Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tartışmaktan, kavga etmekten çok yoruldum

Konuyu Kilitleyin
Old 18-06-2008, 11:19   #1
Konuk6

Varsayılan tartışmaktan, kavga etmekten çok yoruldum

merhaba ben yaklaşık 3,5 yıldır evliyim. evliliğim ilk aylarında eşimin annesi beni eşime şikayet ettiği için ilk tartışmalarımızı yaşamaya başladık (şikayet sebebi onları telefonla arayamayışımdı.İlk tartışmalarımızın bu şekilde başlamasından dolayı bende biraz uzak kalmayı tercşh ettim. sonrasında benimle ilgili dedikodular yapıldığını öğrendim. Şuan eşim ve ben çok mutsuzuz. düşündük ve boşanmanın en doğrusu olduğunu düşündük. çünkü artık kimsenin düşüncelerini değiştirmemiz mümkü değil.Ben şuanda ne yapmam gerektiğini bilemeiyorum. Ama çok yoruldum ve artık dayanamıyorum. Bana yapabileceklerim konusunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Old 18-06-2008, 11:42   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Eşinizin de boşanma konusunda sizinle aynı fikirde olması anlaşmalı boşanma ihtimalini getirmektedir.

Anlaşmalı boşanma; tarafların boşanmanın mali ve şahsi sonuçları üzerinde uzlaşmış olmaları halidir.En kısa ve tarafları yıpratmayan yol budur.

Taraflar; nafaka, maddi ve manevi tazminat isteyip istemediklerini, istiyor iseler miktarları hususunda da anlaşırlar ve bunları yazılı hale getirirler.

Yine paylaşıma konu bir varlıkları(menkul, gayrımenkul malları) ve ya nakit paraları ve ya özel eşyaları varsa bunlar hakkında da protokole beyanlar yazılır.

Protokol iki tarafın da imzasını taşır ve boşanma davası içinde mahkemeye sunulur.

Boşanmanın kabulü ve protokolün tasdiki istenir.

Özellikle protokolün yapımı profesyonel destek almanızı gerektirmektedir.Mutlaka bir meslektaşımızın yazılı ve sözlü desteğini alınız.

Saygılarımla.
Old 18-06-2008, 16:28   #3
Av.Nilay TOPRAK

Sayın Konuk;
Meslektaşım gereken bilgiyi size vermiş.Ek olarak şunu belirtmek isterim ki,çekişmeli boşanma davaları gibi,davanız uzun sürmeyecek;hakimin onayıyla beraber tek celse de boşanabileceksiniz.
Ve gerekçeli karar yazıldıktan sonra, dosyaya ekleyeceğiniz temyizden feragat dilekçesi ile mahkeme kararı kesinleşecektir.
Fakat meslektaşımın belirttiği gibi,ileride hak kaybına uğramamak için,protokolun hazırlanması aşamasında,bir avukattan hukuki yardım almalısınız...

Saygılarımla...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi