Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Nafaka Davasi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-02-2012, 15:28   #1
Konuk

Varsayılan Nafaka Davasi

08.01.2009 yılında nafaka davası açtım.2 çocuğum için 200 er TL benim için400TL toplamda 800TL aylık nafaka, dava açtığım tarihten itibaren bağlandı.Borçlu nafakasını yıllarca ödemedi.Çocuklarını da görmeye gelmedi.Halen arayıp sormuyor çocuklarıyla da ilgilenmiyor.İşyeri sahibi ama adına ne mal nede sigortası var.Nikahsız olarak başka biriyle yaşıyor.Yakalama çıktı .26 ağustos 2011de yakalandı.
Baronun atadığı avukat birikmiş 30.000 nafakayı yatırmadan çıkamaz demişti.Karşı tarafın avukatı anlaşma için 8.000 TL teklif etti bizim avukat kabul etmedi.2010 yılına ait eylul ekim kasım ayları için 2700 tl icra dairesine yatırıp çıktı.Tekrar nafaka davası açtım.Barodan avukat istemedim bu defa.Birikmiş borçlarımı hesaplamayı bilmiyorum bu nedenle dilekçeme 08.01.2009 yılından bu yana alacaklı olduğumu ve davalının 2010 yılına ait eylul ekim kasım aylarını yatırıp çıktığını,birikmiş borçları ile ilgili tahüt vermediği gibi halen borcunu ödemediğini yazarak davacı oldum.Davasına şirket avukatı geldi.Bana dilekçemi yanlış yazdığımı alacaklı olduğum aylarıda belirmem gerektiğini söyledi icra dairesi çalışanlarından biri.Davaya girersem karşı tarafın avukat parasınıda ödeyeceğimi söyledi.Davaya girme yeniden dava aç dediler.Bende davaya girmedim.
Dilekçemi nasıl yazayım bana bu konuda yardımcı olurmusunuz
Old 17-02-2012, 19:54   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Bizler dava dilekçesi örneği vermiyoruz. Hukukçu olmayan birinin dilekçe yazması örnek de gösterilse mümkün değildir. Çünkü her somut olayın bilgisi farklıdır. Ezbere dilekçe yazılmaz.

Tüm dosya ve takip bilgilerinizle bir avukattan yazılı destek alınız.

Maddi durumunuzun elverişsiz olduğunu kanıtlayarak tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesi için bulunduğunuz yer Barosuna da başvurabilirsiniz.

Saygılar.
Old 18-02-2012, 18:01   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
08.01.2009 yılında nafaka davası açtım.2 çocuğum için 200 er TL benim için400TL toplamda 800TL aylık nafaka, dava açtığım tarihten itibaren bağlandı.Borçlu nafakasını yıllarca ödemedi.Çocuklarını da görmeye gelmedi.Halen arayıp sormuyor çocuklarıyla da ilgilenmiyor.İşyeri sahibi ama adına ne mal nede sigortası var.Nikahsız olarak başka biriyle yaşıyor.Yakalama çıktı .26 ağustos 2011de yakalandı.
Baronun atadığı avukat birikmiş 30.000 nafakayı yatırmadan çıkamaz demişti.Karşı tarafın avukatı anlaşma için 8.000 TL teklif etti bizim avukat kabul etmedi.2010 yılına ait eylul ekim kasım ayları için 2700 tl icra dairesine yatırıp çıktı.Tekrar nafaka davası açtım.Barodan avukat istemedim bu defa.Birikmiş borçlarımı hesaplamayı bilmiyorum bu nedenle dilekçeme 08.01.2009 yılından bu yana alacaklı olduğumu ve davalının 2010 yılına ait eylul ekim kasım aylarını yatırıp çıktığını,birikmiş borçları ile ilgili tahüt vermediği gibi halen borcunu ödemediğini yazarak davacı oldum.Davasına şirket avukatı geldi.Bana dilekçemi yanlış yazdığımı alacaklı olduğum aylarıda belirmem gerektiğini söyledi icra dairesi çalışanlarından biri.Davaya girersem karşı tarafın avukat parasınıda ödeyeceğimi söyledi.Davaya girme yeniden dava aç dediler.Bende davaya girmedim.
Dilekçemi nasıl yazayım bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

Sayın Konuk,

"Birikmiş nafaka" için ceza verilmez.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=42773

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=60912

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=61979
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi