Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Ceza Hukuku Özel Hükümler kitap tavsiyeleriniz...

Yanıt
Old 19-09-2008, 22:59   #1
adalet tanrıçası

Soru Ceza Hukuku Özel Hükümler kitap tavsiyeleriniz...

Arkadaşlar merhaba,
Bu sene 3. sınıfa geçmiş bir hukuk fakültesi öğrencisi olarak ceza hukuku özel hükümler dersi için hangi hocamızın kitabını tavsiye edeceğinizi öğrenmek istiyorum.Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim....

Saygılarımla...
Old 20-09-2008, 10:15   #2
hukukun-üstünlüğü

Ceza hukuku özel hükümlere ilişkin olarak şuan en çok tercih edilen kitaplardan biri Durmuş TEZCAN ın teorik ve pratik ceza özel hukuku kitabı.Kitap oldukça ayrıntılı,hem Türk Yargıtay ının hem de başta İtalya olmak üzere yabancı ülke yargıtaylarının kararlarına atıflar ve bu kararlardan bilgiler içeriyor.Bu kitap hem öğrencilikte hem de uygulamaya geçtiğimiz de çok işimize yarar diye düşünüyorum.
Old 21-09-2008, 22:27   #3
adalet tanrıçası

Mutlu

Sayın hukukun-üstünlüğü ilginize teşekkür ederim....
Old 27-09-2008, 01:56   #4
love_of_law

Selamlar. Şayet hocanızın özellikle önerdiği bir kitap yoksa ve siz de birden fazla kitap almak isterseniz Nevzat Toroslu'yu önerebilirim.
İkinci sınıfta Ceza Genel'e Toroslu'dan çalışmıştım ve memnun kalmıştım.
Ben de üçüncü sınıfa başlayacağım ve bu sene de hocanın önerdiği kaynak dışında Toroslu'nun özel kitabını da almayı düşünüyorum.
Saygılar..
Old 27-09-2008, 14:40   #5
Dilge

Sn. adalet tanrıçası, benim size tavsiyem öncelikle hocanızın önerdiği kaynağı kullanmanızdır. Çünkü modern ceza hukuku genç bir daldır. Dolayısı ile, her ne kadar kanunilik prensibi geçerli olsa da, ceza hukuku kurumları her hocamız tarafından farklı yorumlanabilmektedir. Ben Ankara Üniversitesinden mezunum, Toroslu/Feyzioğlu bizim için oldukça faydalı idi çünkü hocamız kendi yorumunu da beyan etmekle birlikte büyük ölçüde bu kitaptan takip ediyordu dersi. Eğer kitap tavsiyemizi "ders geçmek için hangisi işime yarar?" gibi bir düşünce ile soruyor iseniz hocanızın derste takip ettiği kitabı almanızı öneririm. Ama her hukukçunun kütüphanesinde birden fazla ekole ait ceza hukuku kitabı olmalıdır diye de düşünmekteyim.
Old 27-09-2008, 22:21   #6
adalet tanrıçası

Mutlu Teşekkürler...

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim... Nevzat Toroslu hocamızın kitabının faydalı olduğunu ben de duymuştum. Bu durumda bana en yakın zamanda hocamızın kitabını temin etmek düşüyor.Tekrar teşekkürler...

Saygılar
Old 11-01-2009, 19:36   #7
mehmet001

Varsayılan slm

Alıntı:
Yazan adalet tanrıçası
Arkadaşlar merhaba,
Bu sene 3. sınıfa geçmiş bir hukuk fakültesi öğrencisi olarak ceza hukuku özel hükümler dersi için hangi hocamızın kitabını tavsiye edeceğinizi öğrenmek istiyorum.Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim....

Saygılarımla...
bence durmuş tezcanın kıtabını al tavsıye ederım ömer çelen hep ondan anlatıyor...
Old 12-01-2009, 23:06   #8
Av. Mehmet Aslan

Prof.Dr. Durmuş Tezcan, Doç.Dr. Mustafa Ruhan Erdem, Yard.Doç.Dr. Murat Önok'un Ceza Özel Hukuku kitabını tavsiye ediyorum. Geniş kapsamlı olması korkutmasın, meselenin özünü alabileceğiniz kısımlar vardır. "Ben teoriyle yetinmem, pratik de isterim" derseniz Türk, Alman, Fransız, İtalyan ve hatta İspanyol yüksek yargı kararları bol miktarda mevcuttur. Kısaca her türlü ihtiyacı uygulamada olsun, eğitim hayatında olsun fazlasıyla karşılayacabilecek bir kitap.
Old 27-01-2012, 19:45   #9
Aslı Aydın

Bu kitaplar dışında önerebileceğiniz herhangi bir kaynak var mı acaba?
Old 28-01-2012, 00:18   #10
üye25928

Alıntı:
Yazan Firebolt
Bu kitaplar dışında önerebileceğiniz herhangi bir kaynak var mı acaba?

Gökçen-Artuk-Yenidünya
Old 03-02-2012, 17:15   #11
mervealcik

MÜHF de okuyan biri olarak Artuk-Gökcen-Yenidünya nın özel hükümler kitabını tavsiye edebilirim..
Old 10-02-2012, 22:11   #12
numantekelioğlu

TEZCAN/ERDEM/ÖNOK' un Ceza Özel Hukuku kitabını tek geçerim. Başka kaynakları da inceledim şahsen.Ama kanaatimce en iyisi bu.
Old 26-10-2013, 13:59   #13
violinofezgi

Zeki Hafızoğulları'nın,kanun koyucuyu ziyadesiyle yerdiği Ceza Hukuku Özel Hükümler kitabı da iyi sayılabilir. Yanılmıyorsam Muharrem Özen'le birlikte yazmışlardı.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi