Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

açtığım davaya karşı dava açtı

Konuyu Kilitleyin
Old 12-06-2009, 08:31   #1
Konuk1158

Mesaj açtığım davaya karşı dava açtı

merhaba,1,5 yıllık evliyim ve 4 aylık bir çocuğum var.Hamileyken defalarca şiddete maruz kaldım,aşağılama ve küfürler de vardı.bu sebeplerden dolayı eşime boşanma davası açtım.aynı zamanda manevi tazminat ve nafaka davası açtım.iddalarımı şahitlerle ispatlayabilecek durumdayım.yalnız,eşim de benim davama karşı dava açtı.dilekçesinde benim iddalarımın asılsız olduğunu,geçimsiz olanın ben olduğunu,onu sürekli aşağıladığımı,küfürler ettiğimi söyleyerek kendini savunmuş.ayrıca manevi tazminat talebinde bulunmuş.bu durumda ne yapmam gerekiyor?dilekçesine cevap yazdırmam gerekir mi?onun davayı kazanma ihtimali var mı?lütfen yardımcı olun.
Old 12-06-2009, 09:37   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Davada, herkes iddia ettiği hususları ispat ile yükümlüdür.

Siz şiddete ve tehdite ve hakarete maruz kaldığınızı ispatlamaya çalışırken, diğer yan da boşanmaya sebep olan olaylarda, kendisinin değil, sizin kusurlu olmduğunuzu ispatlamaya çalışacaktır.

Taraflar, tanık delili dahil olmak üzere her tür delilden yararlanabilirler. Savcılık soruşturmaları, dayak raporu, ses kayıtları, telefon ayrıntıları, mektuplar vs...

Dava dilekçesine ilişkin beyanlarınızı yazılı olarak sunabilirsiniz.

En önemlisi, davanızın takibinde bir avukattan profesyonel destek almanızdır. Davanızın ispatında, karşı taraf iddialarının çürütülmesinde ve nafaka ve tazminat taleplerinin sağlıklı çözümünde, avukat desteği almanız yararınızadır.

Yoksul iseniz, barodan tarafınıza avukat tayin edilmesini de isteyebilirsiniz.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi