Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma oldukdan sonra alınan konut şerh i

Konuyu Kilitleyin
Old 07-08-2012, 13:24   #1
Konuk göksel

Önemli boşanma oldukdan sonra alınan konut şerh i

merhaba ben iki çocuk annesi sorularıma yanıt alırsam çok memnun olucam. 16 nisan 2008 de bosanma kararı çıktı temize gidilmedi bir hafta içinde kesin kararı aldım . 17 nisan 2008 de ayrıldığım sahıs aile konutu şerh koydurmuş tabu benim üzerime bide zihinsel engeli kızım var, vasiside benim. ayrıldımızda üniversitede okuyan şuan çalışmak da olan bir kızım daha var. madi manevi yirmibin tl alacağım olduğu halde talep etmedim.mahkemede evi tamamen bana bıraktığını söylediği halde sonra ertesi gün şerh çıkarması beni üzdü şimdi sorum;bu şerh aile birliği bozulduğundan{zaten aile diye bişe kalmadığı zaman çıkartılmış} iptalini istiye bilirmiyim bide çok süren davalarmıdır yoksa kısa sürede çözümlenirmiçok teşşekür ediyorum saygılar iyi çalışmalar.
Old 08-08-2012, 10:03   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk göksel
merhaba ben iki çocuk annesi sorularıma yanıt alırsam çok memnun olucam. 16 nisan 2008 de bosanma kararı çıktı temize gidilmedi bir hafta içinde kesin kararı aldım . 17 nisan 2008 de ayrıldığım sahıs aile konutu şerh koydurmuş tabu benim üzerime bide zihinsel engeli kızım var, vasiside benim. ayrıldımızda üniversitede okuyan şuan çalışmak da olan bir kızım daha var. madi manevi yirmibin tl alacağım olduğu halde talep etmedim.mahkemede evi tamamen bana bıraktığını söylediği halde sonra ertesi gün şerh çıkarması beni üzdü şimdi sorum;bu şerh aile birliği bozulduğundan{zaten aile diye bişe kalmadığı zaman çıkartılmış} iptalini istiye bilirmiyim bide çok süren davalarmıdır yoksa kısa sürede çözümlenirmiçok teşşekür ediyorum saygılar iyi çalışmalar.

Sayın konuk,
Aile konutu şerhinin boşanma kararı kesinleşmeden konulduğu anlaşılıyor. Karar kesinleşti ise şerhin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Boşanma dava dosyanızı bir avukata inceletmenizde ve şerhin kaldırılması konusunda doğrudan hukuki yardım almanızda yarar var.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi