Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kizima, aileme ve bana tehdit mesajlari

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-11-2012, 19:18   #1
Ulkemden uzaktayim

Varsayılan Kizima, aileme ve bana tehdit mesajlari

Merhabalar,
Birkac yildir arkadasca iletisimde bulundugum erkek arkadasimla yakin bir zamanda duygusal bir yakinlasmamiz oldu ve birlikte birkac etkinlikte bulunduk, kesinlikle cinsel bir birlikteligimiz olmadi el ele tutusmaktan baska.
Erkek arkadasim bosanma sureci icinde oldugu icin arkadasligimiz belli bir duzeyde ilerledi.
Karisi tarafindan bir yil once bosanmak icin mahkemeye verilmis, ilk davalari gorulmus ve tekrar mahkeme gunu verilmis. Bizimde yakinlasmamiz ilk mahkeme gununden sonra oldu buda ispatlidir.
Her nasil olmussa Arkadasimin bosanma asamasinda oldugu karisi tarafindan benim telefon ve diger kimlik bilgilerim saptanmis, oncelikle bana mesajlar yagmaya basladi, ben kesinlikle cevap vermedim sonrasinda kizim ve benim ailemle ilgili tehdit mesajlari atmaya basladim ve sahte facebook hesabi acip ablama benimle ilgili ahlaksiz suclamalarda ve isbirligine girmesiyle ilgili mesajlar yolladi, en son olarakta Abimi arayarak benim kocasini elinden almak istedigime dair abartili konusmalar yapti, su an ben birkac ayligina Amerikada bulunuyorum,ve anerikadan donunce beni ve kizimi kotu seyler bekledigini bana mesajla yazdi, ben tum mesajlari ve ailesi tarafindan arandigim numaralari sakliyorum.
Yurda dondugumde tehdit aldigima dair suc duyurusunda ve ailemi rahatsiz ettigine dair manevi tazminat davasi acabilirmiyim.
Boyle bir arkadasligimizin sonunda bu iliskide benim yasal sorumluluklarim nelerdir ve karsi taraf bana maddi manevi tazminat davasi acabilirmi?
Cumhuriyet savciligina suc duyurusu yapmanin yasal bir sureci varmi ve bunu yurtdisi konsolosluklarindan yapabilirmiyim?
Simdiden cok tesekkur ederim yardimlariniz icin...
Islerinizde kolayliklar dilerim.
Old 07-11-2012, 13:33   #2
Av. Oktay Durmaz

Sayın katılımcı,
Size yönelik tehdit, hakaret, taciz, vb. fiillerini gerçekleştiren şahıs hakkında 6 ay içerisinde Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunabilirsiniz.

Bu şikayetinizde telefonunuza gelen mesajları delil olarak gösterebilirsiniz. Bu nedenle bu mesaj içeriklerini silmemeniz gerekmektedir.

Adınıza açılan facebook hesaplarının görüntü çıktılarını da örnek olarak almanızda yarar var.

Yabancı ülke de bulunuyorsanız konsolosluk aracılığıyla şikayet dilekçenizi suçun işlendiği yer Cumhuriyet Savcılığına gönderebilirsiniz.

Evli bir kişi ile birlikte olmanız,evli kişinin eşinin tazminat talebi ile yüz yüze karşılaşmanıza neden olabilir. Boşanma davasının açılması bu durumu engellemez. Boşanma kararı verilip bu kararın kesinleşmesi anına kadar evlilik ve sadakat yükümlülüğü devam etmektedir.

Bir avukattan yardım alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi