Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Diş Protezi

Yanıt
Old 28-05-2014, 09:22   #1
Konuk

Varsayılan Diş Protezi

Merhaba,

Ben özel bir klinikte diş protezi yaptırdım. İşleme başlanmadan önce benden istediğimi modelin resmini alarak aynısının yapılacağını belirttiler ancak protezlerin bitip takıldıktan sonrası bir facia... estetik olarak çok çok kötü
Protezleri çıkartıp düzeltme yapmazlarsa paramı iade alabilir miyim parayı geri ödemek istemezlerse mahkemeye verebilir miyim?

teşekkürler
Old 08-06-2014, 20:37   #2
Dr.DOGRAMACI

Merhaba,

Yargıtay diş protezi işlemlerini Borçlar Kanunu'nda düzenlenen Eser Sözleşmesi kapsamında değerlendirmektedir.
Ayrıca 6502 s. yeni Tüketici Kanunu kapsamında eser sözleşmeleri tüketici işlemi olarak kabul edildiğinden Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurabilirsiniz.
(2014 yılı İl Tüketici Hakem Heyetleri için 3.000 TL, İlçe Tüketici Hakem Heyetleri için 2.000 TL altında bulunan uyuşmazlıklarda Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurulması zorunludur.)

Protez anlaşmaya uygun olmadığından iş sahibi/tüketici olarak bazı seçimlik haklara sahipsiniz.
Ancak son derece teknik konular olduğundan profesyonel destek almanızı öneririm.

Saygılarımla.
Old 08-06-2019, 13:09   #3
Konuk sevgi

Dikkat pritez

iyi gunler ben xxx da protez dis zirikanyum yaptirdim dislerimin sag tarafi yuksek sol tarafi asagida arti kanal yapildi 3 tane ayni gunde yapilip kapandi ve ve dislerden sonra kulagimda ve cenemde asiri agrilar oldu azimi acip kapatirken agrilar ceneme ve kulagima vuruyo bunu discime arayip soyledimde ben kulak doktorumuyum dedi konusma tarzi yardimci olma degil daha cok tersledi faturami istedim odedim mikatri bana vercegini soylemisti ama bi turlu gondermedi bayramdan sonra yolayacagini soyledi beni tehtit edr gibi bir uslupla teyayi siz odersiniz dedi ben kacak is yaptirmadim su an agri kesicilerle gunlerimi geciriyorum ve bana yazmalari watsapta kayitli 14 bin tl odedim lutfen bana yardimci olurmusunuz
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi