09:21   #61
üye18563

pişmanlık duyup gitmek istemektir
Old 16-07-2007, 17:37   #62
ben_c

hukuk öğrencisi olmak vize ve final zamanlarında insan olduğunu unutup,kendini karantinaya almaktır.diğer fakülte öğrencileri iki satır şey okuyup sınava girerken,senin okuduğun sayfa adedini dahi hesaplayamamandır
Old 16-07-2007, 17:54   #63
modiomorphia

hukuk öğrencisi olmak vizenin sonucunu öğrenemeden finale girmek,finalin neticesini beklemeden yine aynı heyecanla bütünlemelere çalışmaktır
Old 16-07-2007, 19:54   #64
slide

zorluğuna rağmen getirdiği stres ve yorgunluğa rağmen hukuk fakültesinden yeni mezun biri olarak söylüyorum öğreneceğiniz şey ne olursa olsun en ince ayrıntısına kadar öğrenme isteği aşılıyor hukuk okumak..
Old 17-07-2007, 03:54   #65
brkmnks

Neşeli

hukuk öğrencisi olmak;

6 sütunu tekrar tekrar saymaktır,

(E)'nin babası kimdir? sorusunu cevaplamaya çalışmaktır,

betacopy'nin notlarında "bu hafta derse hoca geldiği için ders işlenmedi" cümlesini gördüğün zaman bir büyük devirmektir.

sıradaki iki karış alana sınav öncesi, ders kitabından 50-60 sayfayı yazabilmektir.

75 yaşındaki adamla aynı sınava girebilmektir.

sınıftayken, derse çocuklarıyla gelmiş "öğrenci anneler" görmektir.

dersteyken dekanın sınıfa girip yine olaylar çıktığı için "arkadaşlar can güvenliğiniz yok,okulu terkedin" açıklamasını işitmektir.

okulunda öğrenciden daha fazla polisin olmasıdır.

aşk'ın mutlak butlanla batıl olduğu çimlerde otlamaktır.

"hukuk fakültesi öğrencisi" olmak işte böyle birşeydir.

eğerki sen bunları yaşamamışsan sandığının aksine aslında en fazla öğrencisindir............
Old 17-07-2007, 12:52   #66
marmara87

hukuk öğrencisi olmak sınavlar başlamadan enaz 1ay önce çalışmaya başlamak ama buna rağmen büt lere çalışmak zorunda kalmaktır.
Old 18-07-2007, 21:41   #67
Ergin sözen

olduğumuzdan daha fazla dürüst olmaya çalışmamız gereken, ağır fakat lekesiz taşındığı sürece başımızı dik tutan bir sıfat..
Old 18-07-2007, 22:29   #68
Av.Ezgi ZALOĞLU

hukuk fakültesinde okumak herşeyi bildiğini zanneden bi anfi dolusu ukalayla(sözüm meclisten dışarı) anlaşmayı(politik olmayı)öğrenmektir
Old 24-07-2007, 16:45   #69
Fatih Dönmez

Merhaba,
bence hukuk fakültesi ögrencisi olmak, tüm dünyada zorlugu ve önemliligi ispatlanmis bir bilim olaninda okundugundan, gurur verici bir durumdur.
Old 25-07-2007, 00:21   #70
hukukankara

hukuk öğrencisi olmak SBFliler kantinlerinde otururken,İLEFliler çimlerde uzanırken,EBFliler voleybol oynerken kütüphanede harıl harıl ders calişabilmek ve bundan mutluluk duyabilmektir.... Ayrıca 4 yıl boyunca şimdi sıkıntı cekiyorsun ama ilerisini düşün sözlerini işitmektir
Old 27-07-2007, 18:30   #71
semaaa

hukuk öğrencisi olmak ders çalışma masasıyla fazlasıyla haşır neşir olmaktır,hakettiği sonucu elde ettiğinde ise mutlu olmaktır...
Old 27-07-2007, 23:07   #72
tarde.sed.tute

vize-final dönemlerini "ceza mı bu çektiğim çile mi"şarkısını söyleye söyleye geçirdiğim ama başka bi bölümde okumayı tercih eder miydin dediklerinde de kesinlikle hayır cevabını verdiğim bir fakültede okuyorum.. "ben bu fakülteyi bitireceğim ama bu fakülte de beni bitirecek" cümlesi dolabımın kapağını süslüyor..en sinir olduğumsa sınavlara daha 2 hafta olduğu halde benim ders çalışmam ve benim dışımda herkesin geziyor olması..acaba bu sınav haftaları sadece hukuk okuyanlar için mi var diye düşünmekten bazen kendimi alamıyorum..şimdiden azalan saçlarım,bozulan cildim,daha bi bulanık görmeye başlayan gözlerim ve strese bağlı edindiğim mide problemlerime rağmen hala va hala hukuk okumanın bir ayrıcalık olduğu kanısındayım..hangi bölümde okuyorsun sorusuna"hukuk" diye cevap verdiğimde karşımdaki insanın bana bazen hayranlıkla,bazen imrenerek bakışını görmeye değer..
Old 28-07-2007, 20:14   #73
Çiğdem

........hayattır...hayatı öğrenmektir...hayatı ilerde insanlara öğretmektir...
Old 28-07-2007, 21:16   #74
calikusu_kamuran

Hayır, hukuk öğrencisi olmak (kuralı koruyanla tarafı koruyanı ayırt edebilmeye ilk adımdır). Sonra birini seçiveririz.
Saygılarımla.
Old 29-07-2007, 13:54   #75
hazelnil

Hukuk öğrencisi olmak, öğrenciliği artık "meslek?" yazan yerlerde hakkını vererek cevaplamaktır. Evet,mesleğiniz: öğrenciyim.. Çünkü gerçekten bir meslek edasında, sürekli zihninizde ona dair şeyler dolanıyor, ailenizi onun yüzünden ihmal ediyorsunuz, arkadaşlarınızı haydi haydi ihmal ediyorsunuz,tamamen işiniz oluyor öğrencilik. Özellikle barajın 70 olduğu bir okulsa olduğunuz, gerçekten birilerinin kolay demesine bile üzülebilirsiniz. Uykusuzluktur.. Ve yine bahsi geçtiği gibi, yan binanız inek bayramı ile eğlenirken, asıl ineğin kim olduğunu sorarsınız kendinize(veya gömüldüğünüz kitaplara) :tabii ki "sen" cevabını da alırsınız...
Old 29-07-2007, 22:10   #76
canbolat182000

hukuk öğrencisi olmak ZAMAN İSTER. hem olurken hem de olmuşken.
Old 29-07-2007, 22:27   #77
AVUKAT DENİZ

hukuk öğrencisi olmak,zor zanaatir..çalişmak ve sabır ister..helede sınava 5 kala çalışanlardansanız,allah yardımcınız olsun..
Old 29-07-2007, 23:17   #78
lestat

.........alttan 2 ders bırakmaktır ayrıca açıklanmayan iki dersinizden birini vermezseniz kalacağınızı düşünüp günlerce o derslerin açıklanmasını beklemek, mide ağrıları çekmek ve dut yemiş bülbüle dönmektir ,hukuk öğrencisi olmak otobüste taşıdığınız kalın kitaplarla yaşlı teyzelerin dikkatini çekmek ve adliyeyle ilgili sorunları olan akraba ve komşularının sorunlarıyla ilgili sorulara cevap vermeye çalışmaktır......ama gene de güzeldir(kalırsam aynı şeyi düşünecek miyim bilmiyorum
Old 30-07-2007, 17:52   #80
asa

hukuk öğrencisi; "ne olacak canım öğrencidir işte..." tanımı dışında her tanıma uyan yaratıktır...
Old 30-07-2007, 19:34   #81
calikusu_kamuran

Alıntı:
Yazan asa
hukuk öğrencisi; "ne olacak canım öğrencidir işte..." tanımı dışında her tanıma uyan yaratıktır...

Bence öğrenciler dava açmalılar....iyi bir başlangıç olabilir...

İşin sakası.
Saygılarımla
Old 31-07-2007, 16:01   #82
selcen ünsal

hukuk öğrencisi olmayı herkes başaramaz.50ler geçmesine rağmen 48.3le kalmak ve buyüzden okulu uzatmaktır..üzülmek,ağlamak yıpranmak yine de ayrıcalıklı olduğunu hissetmektir..
Old 31-07-2007, 20:59   #83
Alper Ersan Demirci

hukuk öğrencisi olmak hem çok zor hem de çok keyiflidir.
Old 06-08-2007, 00:59   #84
gülşen ylmz

....bilinmiş yolları adalet haritasında yeniden keşfetmek
Old 06-08-2007, 01:01   #85
gülşen ylmz

hukuk öğrencisi olmak kankan gezerken senin masabaşında sabahlamandır.(her ne kadar öyle yapmasamda:))))))
Old 08-08-2007, 18:01   #86
ÇAĞLA

Varsayılan Afedersin demenin yararı olmayan nadir mesleklerden birine aday olmaktır...

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum;hukukçu olmak tıpçılarla aynı kaderi paylaşmaktır!
Kulağa farklı gelebilecek bir yorum olabilir.Fakat şöyleki;tıpçıların mesleki amacı insanların bedensel hayatını kurtarmak ve doğru teşhisi koymak,hukuçuların mesleki amacı da insanların manevi hayatını kurtarmak ve endoğru sonucu bulmaktır.Ve her iki meslekte de .."afedersin ,benim hatamdı.." demek çoğuzaman bir anlam ifade etmez,işe yaramaz!!Ve geriye dönüş,hatayı telafi çoğu zaman imkansızdır.Yapılan bir hata;birinde insanların bedensel hayatına mal olurken,diğerinde insanların manevi anlamda hayatına malolmaktadır.
İşte hukuk öğrencisi olmak... hasasiyet gerektiren bir mesleğe adım atmanın bilincinde olmak ve belkide farkında olmadan bu hasasiyeti hayatının tamamına yerleştirmeye çalışmaktır..

Saygılarımla
Old 09-08-2007, 00:42   #87
Emre GENÇ

Olumlu

Alıntı:
Yazan mutlakadalet
Hukuk öğrencisi olmak…

Ailenin ve komşularının yanında,
Saygınlık ve bilmişlik katar. Her alanda uzmanmışsın gibi muamele görürsün.

Üst sınıfların yanında,
Merak katar.

Meslekten birilerinin yanında,
İdealistlik katar.

1.sınıfken,
Zordur, aynı zamanda havalı. Alışmak ister.

2.sınıfken,
Alışmışsındır. Sevmek ister.

3.sınıfken,
Sevmek yetmez çalışmak ister.

4.sınıfken,
Tezatlık oluşturur. Hem kurtulmak ister ve kurtulduğuna sevinirsin hem de yavaş yavaş özlemeye başlarsın. Ama ki; iş işten geçmiştir. Onun için hukuk öğrencisi olmak, eldeki zamanın kıymetini bilmek ister.
.....
budur
Old 09-08-2007, 11:51   #88
eyucel

Hukuk öğrencisi..

Ayrı ayrı doktrinler okur ve düşüncelerin içinde boğulur..

Hukuku severek okuması gerekir, sevilmezse asla çekilmez..

Kendini herkesten daha çok çalışır gibi hisseder,aslında çoğu kişi çaktırmadan ondan daha çok çalışıyordur..

Geçtiği her ders için derin bir oh çekmelidir..
Old 26-08-2007, 20:06   #89
av.özlem42

hukuk okumak çok çalışma gerektirmesine rağmen harika bir duygudur kesinlikle kişiye saygınlık kazandırır
Old 28-08-2007, 12:18   #90
cihanguvenc

saygınlık kazandırırken insanın ömründen ömür götüren, ama meyvelerini aldıktan sonra iyiki bu mesleği seçmişim dedirtirken aniden işlerin kötüleşip keşke bu bölümü seçmeseydim dedirtebilen bir uğraş...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi