Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Kendi ofisin mi? Başka birisinin yanında mı?
Masrafın da yokmuş Kendi ofisini aç, zaten başkasının yanında öğrenilmiyor! 9 75,00%
Biraz daha pişmen lazım, duruşmalarda bocalarsın!? 3 25,00%
Oy Verenler: 12. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 402)

Kendi ofisin mi?

Yanıt
Old 18-02-2018, 12:58   #1
7bitirdibeni

Varsayılan Kendi ofisin mi?

Sayın meslektaşlarım,
İyi pazarlar.
Şu an İzmir'de avukatım. Ruhsatı alalı 1 ay oldu. Birinin yanında çalışmaya başlamadım. İlanları takip ediyorum ama henüz bulamadım çalışabileceğim bir yer.

Benim sorum şu; memleketimde akrabamız şehrin merkezine ofis inşaatı yaptı. Bana da sen gel aç, kira falan almam diyor. Ve memleketimizde ev giderim de olmayacak. Şu anda da yok gerçi. Sizce daha yeni avukat olmamdan bilgi eksikliğimden dolayı açmam uygun olur mu? Bir çok başlığı okudum ve kervan yolda düzülür gibi bir sonuç çıkıyor. Ancak ben stajımı da güzel geçiremedim. Duruşma tecrübem de yok. Müvekkilleri mağdur etmemem gerekir.

Memlekete gidip ilk başlarda CMKdan ne gelirse çeşitli masraflardan sonra bana kalacak. Böyle mi yapmalıyım?

Yoksa şu anda izmirde hala sgk lı avukat olarak iş mi aramaya devam etmeliyim?

Cmk gelirleri büyükşehirde mi daha çok olur yoksa daha küçük şehirlerde mi?

Cmk almak için büro açmak zorunlu mu? İzmirde bir avukatla görüşsem bana yapacağı masrafları versem cmk alsam daha mı mantıklı olur?

Teşekkür ederim cevaplayanlara.
Old 20-02-2018, 14:01   #2
av.362

Merhaba öncelikle hayırlı olsun.
Maddi yönden kendimi götürebilirim diyebiliyorsan, tecrübesiz de olsan büro açmanın sana bir zararının olacağını düşünmüyorum. Dava geldikçe bilgi ve tecrübe eksikliğini tamamlayabilirsin. Tabi ki tercih senin. Ben bu şekilde yaptım çokta pişman değilim.
CMK almak için ise büro açman zorunlu değil.Ev adresini iş adresi gibi gösterip cmk alabilirsin.
Allah yardımcın olsun
Old 21-02-2018, 08:02   #3
7bitirdibeni

Alıntı:
Yazan av.362
Merhaba öncelikle hayırlı olsun.
Maddi yönden kendimi götürebilirim diyebiliyorsan, tecrübesiz de olsan büro açmanın sana bir zararının olacağını düşünmüyorum. Dava geldikçe bilgi ve tecrübe eksikliğini tamamlayabilirsin. Tabi ki tercih senin. Ben bu şekilde yaptım çokta pişman değilim.
CMK almak için ise büro açman zorunlu değil.Ev adresini iş adresi gibi gösterip cmk alabilirsin.
Allah yardımcın olsun

Allah hepimizin yardımcısı olsun Sayın av.362. İlk başlarda nasıl bir zorluklar çektiniz peki?
Old 21-02-2018, 09:43   #4
av.362

Şöyle diyebilirim ilk duruşmaya girdiğimde usulen ne diyeceğimi bilmiyordum. Meslek büyüklerimizden bu konuda faydalandım. Araştırarak ve bilenlere sorarak bir şeyler yapmaya çalıştım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi