Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

bilatebliğ ve düşmüş icra dosyalarında harç ödenmeden dosya yenileme

Yanıt
Old 04-08-2008, 20:02   #1
avsenanur

Varsayılan bilatebliğ ve düşmüş icra dosyalarında harç ödenmeden dosya yenileme

selam kıymetli meslekdaşlarım,
uzun zamandır beni meşgul eden bir konu var ;benim düşmüş epey kurum dosyalarım var ve bunların pek çogu bilatebliğ dosyalar.şimdi ben bu dosyaları yenilemek durumundayım ve bilatebliğ bu düşmüş dosyaları harç ödemeden yenileyebilir miyim?bu konuda bana yardımcı olmanız dileğimle saygılar...
Old 11-08-2008, 11:23   #2
Av.Soner TERZİ

Bilatebliğ olan düşmüş icra dosyalarında yenileme için harç alınmıyor; tebliğ dosyalarda ise daha önce hacze çıkılmış olanlardan da harç alınmıyordu yanlış hatırlamıyorsam. İİK.md.78'in son iki fıkrası böyle bir uygulama şekline bürünmüş.
Old 12-08-2008, 12:42   #3
avsenanur

kıymetli meslekdaşım teşekkür ederim.hayırlı bol kazançlar başarılarınızın devamını dilerim.
Old 05-09-2008, 21:23   #4
AV.POYRAZ

ARKADAŞLAR ! KESİNLEŞMEYEN İCRA TAKİBİNİN DÜŞMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR. BU SEBEPLE BİLA TEBLİĞLERDE DÜŞME OLMAZ. ANCAK UYGULAMADA İCRA DAİRELERİ DÜŞÜRÜYORLAR. ANCAK iik DA MADDE GAYETAÇIK NET.... BU MADDEYİ SÖYLEYİN MÜDÜR ÇARK EDER.... BİZ ÇOK YAPTIK VE AYNI DOSYADAN DEVAM EDİYORUZ... OLMASI GEREKENDE BUDUR ZATEN...
Old 05-09-2008, 21:25   #5
avsenanur

sayın poyraz en son sordugum konuda yorumunuz nedir
Old 05-09-2008, 21:31   #6
avsenanur

pardon sorum burda çıkmamış kıymetli meslekdaşım sorum şu:
benim bir icra dosyamda vergi dairesi haciz koymuş ama 2000 senesinde konulmuş bu haciz emlakın kendi borcundan degil ticari kazanç vergisinden.ben 2.sıradayım acaba satış istesem nasıl olur satış istemeyen vergi dairesinin haczi düşer mi?teşekkürler
Old 07-09-2008, 11:41   #7
AV.POYRAZ

Öncelİkle Şunu Belİrteyİm. BİrÇok HukukÇu ArkadaŞ Vergİ Daİrelerİnİn Alacak Konusunda Daİma En Önde OlduĞunu SÖylemektedİrler Bu Husus YanliŞtir. Vergİ Daİresİnİn AlacaĞi Hacİz KoyduĞu Maldan Kaynakli İse Evet En Önde Yer Alir Hacİz Tarİhİ Önemlİ DeĞİl. Ancak Vergİ Daİresİnİn AlacaĞi Hacİz Konulan Maldan DeĞİl De BorÇlunun BaŞka Bİr Borcundan Kaynakli İse Bu Durumda Vergİ Daİresİde Siraya GeÇer.
Soruya Gelelİm.. Vergİ Daİresİnİn KoyduĞu Hacİz GeÇerlİdİr Ve Haczİ Devam Edİyordur. Yenİlemesİne Gerek Yok. Burada Bence Yapilmasi Gereken Şudur : Vergİ Daİresİne İcradan Yazi GÖnderİn Ve Toplam Alacaklarini Ferİlerİ İle Beraber Ne Kadar OlduĞunu Sorun EĞer Çikan Bedel Malin DeĞerİnden Fazla DeĞİlse Veya Malin DeĞerİnden Önemlİ ÖlÇÜde Az İse SatiŞ İsteyİn Aksİ Halde Her GeÇen GÜn Aleyhİnİze Olur.... Ayrica Vergİ Daİresİnİn 2000 Yilinda Hacİz KoyduĞunu SÖylÜyorsunuz 8 Sene İÇİnde Vergİ Konusunda Kismİ Aflar Geldİ. İndİrİmler Oldu UzlaŞmalar Yapildi. Muhtemelen Bunlar YapilmiŞtir Bu Sebeple Vergİ Daİresİ İle YaziŞma Yapin Son Durumu ÖĞrenİn....
Ayrica Vergİ Daİrelerİ Hacİz Koymakta Çok Hizli Ancak BorÇ BİttİĞİnde Haczİ Kaldirmakta Çok Ama Çok YavaŞ .. Bakarsiniz Belkİ BorÇ BİtmİŞtİr.... İyİ ÇaliŞmalar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi