Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

6284 tedbire itiraz da neler olur

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-11-2012, 10:00   #1
Konuk

Mutsuz 6284 tedbire itiraz da neler olur

Sayın Avukatlar,
Boşandığım eşimle çocuğumuzun özel durumu nedeni ile aynı evde yaşamaktayız.Ancak eski kayınvalidem de eve yerleşti ve geldiği günden itibaren sözlü ve fiziksel şiddet hem eski eşim hem de kayınvalidem tarafından başladı.7 kasım günü darp raporu ile birlikte asayişe şikayette bulundum dava açıldı ardından da Aile mahkemesi her ikisine 6 ay uzaklaştırma verdi.Şimdi onlar itiraz etmişler.bundan sonra ne olabilir?Oğlum kayınvalidemi görünce sinir krizleri geçiriyor ve ondan çok korkuyor babasını çok seviyor ve babasıda bugüne kadar ona çok iyi babalık yaptı bu yüzden asla ayırmak istemem ama şiddetten de bıktım.Kayınvalidemin itirazı kabul edilirse ben çocuğumdan ve evden uzak tutmak için ne yapmalıyım?Babasıyla görüşürken yanına gelmesinden ve herzaman yaptığı konuşmaları yapmasından korkuyorum.Çocuğu psikolojik olarak taciz ediyor.Bir kerede ellerine vurmuş.
Old 11-11-2012, 12:19   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn:katılımcı

kayınvalideniz tarafından yapılan itiraz üzerine dosyanız ,karraı veren mahkemeden sonraki sayıdaki Aile Mahkemesine gönderilecektir.

Mahkemece itiraz incelenecek ve karar verilecektir.İtirazın tamamen veya kısmen kabulü veya tamamen reddi olasılık dahilindedir.

Karşı tarafın itirazlarının yersiz olduğunu düşünüyorsanız,henüz itiraz hakkında karar verilmeksizin dosyaya beyanlarınızı sunmanıza yasal bir engel bulunmamaktadır.Böyle bir beyanda bulunmanız duurmunda itirazı karara bağlayacak olan hakim sizin görüşünüzü de incelemeya alabilir.

6284 sayılı yasa hakime çocukla ilgili velayet kişisel ilişki ve ilişkinin kısıtlanması kaldırılması veya denetime tabi tutulması yönünde geniş yetkiler vermiştir.
Verilen koruma önleme karraında bu yonde karar oluşturulmuş ise bu tedbirlere uymamak ihlal olarak değerlendirilir.

Kararları görmenden bir düşünce oluşturmak olanaklı değildir.Bu nednele ilk ve itiraz sonrasında verilen karar konusunda bir avukattan doprudan yardım almanız uygun olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi