Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Kolay Harcamak, Kolay Harcanmak

Yanıt
Old 28-05-2007, 14:59   #1
thecoderman

Varsayılan Kolay Harcamak, Kolay Harcanmak

Şimdi akşam oluyor, Güneş batıyor
Harcanma vakti yaklaşıyor...
Hayal kırmakta üstüne yok !
Dikkat et küçük hanım ;
Kolay harcayan kolay harcanıyor ???

Değer verdiğiniz şeyler için ne kadar mücadele edebilirsiniz veya ne kadar sabırlı davranabılırsınız ?????
Old 30-05-2007, 14:51   #2
suskun_juliette

Bir şeyin gerçekten değeri olup olmadığını tespit ederim.Başta hem ona hem kendime uzak olarak inceleme yaparım.Tespitler olumlu ise yapılabilecek olanları/yapılması gerekenleri belirlerim.Bazen 'Üzerime düşen buydu,elimdne geleni yaptım' deyip çekilebilmeyi çok istiyorum...Ama bunu demeyi asla öğrenemedim..Kendimi,sınırlarımı,tüm doğrularımı aşarak savaşıyorum 'Değer Verilen' için...İnsanların sözlerini kulak ardı eder,bazı aksilikleri görmezden gelip yine de mücadelemi sürdürürüm...Sonuç?-HÜSRAN...insanların gösterdikleri yüzleriyle değer verip durmuştum...Şimdi her yüzde bir kara leke gördüğüm için ya da o hisle kendimi koruyan bir kalkan oluşturduğum için artık HİÇ'lere değer vermiyorum..Mücadele etmek?-Onlar İçin Yersiz..Bu yüzden kendi ellerimle oluşturduğum dünyamdakilere inanılmayacak kadar değer veriyorum,sabrım ise sonsuzluğun da ötesinde...
Old 09-06-2007, 20:36   #3
lets_get

Ne yazık ki çok kez insanların maskelerine aldandım ben de..Gerçeği gördüğüm zaman anladım ki doğru olanı yanlış kişilerle yaşamışım..
Old 10-06-2007, 12:38   #4
uSaRe01

Küçüklüğümüzden beri belki yüzlerce kez tekrarlamış,üzerinde fikri mülahazalar yapmışızdır atasözlerinin.Belki binlerce hayat tecrübesi neticesinde yaşamın cenderesinden süzülerek söylenmiş bu atasözlerini hep dillerimizde söyler ama nedendir bir türlü yaşamımızda ilke olarak kullanamayız.

Yarım asrı devirmiş hayatlarıyla annelerimiz, babalarımız,ninelerimiz ve dedelerimiz bizlere nasihatlerde bulunur,bizzet yaşadıkları hayat tecrübelerini aktarırlar ve ibret ve ders almamızı isterler. Ama biz onların yaşadığı şeylerin aynısını yaşasak ve o an söyledikleri aklımıza gelse dahi kendi yaşamımıza uygulayamamaktayız bunları.

O sebeple bazı şeylerin yaşanarak öğrenilmesi, mücadele edilerek ve emek harcanarak elde edilmesi, hayatın binbir türlü cenderesinden geçilerek ulaşılması o bilginin ve kazanımın değerini belirlemektedir. İnsanoğlu çiğ süt emmiştir deriz tedbirimizi almayız,alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste deriz ama yine de uyarız şeytana,bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim deriz herkesi kendimiz gibi sanarız.... Örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Hülasa; bir musibet bin nasihatten evladır.

Bilmem konu ile ne kadar alakalı oldu ama içimden geçerken bunlar bir yandan da yazayım dedim

Saygılar....
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi