Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

özel bir hastane sonucu doğum sonrası engelli çocuk

Yanıt
Old 27-04-2012, 20:22   #1
Konuk güler

Varsayılan özel bir hastane sonucu doğum sonrası engelli çocuk

ben 36 yaşındayım 2003 de erken doğumla erkek çocuğu dünyaya geldi 2. günü oksijensiz kalmış beyin hasar görmüş şu an spastik ve yatalak 100 de 100 engelli biz bunu 6. ayında öğrendik hastalığı iyice öğrenene kadar zaman aşımı oldu bu arada gitiğimiz avukatda çok para istemişti öyle çocuğumun hakkını arayamadık benim psikolojim bozuldu üzüntüden meme kanseri oldum size sormak istediğim şu an maddi veya manevi tazminat davası açabilirmiyim teşekkürler
Old 15-10-2014, 12:36   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk güler
ben 36 yaşındayım 2003 de erken doğumla erkek çocuğu dünyaya geldi 2. günü oksijensiz kalmış beyin hasar görmüş şu an spastik ve yatalak 100 de 100 engelli biz bunu 6. ayında öğrendik hastalığı iyice öğrenene kadar zaman aşımı oldu bu arada gitiğimiz avukatda çok para istemişti öyle çocuğumun hakkını arayamadık benim psikolojim bozuldu üzüntüden meme kanseri oldum size sormak istediğim şu an maddi veya manevi tazminat davası açabilirmiyim teşekkürler
---------------------------------------------------------------------------------------

Sayın KONUK,

Sizinde yazınızda belirttiğiniz gibi oğlunuzun doğumu esnasında beyin hasarı görerek yatalak
kalması konusunda şikayet ve tazminat talebinde bulunmanız zaman aşımına uğramış görünüyor.
Bilindiği üzere bu gibi durumlarda hasta tıbbi uygulamada gördüğü zararı öğrenmesinin üzerinden
bir yıl, fakat her durumda beş yıllık bir süre içinde şikayetini yapabilir şartları oluşmuş ise tazminat talebinde bulunabilir.
Oğlunuzun rahatsızlığı sebebi ile psikolojinizin bozulması ve meme kanseri hastalığına muzdarip
olmanız iddiası ile tazminat talebinde bulunabilmeniz tartışmalı bir konudur.
Türk Hukuk Sitesi'nin değerli hukukcu üyeleri bu konuda bir yorum yapabilirler diye düşünüyorum.
Konusunda uzman bir hukukcudan destek almanızı öneririm.Eğer Avukat için ücret vermede zorlanacak iseniz bulunduğunuz ilin barosu'na başvurarak avukat ve danışma talebinde bulunabilirsiniz.

Acil şifalar dileklerimle ve saygılarımla.

Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi