Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ablam evli bir adamla birlikte adanın karısı boşanmaya yanaşmıyo

Konuyu Kilitleyin
Old 26-03-2010, 11:51   #1
fatma izmir

Varsayılan ablam evli bir adamla birlikte adanın karısı boşanmaya yanaşmıyo

Merhabalar
Ben Fatma Benİm Sorum Ablamla İlgİlİ Ablam 24 YaŞinda Ve Şuanda Evlİ Bİr Adamla 4 Yildir Bİrlİkte Adam Ablama Ev AÇti TÜm Masraflarini KarŞiliyo.ablami Çok Sevİyo Ve EŞİnden Ayrilmak İstİyo Ama Kadin BoŞanmak İstemİyo Üstelİk Her Firsatta Rezİllİk Çikartiyo Kocasini Takİp Edİp Ablamin Evİnİ ÖĞrenİyo Ve TÜm Mahalleye Rezİl Edİyo.adamin Maddİ Durumu Yerİnde Evlerİ Arabalari ÜstÜne Kayitli Arsalari Yerlerİ Var Bu Mal MÜlk BÖlÜnÜr Dİye Çok İstemesİne RaĞmen Dava AÇamiyo.Çünkü kadının derdi kocası değil artık mal mülk peşinde enişteme sizi rahat bırakmıcam boşnmıcam sizi süründürücem diyomuş.ablamin Halİne Çok ÜzÜlÜyorum Ama Avukatlara SorduĞumuz Kadariyla HİÇ BİŞey YapilamiyormuŞ Mal PaylaŞimi OlacaĞi Gİbİ Kadinin YÜklÜ Bİ Mİktarda Nafaka Talebİde OlabİlİrmİŞ Öylemİ?. Bİrde EnİŞtem Evİde Terk EdemezmİŞ Şu 3 Sene Ayri YaŞayip Kanitlanip BoŞanma GerÇekleŞİr Dİye BİrŞey DuymuŞtum Ama Av.Öyle Olmaz Evİnde Dur DemİŞ EnİŞtem Bİze Öyle Dedİ Ne Olur Yardimci Olun Ban Ablamin Daha Fazla ÜzÜlmesİnİ İstemİyorum Şİmdİden Çok TeŞekkÜr Edİyorum İİ GÜnler
Old 26-03-2010, 14:02   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Alıntı:
Öyle Olmaz Evİnde Dur DemİŞ

Anlattığınız vakanın alıntısını yaptığım kısmı hukuki doğruluk içermediğinden tarafımızca kanun çerçevesinde somut olarak yanıtlanacaktır.

Önce bir boşanma davası açılmalıdır. Bu boşanma davasında boşanılacak eş, KUSURLU olmalıdır. Eşe atfedilebilecek bir kusur yok ise, dava reddedilecektir.

Bu red kararı kesinleşmelidir. Kesinleşme üzerinden üç yıl geçmelidir. Sonrasında tarafların üç yıl bir araya gelmemesi nedeni ile tekrar bir boşanma davası açılmalıdır.

Açılan bu davada, yine kusursuz olan eşe maddi ve manevi tazminat hakları ve varsa çocuğuna ve yine eşe nafaka ödemek sureti ile boşanma gerçekleşebilecektir.

Saygılar,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi