Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Bilkent'te Hukuk Okumak

Yanıt
Old 19-08-2010, 17:32   #31
Aslı Aydın

Alıntı:
Yazan earth
Bilkent Üniversitesi nin hukuk eğitimi konusunda öğrencilere avantaj sağladığını düşünmüyorum.Çünkü akademisyenlerin görüşlerine kitaplarına ulaşmak mümkün.
Fakat yabancı dil ve sunduğu sosyal imkanlar bakımından çok başarılı olduğu tartışmasız.Türkiye'de birçok hukuk fakültesi bu konuda çok yetersiz.Erzincan,Uludağ,Akdeniz başı çekiyor.Özellikle Uludağ ın bırakın sosyal imkanları akademik kadrosu bile yok.İnternette yalan yanlış kadro sunuyorlar. Velasılkelam Bilkent iyidir bastırın parayı gidin arkadaşlar..koskoca cicişlerin üniversitesi hem

Fakültemizdeki tüm akademisyenlerimizin ders kitabının olduğunu söylemek yanlış olur sanırım. Bunun dışındaki görüşlerinize yorum yapamam. Dışarıdan nasıl göründüğünü bilemem fakültenin tabii ki. Fakat özellikle "cicişlerin üniversitesi" yorumunuza açıkçası söylenecek söz yok...
Old 21-09-2010, 14:07   #32
Adeviye Okutan

Yaz okulunda İdare I dersiniz, Elvin Hoca'dan aldım, kendisi bu dönemde aynı derse vermekte...henüz kayıt dönemi sona ermeden ondan almanızı tevsiye ediyorum

idare II (idari yargı) daha somut bir ders olduğundan, Tekin Hocanın tercih ettiği tanımlara hakim olmak daha kolay...bu dersde olay üzerinde soru sorulduğunda çok ayrıntıya girilmiş olur bence...
Old 07-10-2010, 19:28   #33
Aslı Aydın

İdare Hukuku'nu Turgut Hoca'dan aldım ancak gerçekten de anlamakta ve dikkatimi toplamakta zorlanıyorum dersem yanlış olmaz sanırım. Kendisi genellikle kendi kitabından gitmekte ancak üzerinde çok fazla durduğu Anayasa Mahkemesi kararları zorlayıcı olmakta.

Borçlar Hukuku'nu Erden Hoca'dan alıyorum. Birinci sınıfta Medeni Hukuku'u Osman Hoca'dan almış olmanın çok faydasını gördüm. Gerçkten de Osman Hoca bize neredeyse her şeyi anlatmış. Şimdiye kadar bir zorluk yaşamadım Borçlarda.

Ceza Hukuku'nu da Tuğrul Hoca'dan aldım. Hocamızı gerçekten çok seviyorum. Ders anlatışı da mükemmel. Arada kattığı espriler dersi katlanılır hale getiriyor. Ancak nedense pek ısınamadım hala Ceza Hukuku'na. Sami Selçuk veya Nevzat Toroslu'dan alsaydım heralde bu dersi hiçbir şekilde sevemeyecektim.

2. sınıfla ilgili şimdilik bu kadar bilgi verebilirim sanırım Bilkent Hukuk hakkında.
Old 16-11-2010, 15:10   #34
Av.Özge Karatepe

Hukuk Tıp gibi önemli bölümlerin özel okullarda açılmamasından yanayım.Zira parayla alınan diplomanın bir önemi olmasa gerek ....
Old 18-11-2010, 21:08   #35
Giyom Tell

Alıntı:
Yazan Av.Özge Karatepe
Hukuk Tıp gibi önemli bölümlerin özel okullarda açılmamasından yanayım.Zira parayla alınan diplomanın bir önemi olmasa gerek ....

Çok yerinde bir tespit. Zira ülkemizde şimdiye kadar devlet üniversitesinden mezun olan hiçbir doktorun hatasıyla bir hasta sakat kalmış veya ölmüş değildir. Keza, devlet üniversitelerinden mezun olan tüm avukatlar da mesleğini layıkıyla yapmakta ve hiçbir hak kaybının yaşanmamasını sağlamaktadırlar.
Old 19-11-2010, 22:22   #36
Av. Can DOĞANEL

Alıntı:
Yazan Av.Özge Karatepe
Diplomasını parayla alan birini biliyorsanız Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunun.
Parayla diploma satan bir okul biliyorsanız Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunun.
Bunlardan birini bile yapamıyorsanız insanları hakaretamiz bir biçimde zan altında bırakmayın.
Old 20-11-2010, 13:59   #37
Av.Egemen A.

Alıntı:
Yazan Av.Özge Karatepe

Büyük bir cehalet ve yanılgı içerisindesiniz.
Özel okullarda parayla diploma alındığını söylemeniz özel okullarda "duayen" olup tam zamanlı çalışan tüm hocalara hakaretten başka hiç bir şey değildir.
Old 20-11-2010, 23:56   #38
Aslı Aydın

Alıntı:
Yazan olric
Büyük bir cehalet ve yanılgı içerisindesiniz.
Özel okullarda parayla diploma alındığını söylemeniz özel okullarda "duayen" olup tam zamanlı çalışan tüm hocalara hakaretten başka hiç bir şey değildir.

Kesinlikle çok haklısınız. Bu söylenenlerin hepsini hocalarımıza söylenen hakaretten başka bir şey olamaz.

Ayrıca, devlet üniversitesinden mezun olan hiçbir doktorun hastasının ölmediğini söylemek veya bunu iddia etmek, aynı zamanda da aynı görüşü hukuk açısından da savunmak saçmalıktan öteye gidemez ve aynı zamanda vakıf üniversitelerinde okuyan öğrencilere ve görev yapan hocalarımıza yapılan bir hakaretten başka bir şey de değildir.

Ha amacınız zaten hakaretse bu konuda söyleyecek hiçbir söz kalmaz.
Old 24-11-2010, 14:31   #39
yalcin3

Alıntı:
Yazan Firebolt
Kesinlikle çok haklısınız. Bu söylenenlerin hepsini hocalarımıza söylenen hakaretten başka bir şey olamaz.

Ayrıca, devlet üniversitesinden mezun olan hiçbir doktorun hastasının ölmediğini söylemek veya bunu iddia etmek, aynı zamanda da aynı görüşü hukuk açısından da savunmak saçmalıktan öteye gidemez ve aynı zamanda vakıf üniversitelerinde okuyan öğrencilere ve görev yapan hocalarımıza yapılan bir hakaretten başka bir şey de değildir.

Ha amacınız zaten hakaretse bu konuda söyleyecek hiçbir söz kalmaz.
Giyom Tell kullanıcı adlı üyemiz devlet üniversitesinden mezun olan hiçbir doktorun hastasının ölmediğini söylerken kinaye yapmış bence.
Old 24-11-2010, 21:16   #40
Aslı Aydın

Alıntı:
Yazan ElSu
Giyom Tell kullanıcı adlı üyemiz devlet üniversitesinden mezun olan hiçbir doktorun hastasının ölmediğini söylerken kinaye yapmış bence.

ilk okuduğumda açıkçası gerçek sanmıştım fakat sizin uyarınızla beraber ortada bir kinaye olduğunu ben de farkettim. Özür dilerim kendisinden.

Ancak kinaye olmasaydı gerçekten çok büyük bir sorun var demektir.
Old 02-12-2010, 21:14   #41
Aslı Aydın

İlgilenenler için, fakültemizin doktora programının da açıldığını buradan duyurmak isterim.

http://www.hukuk.bilkent.edu.tr/doktora.html
Old 29-08-2011, 12:07   #42
Aslı Aydın

3. sınıf dersleri ve hocaları hakkında bilgi verebilecek Bilkentliler varsa, çok iyi olur aslında.
Gerçi henüz hocalar belli olmadı ama muhtemelen çok büyük bir değişiklik olmayacaktır.
Old 14-01-2013, 12:04   #43
Baha Tepebaşı

3.sınıf dersleri sizi en çok zorlayacak dersler olacaktır. Hangi hoca gelirse gelsin derslerinize asılmanızı tavsiye ederim.
Old 14-01-2013, 18:35   #44
Aslı Aydın

3. sınıfı kazasız belasız atlattım.

4. sınıfın ilk dönemini de henüz bitirdim ancak 3. sınıftan daha çok yoruldum diyebilirim açıkçası.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi