Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Öğretim üyesi az olan hukuk fakülteleri taşınacak

Yanıt
Old 04-06-2008, 08:01   #1
av.sally

Varsayılan Öğretim üyesi az olan hukuk fakülteleri taşınacak

(YÖK), öğretim üyesi az olan ve yeni açılan hukuk fakültelerinin öğrencilerini, büyük fakültelere aktarma kararı aldı.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), öğretim üyesi az olan ve yeni açılan hukuk fakültelerinin öğrencilerini, büyük fakültelere aktarma kararı aldı. Uludağ Üniversitesi, YÖK'ün kararına destek verdi.

YÖK'ün haklı olarak öğretim üyesi yetersiz olan hukuk fakültelerinin öğrencilerinin büyük hukuk fakültelerine pay etme kararı aldığını anlatan Rektör Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran, "Uludağ Üniversitesi de yanlışlıkla öğrencileri pay edilecekler içerisinde yer almış. YÖK'e müracaat edip hatırlattık. Bizi listeden tamamen çıkarttılar. Bu arada hukuk fakültemize bu sene için 20 öğrenci sınırı konulmuştu. YÖK Başkanı'ndan bu sayının 50'ye çıkartılmasını rica ettik. Uygun gördü. Bu sene birinci sınıf öğrencilerimiz, Gemlik'teki hukuk fakültesinde 1 Eylül'den itibaren okumaya başlayacak. Bu yanlışı fark etmeseydik öğrencilerimiz büyük ihtimalle Marmara Üniversitesi'ne gidecekti." dedi.

Kaynak : Adem Elitok, Bursa net
Old 16-06-2008, 08:41   #2
Almıla

Merakım, eğitim sürecini diğer büyük fakültelerde tamamlıyacak bu öğrencilerin sınavları neye göre yapılacak. Öğretim görevlisi açısından yeterliliğe sahip olmayan/dolayısı ile üniversite maratonunda çok da tercihe mahal olmayan bir fakültenin öğrencisinin, nasıl olur da diğer büyük üniversitelere pay edilerek eğitimine onam verilir.??
Old 16-06-2008, 08:47   #3
Dilge

Taşınacak diğer hukuk fakültelerinin de fiziki yetersizliği herhalde hepimizce bilinmekte,
marifet üniversite açmakta hukuk fakültesi kurmakta mı acaba?
Old 18-06-2008, 09:32   #4
hilalki

Şimdilik bunun başkaca bir açıklaması yok gibi görünüyor Sayın dilgehuk.
Old 21-06-2008, 22:20   #5
wellan

YÖK ün öğrenci pay etme kararının arkasında yatan amaç ne acaba o öğrenciler gitmiş oldukları üniveristelerde daha iyimi eğitim alacaklar yada oranın fakülte ortamına adaptasyon süreci,arkadaşlar vb durumlar engel olarak önlerinde belirmeyecek mi?İstediğimiz bir üniveristeyi kazanmış iken daha sonra apar topar başka üniversiteye naklin nasıl olumlu karşılanacağını merakla bekliyorum...
Old 27-06-2008, 10:57   #6
jumeaux

Ne kadar gereksiz bir uygulama! Zira memlekette öğretim üyesinden bol bir şey yok.
İnanmayanlar için:
http://www.milliyet.com.tr/Default.aspx?aType=YazarDetay&ArticleID=516109&Aut horID=67&Date=12.04.2008

Başka türlü olabilir mi?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi