Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hakİmlİk Ve Savcilik MÜlakati

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-05-2007, 12:55   #1
ncoban

Varsayılan Hakİmlİk Ve Savcilik MÜlakati

acaba hakimlik ve savcılık sınavının mülakatında neler sorulduğu konusunda fikri olan var mı?hukuki soruları ağırlıklı olarak mı soruyorlar?sordukları sorular hukukun genel esaslarına mı yönelik yoksa ayrıntıya da giriyorlar mı?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Old 23-05-2007, 14:36   #2
AV.ELİF GÖKDEMİR

merhabalar araştırdığım kadarıyla,her kanundan soru sorabiliyorlar.kanunu açıp madde başlığına bakıp orayla ilgili bir bentten de sorabiliyorlar.daha çok medeni kanunu iyi okursunuz ve ceza kanunu , özellikle de genel kısmı ve zaman zaman icradan önemsiz gibi gördüğmüz yerlerden de sorabiliyorlar,bana idari yargı mülakatında evlenme yaşlarını , benden önceki arkadaşa nişanlanmayı,mahkemelerin görevlerini falan sormuşlardı,memurlar netten bakarsanız daha ayrıntılı billgilere ulaşabilirsiniz.kolay gelsin.
Old 24-05-2007, 11:18   #3
ncoban

yardınlarınız için çok teşekkür ederim verdiğiniz adresten araştıracağım.yalnız benim duyduğum kadarıyla bunların yanı sıra sizin dış görünüşünüze,karakterinize,konuşurken zorlanıp zorlanmadığınıza ya da heyecanlanıp heyecanlanmadığınıza da bakıyorlarmış.bu bilgiler ne kadar doğru?
Old 24-05-2007, 12:27   #4
AV.ELİF GÖKDEMİR

merhabalar tabi ki bu dedeğiniz hususlara da dikkat ediyorlar.bayansanız siyah bir etek ceket takım giymeniz ttavsiye ederim ki erkekler de siyah giymişlerdi,sonra kendinizden emin olarak girmelisiniz.komisyon sizin rahat olduğunuzu görmeli ve siz rahat olmalısınız,onlar zaten sizin heyecanlı olduğunuzu görünce önce biraz kendinizden bahsetmenizi istiyorlar ,sonra bir sessizlik oluyor ve o sıra size soracakları soruyu yöneltiyorlar,siz de seri bir şekilde cevaplamalısınız, ben de ilk defa girdim ama öyle korkulacak gibi bir yer değilmiş,kolay gelsin,iyi çalışmalar.
Old 24-05-2007, 12:45   #5
av.mgul

benimde bildiğim kadarıyla her konyda sorular geliyormuş. benim söylemek istediğim şey oradaki hal ve hareketlerinizin nasıl olması gerektiği. sn. AV: ELİF GÖKDEMİR in de söylediği gibi kılı kıyaete dikkat etmelisiniz. zaten bir yerde mülakat varsa orada karşı tarafın aradığı mülakata giren adayın hal ve hareketleridir. zaten sizi sınav yapmışlar ve belli bir bilgi birikiminizin olduğu anlaşılmış. bundan sonra mülakatta önemli olan bu bilgileri karşı tarafa nasıl aktardığınızdır. kendinizden emin bir şekilde sorulan sorulara cevap vermeye çalıştığınız sürece bir sorun olmaz sanırım. bir de naçizane bir tavsiye konuşurken karşınızdaki kişi ile göz teması kurmaktan çekinmeyinki karşı taraf sizin kendine güvenen bir kişi olduğunuzu anlasın.
başarılar, iyi çalışmalar...
Old 24-05-2007, 18:33   #6
ncoban

peki mülakatı yapan jüri üyelerinin statüleri ne?kaç kişi var jüride?
Old 24-05-2007, 20:28   #7
carnerion

Benim bildiğim kadarıyla 5 kişilik bir heyet. Bunlar da Bakanlık Genel müdürleri.Müsteşar ya da yardımcısı.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi