Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

takıların iadesi/çocukla kişisel ilişki/aldatma iddiası/adli yardım

Konuyu Kilitleyin
Old 01-01-2012, 23:34   #1
Konuk

Varsayılan takıların iadesi/çocukla kişisel ilişki/aldatma iddiası/adli yardım

eşim benden boşanmak istiyor sebep ise beni telefondan rahatsız eden birinin olması benim onunla konuşup eşime söylememem kendimce konuyu halletmeye çalışmam eşim onu aldattığımı düşünüyor fakat öyle birşey yok tel kayıtlarından ispatlıycam diyor ama bende telde aldatma içerikli birşey konuşmadım beni ve eşimi rahat bırakmasını söyledim eşim 4 yaşındaki kızımı göstermiyor mahkemeyede eşim aldattı deyip çocuğumu alacağını söylüyor 17 yaşımdayken beni kaçırdı senelerdir çalıştım hep ailesine verdim altınlarımı bile eşim aldı şimdi hiçbirşeyim yok aldatmadığıma dair şahitlerim var ne yapmam gerek avukat için maddi durumum yok babam kalp hastası emekli onların yanındayım şimdi bir yol gösterebilirseniz çok sevinirim ayrıca tazminat davası açabilirmiyim
Old 02-01-2012, 13:37   #2
üye38190

Dikkat

Maddi gücünüz yoksa adliyelerimizde bulunan adli yardım bürolarından hukuki yardım talep edebilirsiniz. Olayınızda eşinizin dava açıp, açmadığını belirtmemişsiniz. Boşanmaya karar verdiyseniz, boşanma davası açmanız gerekecek. Yargılama sürecinde, çocuğun velayeti geçiçi olarak taraflardan birine verilecektir ki, babanın çocuğu size göstermemesi doğru değildir, mahkemedeğerlendirmesini yapacaktır. Tazminat ve diğer hususların ayrıca değerlendirilmesi gerekir. Hukuki yardım almanızda fayda var...
Old 02-01-2012, 18:47   #3
Konuk

çok teşekkür ederim eşim henüz dava açmadı bana aç diyor
Old 02-01-2012, 21:30   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanma davasını,haklı sebeple boşanmak isteyen kişinin açması uygun olur.Kişi hem evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına yol açan eylemlerde bulunur ve arkasından da dava açarsa davasının reddedilme olasılığı yüksektir.

Diğer yandan eğer anlaşmalı boşanma yapılacaksa davanın kimin tarafından açıldığının önemi yoktur.

Sağlıklı bir değerlendirme için bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.Malı durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi