Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

lazer epilasyon

Yanıt
Old 22-09-2013, 15:38   #1
Konuk

Varsayılan lazer epilasyon

ben özel bir poliklinikte kollarım için lazer tedavisi gördüm ve şuan kolumda kabuklanma var yani yandı ve kabukların döküldüğü yerlerde iz kaldı.bunu yapan doktora söyledim oda izi kalmaz dedi ve sadece nemlendirici krem verdi.ben bu durumda ne yapa bilirim?ve bunun dışında kolumda lekelerle gezmek gerçekten utanç verici.ben mahkemeyle uğraşmak istemiyorum ama bu durumun böyle bitmesini de istemem.
Old 27-09-2013, 14:16   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
ben özel bir poliklinikte kollarım için lazer tedavisi gördüm ve şuan kolumda kabuklanma var yani yandı ve kabukların döküldüğü yerlerde iz kaldı.bunu yapan doktora söyledim oda izi kalmaz dedi ve sadece nemlendirici krem verdi.ben bu durumda ne yapa bilirim?ve bunun dışında kolumda lekelerle gezmek gerçekten utanç verici.ben mahkemeyle uğraşmak istemiyorum ama bu durumun böyle bitmesini de istemem.

-------------------------------------------------------
Sayın KONUK

Ciltdeki laser uygulamalarında şifa bulma süresi

uygulanan bölgeye göre üç hafta ila altı ay arasında

olabilmektedir.

Bunu göz önünde bulundurarak eğer durumunuzdan şikayetci

iseniz elinizdeki bilgi ve belgeler ile TC.Sağlık

Bakanlığına,Türk Tabibler Birliğine şikayetinizi

yapabilir eğer şartları oluşmuş ise maddi manevi

tazminat davası açabilirsiniz.

Konusunda uzman bir hukukcudan destek almanızı

öneririm.

Acil şifalar dileklerimle.

Ecz.Mesut ÇETİN
Old 20-10-2013, 08:33   #3
Av. Gamze Akderin

Dikkat lazer epilasyon

eğer cildinizde derin yanma izleri oluştu ve geçmeyeceğini düşünüyor iseniz bir sağlık kuruluşundan rapor alıp savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.Yapılacak soruşturma ve kovuşturma sonrası tarafınıza yapılan yanlış bir uygulama söz konusu ise tazminat davası açmanız da mümkündür.

genellikle sayın doktorlarımız lazer epilasyonu sonrası eğer kişinin cildinde kabuklanmala oldu ise çeşitli kremler önermektedirler ve gerekir ise reçete yazmaktadırlar.(sadece nemlendirici değil)

Ama yine de hukuki yardım almanızı tavsiye ederim. Eğer mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurarak tarafınıza bir avukat atanmasını isteyebilirsiniz.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi