Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Anket Sonucu: İzmir Toplantısında
Her tarih benim için uygun 4 21,05%
Tarihe göre katılmayı düşünebilirim 11 57,89%
Katılmam mümkün değil 4 21,05%
Oy Verenler: 19. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 290)

THS'liler Programlı İzmir Toplantısı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-05-2010, 09:41   #211
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Buradaydık.

Ablacım senin buralarda yürüdüğün belli oluyor. Yazık kaldırımlara...
Old 03-05-2010, 10:42   #212
Nur Deniz

Demişler ki; yediğin içtiğin senin olsun gördüklerini anlat! Ama ben hepsini anlatacağım. 01.30 da otobüse bindiğimde hava sıcaklığı 4 derece idi. Yoğun bir gün geçirmiştim ve yorgundum Akşehir e girmeden uyumuşum.Kulağımda kulaklık vardı muavin almış, koltuğum yatırılmış, çantam yukarıya özenle yerleştirilmişti. Sabah uyandığımda ise tabelada Bornova Çevre Yolu yazıyordu. Gözümü açar açmaz, mesajlar gelmeye, telefonum çalmaya başladı. ''Tamam!'' dır dedim kendi kendime. Beni süperkardeşimin karşılayacağı yere indirdiler ki hemen uzaktan telaşla bana doğru gelen falcı bacının dediği gibi İzmir in Türkan Şoray ı geldi. Yok bir birbirimizi kesinlikle daha önce gördük ve uzun zamandır görüşmeyi bekliyorduk gibi hissettim. (Yahu beni karşılayanlar gerçekten bir kardeş hissini veriyor, Sn Adnan Koray ın Ankara karşılaması da çok güzeldi, bunu da unutmadım. ) Yüzüme bakarak ''Abla kahvaltı yapalım mı yoksa sen hemen çay mı içmek istersin? diye sorarak en acil ihtiyaçlarımı acilen giderdi sağolsun süperkardeşim. Kafelerden birine oturduk ki süperkardeşime yakışıklı yakışıklı delikanlılar selam veriyor, sohbet ediyor. Çok keyifli zaman geçirdik kafelerden başlayarak. Sonra kuaföre gittik. (Zaten planımızda vardı.) Sonra metro ile Havaş a giderken heyecanım artmaya başladı. Gülümse Ablamı çok özlemiştim. Üstelikde de özlediklerim katmer katmer oradaydı. En sıcak Kardan Adam , Atahun.

Metro ile Havaş son durağa geçtik ve burnuma denizin kokusu gelmeye başladı. Yarım saatlik süre daha olduğu için ben süperkardeşimi deniz kıyısına gidelim diye ikna ettim. Bu sırada çiçekçiler , falcılar geçmeye başladı. İnsanlar gerçekten gamsız , neşeli ve eğlenceli görünüyordu. Falcının bir tanesi gerçekten süperkardeşe ''İzmir in Türkan Şoray ı'' dedi, bana dediğini yazmıyorum.Ağzında bakla ıslanmayanlar sağolsun. Bu sırada Adli Tip in boyoz yemeye başladığını öğrendim telefonda, kendim için 3 tane ayırmalarını istediğimi söyledim ki, Sn S Karaca, Armağan Bey in kendilerini alarak birlikte kahvaltı yapmaya başladıklarını söyledi ki, benim düşmüş şekerim , artık sevdiğim kişileri görmek için bekleme sabrım bitmişti. Bir telaşla koşarak taksiye bindik çok kısa bir mesafeyi.

Hana girdik ki, kahvaltı yapılıyor. Hemen masa büyütüldü. Herkesle kucaklaşıldı. Cep telefonum şarja gitti ve ''söğüşler'' söylendi, Armağan Abinin acısız ve soğansız söğüşüne karşılık benim acılı ve soğanlı söğüşüm geldi. Beyin, dil, yanak ve keçi etinnden oluşan içinde azıcık değil, taşan içle hazırlanan söğüşü afiyetle yedim. Bu arada sırtımda bir el beni yumuşatıyor, rahat hale sokuyor ve ''Sen sus! Çok güzel olacak!'' diyordu. Bir kaç tane çayın üzerinden çok çok keyiflendim. Taksi parası farkını Gülümse Abimden istediğimde Engin in gözlerindeki dehşete halen gülüyorum. Gülümse Abiden 6 TL aldım. Birini geri verip değiştirmek istedim YTL olduğu için, değiştirmediler.

Mis gibi kahve kokusu, çevremde sevdiğim iyi insanlar, denizin kokusu burnuma geliyor. Oh! dedim için için kaç kez.

Kemal Kardeş, Armağan Abi, Ablam, Süperkardeşim, Kardan ama en sıcak Abim, Engin, Engin in Abisi ,sevgili Duygu, ve Sn Ege. Kızlar Ağası Hanın da fincanda pişen kahvelerimizi yudumladık. Çok yoğun ama çok çok güzeldi. Şimdiye kadar içtiğim en güzel türk kahvesiydi diyebilirdim. Söğüş yedim bana sakatatlardan bahsetmediler , keçi eti dediler , hoş bahsetseler onu da yerdim, çok acıkmıştım. Ve nefisti. Keçi eti yediriyorsanız emin misiniz, ben zaten inatçıyım, çarpmasın dedim ama baktım ses yok, hepsini bitirdim.Midye dolmasını da söyleyeyim mi?

Bu arada Gülümse Ablam bana; bu gün istediğin gibi şımarabilirsin dedi. Bunu duyarda rahat durur muyum hiç? Lavaboya gitmek için ayrıldım ve döndüm ki ne göreyim? 4 kişi bir masada oturuyor, önlerinde de 3 boş kahve fincanı.

-Aaaa! Kahve mi içtiniz? diye soran bir ses tonu benden çıktı ki, hemen Armağan Abi, burada kahve içilmez diyerek nefis bir yere götürdü. Kızlar Ağası Hanına.Kemal buran ayrıldı bizden.

Her yer şıkır şıkır insan bir kaç gününü nefessiz burada geçirebilir. Sevgili Engin den nazar boncuğu istedim. Hemen aldı

Buradan sahilde yürümeye başladık. Doymuşuz, kahvemizi içmişiz, ben şımarığım. Kol kola neşeyle yürüyoruz. Bu sefer başka bir falcıyla karşılaştık. İnsanlara hayır diyememe gibi bir huyum var. Falcı elimi bırakmayınca çaresiz dinledim. Hepsi uzaklaşmaya başladılar.

Falım; Bir dahaki sefere tek gelmeyeceksin, 40 yaşın üstünde , uzun boylu, bıyıklı esmere çalan ten renkli bir sevgilin olacak. Muradına ereceksin. Ne dilersen olacak. Vs vs. Bıyıklı dediği için 3 tl verdim Bıyıksız deseydi 5 verirdim. (Bıyık sevmem de)

Sonra herkese eşkali verdim ve görenlerin bana haber vermelerini rica ettim.

Gülümse Hanım arada bir arkaya dönüp gelip gelmediğime göz atıyordu. Bende her baktığında elimi sallıyordum. Sırayla herkesle konuşma fırsatım oldu. Sohbetler nefisti. Erik istedim , erikçi nerede dediler, gösterdim bir kilo erik aldılar. Ama hep birlikte yedik. Mısır istedik, mısırcıya koştular. Bir ara iki elime baktımda hem erik, hem sakız, hem Armağan Abinin bölerek verdiği kumru vardı. Bayram çocuğu hissi burada doğdu ve bir daha kendime gelemedim zaten.

Çimenlere oturduk, nefis fotoğraflar çektirdik. Miko ya gittik, espriler süperdi. O kadar çok güldürdüler ki, gözlerim yaşardı.

Miko da harika kırmızı var. Benimkini geç getirdiler ama olsun. Bu arada lavaboda İzmir li bir genç kız ben akan rimellerimi silerken tedirgin tedirgin bana baktı. Bende iyi olduğumu sadece çok güldürdükleri için dağılan göz makyajımı toparlamaya çalığtımı; İnsan hiç ağlatana kadar güldürülür mü? dememle birlikte, ''Hep böyle gülersiniz inşallah! dedi.

Vapurla Bostanlıya geçtik. Sn Karaca , ben, Atahun vapura yetiştik ama, süperkardeş ve Sn Ege de yetişsin diye, vapuru tuttuk. Harikaydı. Unuttum sanmayın Armağan Abi de Kordon da gezdirdi faytonla.

Diğer grup arabayla gelmeye karar verdiği için beşimiz Bostanlı ya vapurla geçtik. Bundan önce sevgili Duygu bizden ayrılmak zorunda kaldığı için üzüldük ama işi önemliydi bu nedenle hiç ama hiç mahçup olmasına gerek yok. Geldiği ve bizimle vakit geçirdiği için çok çok teşekkür ederiz.

İskeleden faytona bindik. Tokuz, keyifliyiz, birazcık yorgunuz, başınızı hangi yöne koysanız güvenli bir omuz, sol tarafta deniz, sağ taraftan gelen nefis iğde kokusu ki, ciğerlerinizi patlatırcasına doldurmak istiyorsunuz. Gülen gözler. Baya gittik ama zaman geçtikçe anladık. Sn Atahun çantamı taşıdı efendim, itiraf ediyorum. Çok ustaydı. Uçak korkusu olduğunu bende söyleyebilrim çünkü daha önce yazılmış, Ankara ya faytonla gidelim mi Abi? dediğinde kahkahadan koptuk.Bu halinin fotoğrafı bende var, izni olursa ekleyebilirim.

Faytondan indik, harika bir sohbetten sonra, lodosla birlikte sahilden yürüyerek geri döndük, güvercinleri yolda çektim, fotoğrafın birinde önümüzde yürüyen süperkardeşle Sn Kardan Adam dır.

Çok iyi seçilmiş nefis bir yerdi Altınbalık. Masa çok güzeldi. İnanılmaz acıkmışım o kadar yememe rağmen önüme ne koyduysam bitirip tabağımı herkese gösterdim. Sn S.B Akyüz o gün Balıkesir de olduğu için malesef gelemedi ama masamıza selamıyla renk kattı. Sn Karabulut ve çok az konuşabildiğim zarif arkadaşı da ilave olunca tam oldu. Engin in Abisinin asker arkadaşı Aşkın Bey sayesinde İzmir konusunda bana çok faydalı şeyler öğrendim.

Ağzımızın tadı Şehper Hanım geldi. Son şiiriniz gerçekten nefis. Kıskandırıyor. Mutlu ediyor. Gönlünüze ve elinize sağlık.

Soğukları ve ara sıcakları bir yerde, balığı bir yerde, meyveyi başka bir dostun yanında yediğim için, benim gibi bir kaç kişi de olduğu için garsonlar artık ellerinde tabakları tutarak isteyene vermeye başladılar.

Çevre masalardan kopuktuk. Sürekli bir değişme, konuşma, sohbet ve seyretme çabasındaydık. Ege Hanım ın çok candan ve neşeli arkadaşı Oya Hanım la dışarıda sevgili Sinem le baş başa sohbet edebildik. İstanbul la cepten bağlandık. Maç nedeniyle 2-0 olana kadar biraz stresli olsakta , keyifler o dakikadan sonra Sn Kardam Adam la, benim için ''Anca bu kadar olur!'' dedirtti.

Sevgili süperkardeşim erken ayrılmak zorunda kaldı. Söz verdim bir dahaki sefere misafiri olacağım. Harika ve içten karşılaması, misafir etmek için sorması beni ne kadar mutlu etti anlatamam. Ege Hanım da daha İzmir e gitmeden çok zarif bir şekilde evine davet etti. Bu nedenle ben kimseye sizleri internette tanıdığımı asla söylemiyorum. İnandırıcı gelmiyor ki.

Dağılmaya başladık. Ankaralılar evine dönmek için kalktı. Şehper Hanım, Armağan Bey, Gülümse Hanım , Bay ve Bayan Tip, Engin ve ben kaldık.

Şehper Hanım ve Armağan Bey önde biz arkada giderken yanımda oturan Gülümse Hanım ın telefon konuşmasını dinlediğimde ürperdim

- Canım biz birazdan yolda birini indireceğiz, sonra sen bizi Sevinç Pastanesinin önünden al!

Bay ve Bayan Adli Tip çift, Engin araç kullanıyor. Gülümse Hanımı alacaklar.

- Sinemciğim, O biri ben miyim? Herkesi de reddetim ben şimdi ne yapacağım, beni atacaklar dememle, kahkahadan nefesimiz kesilmesi bir oldu.

Gülümse Hanım la bizi aldılar. Misafir olduğum ailenin sıcaklığı çok güzeldi. Öyle bir uyumuşum ki bir hafta uyumasam yeterdi. Ayak tabanlarım su toplamış ve şişmiş. Sesim kısıldı. Bu kadar tatlı insandan dolayı şekerim yükseldi. Lodos gözüme kadar girdi ve sağ gözüm halen kıpkırmızı.

Pazar gün 14:00 otobüsü ile yola çıktım. İlk otobüs molasında aynı iş yerinden bir arkadaşımla karşılaştık, çay içtik, ben İzmir den çıkıyor O geliyordu.

Saat 23:00 gibi evimdeydim.Noksan yoktu. Her şey, herkes çok güzeldi.

Ama keşkeler olmadan hiç bir şey olmaz. Cengiz Abi, Elkan Bey ve gelmek isteyip de aramızda olamayan diğer dostlar keşke sizde olsaydınız ve bütün olsaydık.

THS için;
Hep söylüyorum, bu benim için özel bir ayrıcalık. Hayatımda bu sebeple var olan herkese, beni seven, sevdiğini söyleyen ama benim çoğu zaman bu kadar iyiliğin karşısında ifade etmekte yetersiz kaldığım tüm güzel insanlar. Sizi seviyorum.
Old 03-05-2010, 10:49   #213
Nur Deniz

Yaz yaz bitmiyor. Limon Ağacı bile hediye ettiler. Ankaralardan getirip.

Mahcup oluyoruz. Uzun zamandır düşünüyorum, ne yapsam da bu güzelliklerin karşılığını verebilsem diye? Lütfen bu konuda bana yardımcı olun.
Old 03-05-2010, 10:52   #214
Av.Elkan

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Yaz yaz bitmiyor. Limon Ağacı bile hediye ettiler. Ankaralardan getirip.

Mahcup oluyoruz. Uzun zamandır düşünüyorum, ne yapsam da bu güzelliklerin karşılığını verebilsem diye? Lütfen bu konuda bana yardımcı olun.

Konya'dan ayrılmadan. Bir konya toplantısı ve gezisi organize edin. ))
Old 03-05-2010, 10:54   #215
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Elkan

Evet. Gerçekten ne güzel olur. İzmir, Ankara , İstanbul güzel ama Konya da güzel Elkan Bey.
Old 03-05-2010, 10:55   #216
Av.Elkan

Alıntı:
Yazan Av.Elkan

Evet öyleymiş. Biz çocukken GEZ DÜNYAYI GÖR KONYA'YI diye bir deyim vardı. Bir defa gittim Konya'ya ama gezme şansım olmamşıtı... ) fena olmaz yani... iki günlük bir gezi olsun önemli yerleri de gezmiş olalım... bir akşam kalır döneriz...
Old 03-05-2010, 11:00   #217
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Elkan
Evet öyleymiş. Biz çocukken GEZ DÜNYAYI GÖR KONYA'YI diye bir deyim vardı. Bir defa gittim Konya'ya ama gezme şansım olmamşıtı... ) fena olmaz yani... iki günlük bir gezi olsun önemli yerleri de gezmiş olalım... bir akşam kalır döneriz...

Sille de kahvaltı, Meram da akşam yemeği, Alaaddin tepesinden de yukarıdan bakar, Zafer de piyasa yaparız. Fırın Kebabı ve ne isterseniz, organizasyonlar konusunda başarılı sayılırım.

Gerçekten başım üstüne.
Old 03-05-2010, 11:05   #218
Av.Elkan

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Sille de kahvaltı, Meram da akşam yemeği, Alaaddin tepesinden de yukarıdan bakar, Zafer de piyasa yaparız. Fırın Kebabı ve ne isterseniz, organizasyonlar konusunda başarılı sayılırım.

Gerçekten başım üstüne.

bu arada bir sürü güzel fotoğraf çekildiinizden bahsetmişsiniz. Güvercin fotoğrafları dışında fotoğraf göremedik )) kim çektiyse eklesin görelim bizde ))
Old 03-05-2010, 11:10   #219
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Elkan
bu arada bir sürü güzel fotoğraf çekildiinizden bahsetmişsiniz. Güvercin fotoğrafları dışında fotoğraf göremedik )) kim çektiyse eklesin görelim bizde ))

Fotoğraflar Ablam da ve Sn Ege de. Bendekileri zaten ekledim. Buraya eklemeyi düşünmeyenler olacaktır. (Benim gibi)

Elime geçsin hele, bakalım artık nasıl çıkmışız?
Old 03-05-2010, 11:38   #220
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Ablacım senin buralarda yürüdüğün belli oluyor. Yazık kaldırımlara...

Abicim sadece kaldırımlar çatlamamış gördüğüm kadarıyla.
Old 03-05-2010, 12:10   #221
ege

Misafirlerimizi memnun görmek beni de mutlu ediyor,

Şu fotoğraf yükleme konusunda acil kurs verebilecek olan varsa hemen bana mesaj yazabilir mi??

Ama bütün fotoğraflar sevgili GÜLÜMSE de, benimkiler de ..
Benden önce ekleyebilirse de sevinirim.

Ben zaten bu akşamdan önce ekleyemem
Old 03-05-2010, 12:15   #222
supernatural

Alıntı:
Yazan ege
Misafirlerimizi memnun görmek beni de mutlu ediyor,

Şu fotoğraf yükleme konusunda acil kurs verebilecek olan varsa hemen bana mesaj yazabilir mi??

Ama bütün fotoğraflar sevgili GÜLÜMSE de, benimkiler de ..
Benden önce ekleyebilirse de sevinirim.

Ben zaten bu akşamdan önce ekleyemem

Birazcık sansür uygulayabilir miyiz?
Old 03-05-2010, 13:41   #223
Atahun

Nur hanım; O civarlarda benim de bir fotom olacaktı.

Fotomontaj mı yaptınız? n'aptınız?
Old 03-05-2010, 14:14   #224
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan Av.Özgür KARABULUT
Şu durumda bir İzmir toplantısı görmeden bu dünyadan göçersem gözlerim açık gideceğim, söylemiş olayım

demiştim 12 Nisan'da...

Geç katıldım ama muradıma erdim .

Çok güzel, sıcak (ortam açısından sıcak) bir akşamdı.

Herkesle ilk defa karşılaştığım ve bu kadar mutlu olduğum başka bir yer/zaman hatırlamıyorum. Doyamadım desem yeridir.

Herkese can-ı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Hiç THS toplantısına katılmamış olanlara:

Bu sitedeki güzel insanlarla yazışmak doyumsuz bir keyif fakat yüzlerdeki o gerçek gülümsemeyi görmenin tadı tarif edilemez bir güzellik!

Saygılarımla...
Old 03-05-2010, 16:02   #225
Atahun

Nur hanım, buraya istemiştim ama, siz oraya göndermişsiniz. Sağol, varol ama; rica etsem bir an önce... Yoksa sinüzitim azacak.
Old 03-05-2010, 20:03   #226
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Atahun
Nur hanım, buraya istemiştim ama, siz oraya göndermişsiniz. Sağol, varol ama; rica etsem bir an önce... Yoksa sinüzitim azacak.

Özür dilerim Sn Atahun, hemen istediğiniz yere gönderiyorum lütfen kusura bakmayın. Yeni gördüm.
Old 03-05-2010, 22:12   #227
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Kim, neyi, nereye gönderiyor, bu ne gizlilik, aman Allah'ım, nerede kaldı İzmir'in havası, suyu, kokusu, yaşayan her ruhta eser miktarda bırakması gereken mutluluk ve özgürlük duygusu?

Toplantı güzeldi. Herkes kendi gibiydi, güzel ve gerçekti, samimiydi... Soluduğumuz Karşıyaka havasının güvenilmezliğine inat, "Hadi bir daha ne zaman toplanıyoruz" sorusunun içtenliğindeydi.Gerçi kendini İzmir'li saymayan "Otuzbeşbuçuklular", havanın güvenilmezliğine yapılan atıftan ötürü her an bu açıklamaya bir ihtirazi kayıt dermeyan etme hakkını mahfuzlar

Herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Düzenleyenlere, hatırşinas, vefakar dostluklarıyla Konya, Ankara, İstanbul demeden gelen güzel dostlara, dostlarımızı karşılayıp, fayton sefası bile yaptıran evsahip ve sahibelerimize... Herkese...

En kısa zamanda tekrar görüşmek ümidiyle...
Old 03-05-2010, 22:20   #228
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Atahun

Abi, yakışıklı bir fotoğraftı niye sildirdiniz ki?
Old 04-05-2010, 08:06   #229
Engin Özoğul

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici

Atahun Abi'nin yüzü eskiyormuş...

Bir de Armağan Abi'nin kendisine bir iltifatı vardı. O vesileyle de olabilir...
Old 04-05-2010, 09:09   #230
Atahun

Alıntı:

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul

Reklam panosu gibi oldu. Sonra Admin kızar mızar, neme lazım.
Old 04-05-2010, 10:34   #231
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Atahun

Reklam panosu gibi oldu. Sonra Admin kızar mızar, neme lazım.

Abi, siz avukat değilsiniz. Bu nedenle size reklam serbest... Mesala Cengiz abi ya da Suat abi yakışıklı bir fotoğrafını yayınlarsa bu reklam yasağına girebilir. )
Old 04-05-2010, 10:36   #232
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul

Old 04-05-2010, 11:10   #233
Gülümse

Sevgili dostlarım, İzmir toplantısının resimlerini picasa web albümü haline getirdim. Biraz sonra herkesin özeline albümü link olarak atacağım.
Old 04-05-2010, 11:57   #234
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Gülümse
Sevgili dostlarım, İzmir toplantısının resimlerini picasa web albümü haline getirdim. Biraz sonra herkesin özeline albümü link olarak atacağım.

Bi kasa da biz rica etsek?
Old 04-05-2010, 12:10   #235
Atahun

Alıntı:
Yazan Gülümse

Keşke benimkileri içinden ayıklasaydınız. Geneli bozuyor.

Süper olmuş, elinize sağlık. Enerjik olmak bambaşka bir şey.
Old 04-05-2010, 12:17   #236
Armağan Konyalı

Alıntı:
abi, yakışıklı bir fotoğraftı niye sildirdiniz ki?
Alıntı:
Yazan Engin Özoğul
Sevgili Engin'in "iltifat" diye söz ettiği şuydu:

Sevgili Atahun güneş gözlüklerini taktığında "Gözlüklerin kendisine yakışmadığını; gözlerindeki sıcaklığı, sevgiyi, güzelliği sakladığını" söylemiştim.

İnsanın derinliğini görmek için sözlerine bakılmaz, gözlerine bakılır. THS toplantılarının güzelliği buradadır.
Old 04-05-2010, 14:17   #237
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

İnsanın derinliğini görmek için sözlerine bakılmaz, gözlerine bakılır. THS toplantılarının güzelliği buradadır.

Kesinlikle katılıyorum. Gören gözler herşeyi anlatıyor.

Çocukken, insanların gözlerine "bakmaya utanırdım". Büyüdüm ve öğrendim ki, "gözünü kaçıranlar" güvenilmez varsayılıyormuş. Arasında elbette ki çok fark var. İlkinde bir çocukluk mahcubiyeti, ikincisinde suçluluk psikolojisi -arka planda- yatıyor.

Şimdi gözlere bakmadan konuşamıyorum.
Old 04-05-2010, 14:22   #238
Atahun

Alıntı:

Çocukken, insanların gözlerine "bakmaya utanırdım". Büyüdüm ve öğrendim ki, "gözünü kaçıranlar" güvenilmez varsayılıyormuş. Arasında elbette ki çok fark var. İlkinde bir çocukluk mahcubiyeti, ikincisinde suçluluk psikolojisi -arka planda- yatıyor.

Ben de aynen katılıyorum. Öyle sanıyorum ki, "Gözler kalbin aynasıdır." (galiba böyle bir de şarkı var. ) sözü de buradan geliyor.
Old 04-05-2010, 15:25   #239
Av.Nevra Öksüz

Alıntı:

Old 06-05-2010, 21:23   #240
Av.H.Sancar KARACA

Taze dibek kahvesi kokusu aldım bir yerlerden. KONYALI Üstadım, Kızlarağası'nda fincanda pişirilen dibek kahvesi ısmarlıyorum ta buralardan, lütfen hafta sonu uğrayıp lokum ve draje eşliğinde için mis gibi. Afiyet olsun Efendim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi