Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

nafaka davası

Konuyu Kilitleyin
Old 04-10-2013, 09:56   #1
Konuk

Varsayılan nafaka davası

iyi günler ben eşime tedbir nafakası davası açtım ben 18 aydır babamın evindeyim eşim beni kovdu kayınvalidemin iftirası yüzünden şuan ayrıyız ve ben nafaka davası açtım ama boşanma davası açılmadı 650 tl nafaka talep ettim 3 aylık hamile iken kovuldum bebegim şuan 1 yaşında 1 kez dahi gelmedi aramadıda kayınvalidem de çocuk düşürdü diye iftira attı eşim açtıgım davaya cevap vermiş nafakayı ödeyemem diye ve eşimi ben kovmadım kendi evi terketti diye bu durumda ben ne yapabilirim
Old 04-10-2013, 16:07   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
iyi günler ben eşime tedbir nafakası davası açtım ben 18 aydır babamın evindeyim eşim beni kovdu kayınvalidemin iftirası yüzünden şuan ayrıyız ve ben nafaka davası açtım ama boşanma davası açılmadı 650 tl nafaka talep ettim 3 aylık hamile iken kovuldum bebegim şuan 1 yaşında 1 kez dahi gelmedi aramadıda kayınvalidem de çocuk düşürdü diye iftira attı eşim açtıgım davaya cevap vermiş nafakayı ödeyemem diye ve eşimi ben kovmadım kendi evi terketti diye bu durumda ben ne yapabilirim

Evi haklı olarak terk ettiğinize dair tanıklarınız varsa, onları dinletebilirsiniz. Eşinizin cevabında "nafakayı ödeyemem" demesinin hiçbir hükmü bulunmamaktadır. Eşiniz, sizin ve çocuğunuzun geçimi için maddi katkıda bulunmak zorundadır.Hükmolunan nafaka icra takibine konu edilmesine rağmen, ödenmezse hapis cezası bulunmaktadır.

Eğer kayınvalide ile aynı evde oturuyorsanız, bunu mahkemede mutlaka dile getirin. Bu bile başlı başına evi haklı olarak terk etmeniz için sebeptir.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.
Old 12-10-2013, 13:09   #3
Konuk

Varsayılan nafaka davası

eşimin cevap dilekçesi elime geçti bana karşı dava açmış ben eşime hakaretlerde bulunmuşum tanıkların huzurunda hakaret etmişim küçük düşürmüşüm çok yıpranmış maddi 10 milyar manevi 15 milyar tazminat talep ediyor şiddetli geçimsizlikten boşanma istiyor mahkeme masrafı ve velayet ücretlerini ödememi istiyor ben çalışmıyorum ve bebgine sahip bile çıkmadı ben büyütüyorum bir kez bile aramadı ben babamın evinde dogum yaptım beni kovmadıgı benim çekip gittiğimi söylüyor beni çocuk düşürdüğüm için kovdugunu bir arkadaşına söylemiş tabi bana şahitlik yapmıyor acaba dedikleri ses kaydı yapıp mahkemede dinletsem olur mu bide benim komşuma demiş ki 3 den 9 a şart olsun benim öyle karım yok benim çocugum o kadına anne derse bana baba demesin benim öyle evladım da karımda yok demiş bunlar işe yarar mı acaba bide boşanmak istemiş tazminat dilekçesinde boşanma davası açmış mı oluyor bilgilendirirseniz teşekkür ederim
Old 19-10-2013, 11:34   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Habersiz ses kaydı yapmak suçtur.

Davanızı ve karsı tarafın iddialarının yerinde olmadığını tanık dahil her türlü yasal delille kanıtlayabilirsiniz.

Davanızı el yordamı ile değil bir avukattan destek alarak yürütmeniz yararınızadır.Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurarak tarafınıza bir avukat atanmasını isteyebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi