Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

İkinci ve diğer kadın nedeniyle uğratılmak istenilen zararlar.

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-07-2013, 01:01   #1
Konuk

Varsayılan İkinci ve diğer kadın nedeniyle uğratılmak istenilen zararlar.

Merhaba. Eşimin açtığı boşanma davası halen sürmekte. Eşim, hayatında başka bir kadın olduğundan boşanmak istemektedir. Bugüne değin ne bana ve nede çocuklarımıza hukukun takdir ettiği nafakalardan başka bir maddi yardım ve destekte kendi isteği ile bulunmamıştır. Varsa yoksa tüm varını yoğunu bu kadına ve çocukları için harcamıştır. Kendisinin de iyi bir geliri bulunmaktadır. Ayrıca önemli bir rahatsızlığının olduğunu öğrendim. Kendisi kansermiş. bu durum boşanma kararını ne kadar etkiler. Çünkü kendisinin ve birlikte yaşadığı kadının tek ve yegane amaçları benden boşanmayı sağlamak ve diğer kadına resmi nikah kıyarak ; belkide ... ölümünden sonra bu kadına hayat boyu maaş bağlanmasını sağlamaktır. Benim çocuğum ise tüm bu hal ve olaylar nedeniyle babasının imkanlarından yok denecek kadar az faydalanıyor. Ben ise ; eşim nedeniyle maddi ve manevi anlamda çok büyük zararlar gördüm. Neden başka bir kadın eşimin maddi imkanlarından hayat boyu faydalansın da benim çocuğum yeterince faydalanamasın. Çünkü eşimin vefatı halinde eşimin maaşının yüzde ellisini bu kadın alıyor. Bu halde ve bu konuda ne yapmalıyım ?
Old 11-07-2013, 14:55   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Sadakate aykırı davranışta bulunup bundan dolayı geçimsizlik var ve boşanmak istiyorum denerek dava açıldığında karşı tarafın buna itiraz hakkı bulunmaktadır.

Siz de açılan boşanma davasında karşının ağır kusurlu olduğunu ileri sürebilir ve boşanmanın reddini talep edebilirsiniz.

Boşanmaya yol açan olaylarda sizin bir kusurunuz yoksa dava reddedilecektir.Dolayısı ile karşı taraf birlikte yaşama gerçekleşmez ise ancak 3 yılın sonunda boşanma davası açabilecek ve bu dava koşulları varsa kabul edilecektir.

Bu aşamada eşinizin mal varlığını eksiltmek ve kötü niyetli devirlerde bulunma niyetinde olduğunu ileri sürerek tasarruf yetkisinin sınırlandırılmasını veya eşinizin örneğin 6 ay da bir mal varlıkları konusunda envanter sunmasını talep edebilirsiniz.

Bir avukattan hukuki destek almank yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi