Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

hukuk öğrencisi olmak....

Yanıt
Old 04-03-2007, 00:28   #31
apricotyasin

hukuk öğrencisi olmak sabahlara kadar çalışmak ve buna rağmen halinden her zaman mutlu olmak
Old 04-03-2007, 15:03   #32
pinar*

hukuk öğrencisi olmak...hayat boyu öğrenci olarak kalacağını hiç yakınmadan kabul etmektir...
Old 04-03-2007, 17:54   #34
pinar*

maalesef bu konuda size katılmıyorum. ancak şöyle diyebiliriz...hukuk öğrencisi olmak, her şeyi bilme mecburiyetini hissetmektir...
saygılar...
Alıntı:
Yazan Rusen_Alp07
her şeyi bilmek mecburiyetinde olmak demektir
Old 05-03-2007, 00:55   #35
essra

hukuk öğrencisi olmak çok çalışmayı gerektiren ama bazen de çok çok çalışsanda yetmemesidir
Old 05-03-2007, 23:36   #36
wunderkınd erdem

.......artık her seyin ciddiye bindiği,saygıdeğer bir meslek için cok calışmayi gerektiren;ama istendiği zaman zevk alınabilen bir uğraştır......
Old 06-03-2007, 00:23   #37
Av. Galip DAĞTEKİN

...ne kadar çok bilsende bu bilginin hiç birzaman yetmeyeceğidir.
...ülkende ne kadar geçerli bir mesleğinin olduğunu şimdiden kavramaktır...
Old 13-03-2007, 20:06   #38
seymen

diğer fakültelerdeki arkadaşlarınız tavla oynaya oynaya sınıf geçerken ben yanlışmı yaptım acaba ! diye sormanız fakat seneler geçtikçe genel kültür açısından kendinizin bihayli dolu diğer arkadaşlarınızın boş olduğunu görünce farkı anlayıp şöyle bir kasılıp iyiki hukukçu olmuşum demenizdir..
Old 14-03-2007, 01:12   #39
jumeaux

Sınavlara en az 1 ay kala evden çıkmayıp saat sabahın 6 hatta 8ine kadar çalışmak ve gün ışığı görmemek, sınav zamanı da gün ışığı görüp o ışığın hayrını görememektir; çünkü o ışığın eşliğinde sınav esnasında bir güzel uyunur ve haliyle muhteşem(!) notlar alınır. Ayrıca diğer bölümlerdeki arkadaşların tüm sene boyunca tuttuğu notların sizin iki gün içinde tuttuğunuz notların yarısı kadar etmediğini görüp bir yandan hayıflanmak, bir yandan da "vay be iki günde neler öğrenmişim" yanılgısına düşmektir Yine de gurur vericidir ve gelecek vaat eder.
Old 14-03-2007, 13:15   #41
sahinaydın

1'de hoca sınıfa girdiğinde merakla ne anlatacağını beklersin
2'de Hocayla tartışır ondan üstün olduğunu kanıtlamaya çalışırsın
3'de hoca derse girdiğinde gazetenin üzerinden göz ucuyla hocaya bakarsın
4'te hoca sınıfa girip "merhaba" dediğinde not defterine yazarsın..
Hayrettin Ökçesiz
Old 14-03-2007, 14:12   #42
duru_hukuk

hukuk öğrencisi olmak;
hukuk fakültesine başladığınız andan itibaren "o kalın kanunların hepsini ezberlemek zor değil mi?,okul bitirnice ne olacaksın?,avukatlık yapma neden hakim savcı olmuyosun?(çok kolay ya hakim savcı olmak)" sorularına bıkmadan usanmadan cevap vererek insanların merakını gidermek!
ee bir de son sınıfın finallerine doğru aklı başına gelmek ve "üniversite sınavında bu kadar çok çalışsaydım keşke şimdi ODTÜ ya da BOĞAZİÇİ nde olurdum diye hayıflanmak!!
ve hukuk öğrencisi olmak "önemli olan üniversite sınavını kazanmak,kazandıktan sonra bu kadar çok sters olmayacaksın,herşey yoluna girecek" diyenlerin kastettikleri kişilerin biz hukuk öğrencileri olmadığını(geç te olsa)anlamak!!
Old 21-03-2007, 15:54   #43
nihal cindioglu

1.Hukuk fakultesıi ögrencisi olmak mı? Diger bolumlerde okuyan ögrencilerden bir adım önde oldugunu hissetmek....
2.Hukuk fakultesi ögrencisi olmak mı? Herkesden önce midtermlere gırmek ve herkesten sonra mıdtermlerın bıtmesı
3.Hukuk fakultesi ögrencisi olmak mı? Diger fakultede okuyan arkadaslarımız 32 ders alıp mezun olurken benım 72 dersten gecip mezun olmaya calısmak
4.Hukuk fakultesi ögrencisi olmak mı? Midterm ve finallerde sabahlara kadar elınde nikotin verici yiyecekler ozellıkle nescafe......
En zevklı , en guzel ve en.........fakulte herseye ragmen bolumumu cok sevıyorum
Old 22-03-2007, 02:25   #44
Opioid

Önemli

Alıntı:
1.Hukuk fakultesıi ögrencisi olmak mı? Diger bolumlerde okuyan ögrencilerden bir adım önde oldugunu hissetmek....

Sayın Nihal:
Kimse kimsenin ne bir adım önünde,
ne bir adım arkasındadır.
Ne siz hastaneye en kötü halinizle
hasta olarak geldiğinizde ben sizin
önünüzde olurum, ne de ben mahkemelik olduğumda,
siz benim bir adım önümdesinizdir.
Bu hayatı bir yarış değil de, bir yürüyüş olarak ele alırsak,
yanyana olduğumuzu hisseder ve daha sağlıklı düşünmüş oluruz.
Asker, Doktor, Avukat, Polis, Tezgahtar, İtfaiyeci, Öğretmen,
Çöpçü, Müşavir, Evsiz, İşsiz.. tüm gruplar dirsek temasında olmalılar
ve birbirlerine yardımı görev bilmelidirler.
Lütfen!
Bu hissiyatınız üzerinde biraz düşününüz.
Ben sizin saçınızdaki tokayı değil, yanağınızı görmek isterim.
Saygılarımla..
Old 22-03-2007, 08:51   #45
seymen

değerli arkadaşım tayfun;
evet hiçbirimiz birbirimizden bir adım önde değiliz ...Nihal arkadaşımızın söylemek istediği şey bu değildi diye tahmin ediyorum.Bu ülkenin başını çekenler cumhuriyet tarihi boyunca ağırlıklı olarak hukukçular ve askerlerdir.Uzun zamandır devletin üst kademelerindeki en önemli makamlara hukukçular oturmaktadır.Ayrıca hukuk fakültesi mezunu kaymakam,polis.hakim,savcı gibi çeşitli meslekleri eruhte edebilmekte bunun yamımda bankalarda ve özel sektördede isterlerse iş bulabilmektedirler..Bu kadar çeşitli iş iimkanı sunan başka bir bölüm yok diye tahmin ediyorum.Ayrıca bir doktor bir mühendis kendi alanıyla ilgilenmekteyken bir hukukçunun her alanda bilgi sahibi olması mecburidir çünki her alanla ilgili önüne dava gelme olasılığı çoktur..Yaptırım bakımındanda çok fark vardır.Bir hakim savcının sağladığı yaptırımı diğer meslek dallarının yapamayacağı konusunda hemfikiriz sanırım..
değerli arkadaşım;evet hiçbirimiz birbirimizden bir adım önde değiliz hatta sizin mesleğiniz fazlasıyla önem taşıyan çok değerli vu kutsal bir meslek fakat nihal arkadaşımızında bu cümleyi kurarken yukarıda bahsettiğim sebepleri anlatmaya çalıştığını sanıyorum..

saygılarımla...
Old 22-03-2007, 09:55   #46
Av. Seda Üstün Tuğ

Varsayılan emek,alınteri,hayatının devrimi...

hukuk emek;
hukuk hiç bitmeyecek olan alınteri;
hukuk öğrenmek adına ve kendin için yapacağın fedakarlık;
hayatında yaptığın en doğru tercih;
umutlarını yüklediğin tek sarsılmaz güvencen;
eğer severek ve isteyerek geldiysen hukuk senin için hayatının devrimi....
Old 22-03-2007, 14:28   #47
Opioid

Değerli yandaşım Seymen;
üstlük, öndelik hezeyanlarına kapılmış, her meslekten, yeterince
arkadaşım oldu. Hepsi de arkadaşlık mertebesinden, bayağılık ve
megalomanlık seviyesine düştü. Hukuk okumak tabii ki de enfes bir
şeydir ve söylediklerinize %96 katılıyorum.
Trafikteki kırmızı ışığa benzettiğim bu hayat, mersedesi de, murat 124'ü de,
kamyonu da, Korvet'i de aynı anda aynı hizaya alır.
Sırf silindir sayısı diğerlerinden fazla, hız ibresi diğerlerinden yüksek diye
kimsenin kırmızıda geçme hakkı yoktur. Erdem sahibi olamayıp kırmızıda geçmek, cezayı gerektirir.
Umuyorum ve tahmin ediyorum ki, o mesajda bu düşünceler yok.
Benim sözlerim, "Siz kim oluyorsunuz? Ben avukatım, ben doktorum"
cümlelerini sokakta sarfedenleredir.
Bu mesajımı da bir sübap olarak yazdım.
Koskoca, yüpyüce Mustafa Kemal Atatürk bile her daim halkla
yanyana olduğunu belirtirken, bir avukatın,
bir askerin, bir doktorun kendini diğerlerinden büyük
hissetmesi şaşılacak bir şeydir.
(Yanlış anlamayacağını düşünerek bir latife etmek istiyorum:
Mesleğe erken atılmışsınız Sayın Seymen. Çok avukat gördüm sizi canım. )
Saygılarımla..
Old 22-03-2007, 15:43   #48
seymen

arkadaşım tam anlamıyla kendini ifade edememiş sayın doktorum açıklama yapmak zorunda hissettim..(kendimi bilelim bileli meslekteyim sülalem hukukçu )
Old 22-03-2007, 21:25   #49
moré

Hukuk fakültesi öğrencisi olmak, diğer bütün fakülteler bahar şenlikleri eğlencesi ile coşarken, oturup harıl harıl cehennem sıcağında finallere hazırlanmaktır... yurtta diğer bölüm öğrencileri mışıl mışıl uyurken, kütüphanede gece yarısından sonra yarasalar gibi faaliyette olmaktır... yaklaşık olrak 700 gr ağırlığındaki -yanlış hatırlamıyorsam- Borçalar Genel kitabını (Kalın ciltli olan, Fikret Eren) ayağına düşürdüğünde acı içinde kıvranmaktır.... ve bunun gibi kitapları elinde taşıma nedeniyle eklem ağrılarına sahip olmaktır... çalışmak ve çalışmak... son sınıfa geldiğinde "yoksa mezun olamayacak mıkyım?" paniği yaşamaktır... Elbetteki hiç bir şeye değişemeyeceğim nice güzel ve değerli tecrübelerim de oldu ama daha çok bunlara takılı kalıyorum bunlar daha çok yer etmiş hafızamda... hukuk fakültesi öğrencisi olmak hep kendini yenileme, geliştirme ihtiyacında olmak,sürekli güncel hayatı ve gelişmeleri tabip etmek zorunluluğunda olma.... üffff ve daha neler neler saymakla biterebilecek olan var mı acaba?
Old 23-03-2007, 15:54   #50
erman_

istanbul üniv.hukuk fak.öğrencisi olmak;yapıyor olduğun şeyleri sanki son kez yapıyormuşsun gibi düşünmek ve şeylerin değerini onu kaybetmeden anlamaktır..
Old 27-03-2007, 00:56   #51
selcen ünsal

ayrıcalığını ve zorluğunu heran hissedebilmek,nekadar zorluğundan sınav dönemleri çıldıracak raddeye gelsen de iyiki hukuk okuyorum diyebilmektir
Old 08-07-2007, 18:00   #52
jumeaux

...yılın birkaç ayını sınavlara çalışarak geçirmektir
Old 08-07-2007, 18:21   #53
bilal_deu

Hukuk öğrencisi olmak, üniversite sınavının çok kolay bir sınav olduğunu anlamaktır. Ayrıca o sınava lanet etmektir (bu bölüme girdiği için).
Old 08-07-2007, 22:15   #54
adalet tanrıçası

Olumlu :)

Elinde kalın kitaplar varken otobüste ayakta durmaya çalışmak,sınavlara giderken kanunu son bir kez gözden geçirmek ve sınav dönemlerinde kütüphaneden çıkamamaktır... Ne kadar zor olursa olsun 'çok doğru bir tercih yapmışım' demektir...
Old 09-07-2007, 14:11   #56
hilmi

günde 5 saat uyuyup 10 saat ders calışmaktır
Old 09-07-2007, 15:32   #57
Av.Didem Kutlu

bütün zorluklarına rağmen gurur vericidir...
Old 09-07-2007, 15:50   #58
kay.mahmut

Alıntı:
Yazan lavania
hadi boşluk doldurmaca oynayalım arkadaşlar. Hukuk öğrencisi olmak.... Cümleyi tamamlayın... Hukuk öğrencisi olmak önyargılara katlanmak değil,onları yıkmaktır...

hukuk öğrencisi olmak bir çölde yürümektir.
Old 11-07-2007, 00:29   #59
fairy

sınavdan 1 gece önce 1000 sayfayı okuyabilme potansiyeline sahip olan kişidir,1 gecede 10 bardak kahve içebilir hatta ve hatta çayla son noktayı koyabilir
sigara en yakın arkadaşıdır
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi