Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kadermi demeliyim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-04-2012, 11:30   #1
Konuk

Varsayılan kadermi demeliyim

İyi günler. Olay çok uzun olduğu için kısaca ve anlaşılır bir şekilde anlatmaya alışacağım eşimle şiddetli geçimsizliyimiz var ve ben en son gördüyüm baskı hakaret ve tehditler dayanabadım savcılığa şikayette bulundum uzaklaştırma kararı çıkarttırdım.Aileme sığındım fakat bi çocuğumuz olduğu için ailem onla barışmamı istedi barıştırdılar bende korktuğum için ses çıkartamadım eve döndüm ama hala tedirğinim.Mahkememiz daha olmadı şikayetimi geri almamı istiyor bir çocuğumuz var şikayetimi geri alırsam ve bu kişi tekrar aynı şeyleri bana yaparsa tekrar şikayetçi,olabilirmiyim benden boşanmak istemediyini ve erkek istemedikçe boşanamıycağımı idea ediyor,onu aldattığımı ve çocuğu alamıyacağımıda söylüyor ne yapmalıyım.ben onu aldatmadım böyle bi iftirayı bana atabilirmi bu yüzden çocuğum benden alınırmı?
Old 16-04-2012, 22:35   #2
Av.Suna SOYDAŞ

Sayın konuk; Aile ici şiddete yönelik davalar kamu davası olup şikayetten vaz geçme halinde dahi ceza verilmektedir.
Şikayetten vaz geçmemizden sonra meydana gelecek her yeni olay yeni şikayet hakkınızı doguracaktir.
Görülecek davalarda eşinizin ceza alması sizin haklılığınızı ortay koyacaktir ve boşanma talep etmeniz halinde mahkeme onu kusurlu bulacağı için boşanma kararı çıkma ihtimali de vardır.
Aldatma iddiası ciddi bir suçlama olup eşinizin bu iddiasını kanıtlaması gerekmektedir. Aksi durumda kendisini iftiradan dolayı şikayet edebilirsiniz. İftira niteliğindeki bir suçlama sebebi ile cocuğunuzu sizden alamaz.
Bir avukattan dogrudan hukuki destek almanız hak kaybınıza engel olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02196407 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.