Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşya

Konuyu Kilitleyin
Old 10-02-2009, 14:08   #1
Konuk

Varsayılan eşya

boşanma davası açtım,evde şiddet gördüğüm için babamın yanına sığındım.bu arada evde bana ait olan eşyalarım kaçırıldı.nereye taşındığını öğrendim ve tespit günü belirlendi hakim tarafından.tabi bende 130 tl para yatırdım.tespite az bir zaman var ama karşı tarafın avukatı tespiti bildirdiği için evde bana ait olan eşyaları yine kaçırdılar.şimdi eşyanın nerede olduğunu bilmiyorm.bir tahminim var ama emin değilim.tespiti şimdi iptal edebilir miyim? yada başka ne yapabilirm?tespitte sadece bir yere mi bakılır?ya da vazmı geçim , gerçekten eşyamın tamammını bulamadıktan sonra harcadığım para boşa gidecek
Old 10-02-2009, 14:55   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
boşanma davası açtım,evde şiddet gördüğüm için babamın yanına sığındım.bu arada evde bana ait olan eşyalarım kaçırıldı.nereye taşındığını öğrendim ve tespit günü belirlendi hakim tarafından.tabi bende 130 tl para yatırdım.tespite az bir zaman var ama karşı tarafın avukatı tespiti bildirdiği için evde bana ait olan eşyaları yine kaçırdılar.şimdi eşyanın nerede olduğunu bilmiyorm.bir tahminim var ama emin değilim.tespiti şimdi iptal edebilir miyim? yada başka ne yapabilirm?tespitte sadece bir yere mi bakılır?ya da vazmı geçim , gerçekten eşyamın tamammını bulamadıktan sonra harcadığım para boşa gidecek

Yeni adresi dosyaya bildirirseniz oraya gidilebilir. Orada yoksa, bir başka gün yeni adresi tespit ettiğinizde oaraya da gidilebilir. Dilerseniz tespit isteminden vazgeçebilirsiniz.

Ancak, burada verilen bilgilere göre yardımcı olabildiğimizi; bir avukata müracaat etmenizin hak kaybına uğramamanız bakımından önemli olduğunu anımsatmak isteriz. Maddi durumunuz elvermiyorsa(Bu durumu kanıtlayarak) bulunduğunuz ilin Barosunun Adli Yardım Bürosuna müracaat edebilirsiniz.
Old 10-02-2009, 16:06   #3
Konuk

Varsayılan eşya

ilginiz için teşekkür ederim .tespit yapılacak olan evden bana ait olan eşyaların çıkarıldığını öğrendim.şimdi tespitten vazgeçtiğimi bidirsem tespit için ödediğim parayı geri alabilir miyim?
Old 10-02-2009, 17:27   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
ilginiz için teşekkür ederim .tespit yapılacak olan evden bana ait olan eşyaların çıkarıldığını öğrendim.şimdi tespitten vazgeçtiğimi bidirsem tespit için ödediğim parayı geri alabilir miyim?

Yolluk ve keşif paralarını alabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi