Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bosanma

Konuyu Kilitleyin
Old 31-10-2014, 14:37   #1
Konuk

Varsayılan Bosanma

Esim calismiyor ve surekli borc yapiyor.Ben calisiyorum eve bakiyorum.Borc yuzunden tutuklanmasida var.Ayrica bu sure zarfinda benim adima hat falan alip beni de borclandirdi.On bine yakin farkli tel firmalarina borcu var.Benim adima oldugu icin maasima icra geldi.Maasdan kesiliyor.Bosanma halinde kabul ederse bu borclari ustlenebilir mi? Eger ustlenirse is yerime maasimdan icrayi kaldirmak icin ne yapmaliyim? Bosanmak icin avukat tutacak durumum yok, calismam barodan avukat istememe engel olur mu? Olmadi kendim dilekce yazip verebilir miyim? Boyle bir dilekce nasil yazilir ve nereye vermem gerekiyor?
Old 01-11-2014, 23:22   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımıcı,

Borç şahsidir.Ödeme yükümlüsü sizsiniz.

Eğer eşiniz ödeme yapmak isterse borçları elbette kapatabilir.Alacaklılar ile anlaşma yapılmadığı sürece borc ödeme yükümlülüğünüz devam edecektir.

Maaş haczi ancak borç kapatılırsa veya alacaklı kabul ederse kaldırılabilir.

Baroya borçlarınızı da gösteren evraklarla başvurmanızı durumu izah ederek avukat atanması istediğinizi açıklamanız uygun olacaktır.

KAHDEM alanında bir dilekçe örneği paylaşılmamaktadır.

Her aşamada bir avukattan destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi