Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çocuklarımı alıp evi terk etsem mahkeme çocuklarımı benden alıp babasına mı verir?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-07-2013, 21:18   #1
Konuk Gülşah

Varsayılan çocuklarımı alıp evi terk etsem mahkeme çocuklarımı benden alıp babasına mı verir?

merhaba. ben eşimden ayrılmak istiyorum. hiç bir konuda anlaşamıyoruz. eşimle 3 yıldır evliyiz, ikiz kızlarım var, 1,5 yaşındalar. kavga ettiğimiz zamanlarda sürekli bana küfür ediyor, sözlü şiddet uyguluyor, seni öldürürüm diyor. bende ayrılacağımı söylüyorum, çocuklarımı asla sana vermem diye beni tehdit ediyor. çocukların önünde bana şiddet uyguluyor, beni pencereden atmakla, öldürmekle tehdit ediyor. annemler de bulunduğum ilden uzaktalar. ben çocuklarımı alıp evi terk etmek istiyorum. eğer evi terk edersem mahkeme bana çocuklarımı verir mi? lütfen bana yardım edin. cevabınızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim...
Old 14-07-2013, 15:46   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk Gülşah
merhaba. ben eşimden ayrılmak istiyorum. hiç bir konuda anlaşamıyoruz. eşimle 3 yıldır evliyiz, ikiz kızlarım var, 1,5 yaşındalar. kavga ettiğimiz zamanlarda sürekli bana küfür ediyor, sözlü şiddet uyguluyor, seni öldürürüm diyor. bende ayrılacağımı söylüyorum, çocuklarımı asla sana vermem diye beni tehdit ediyor. çocukların önünde bana şiddet uyguluyor, beni pencereden atmakla, öldürmekle tehdit ediyor. annemler de bulunduğum ilden uzaktalar. ben çocuklarımı alıp evi terk etmek istiyorum. eğer evi terk edersem mahkeme bana çocuklarımı verir mi? lütfen bana yardım edin. cevabınızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim...

Şiddet gören bir kadının evi terk etmesinden doğal bir şey olamaz. Her evi terk eden kusurlu sayılmaz. Kaldı ki, çocuklarınız anne bakım ve şefkatine muhtaçtır. Olağanüstü durumlar dışında mahkemeler bu tür durumda çocukların velayetini anneye bırakırlar.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.
Old 15-07-2013, 03:00   #3
Konuk

Varsayılan bende bosanmak istiyorum lutfen bana yardimci olurmusunuz

ben fransada yasiyorum turkiyede evlendik buraya yerlestik ama anlasamiyoruz bosandiktan sonra buranin haklarina gore bana maas baglaniyomu cocuklarimi bana mi verirler acaba lutfen yardimci olurmusun allah rizasi icin
Old 15-07-2013, 08:40   #4
Av. Can DOĞANEL

Sn. Konuk,
Çocuklarınızın size verilme olasılığının yüksek olduğuna yukarıda meslektaşım değinmiş.
Türkiye'de devlet tarafından size maaş bağlanmaz. Ancak eşinizin size ve çocuklarınıza aylık belli bir miktar ödemesine karar verilebilir. (Nafaka)
Ayrıca maddi ve manevi tazminat koşulları varsa eşinizden bu yönde talebiniz de olabilir.
Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek almanızı imkanınız yoksa bulunduğunuz yer barosundan bu konuda talepte bulunmanazı öneririz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi