Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

özürlü okulu

Yanıt
Old 11-04-2011, 18:24   #1
Konuk

Varsayılan özürlü okulu

zihinsel engelli oğlum okulda yediği bir şeyden zehirleniyor. bu zehirlenmeyi raporlandırdık. fakat ilköğretim müfettişleri dahil hiç bir personel oralı bile olmadı. oğlum mesai saati olmasına rağmen kusmaya başlıyor o haldeyken okulda hemşire ve revir olmasına rağmen servise bindirilip eve gönderiliyor. biz eve geldiği gibi hemen hastanaye kaldırıyoruz. okul hemşire ve okul müdüründen şikayetçi oldum. Bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. ne yapmam gerekli hangi yolları takip edeyim. saygılar.
Old 12-04-2011, 09:52   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Görev ihmali gösteren kişiler hakkında şikayetçi olmuşsunuz.

Yapabileceğiniz diğer girişimler,koşulları varsa ilgili kişiler hakkında idari şikayetler yapmak ve yine Bakanlık aleyhine koşulları varsa maddi manevi tazminat davası açmak olabilir.

Bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 12-04-2011, 18:00   #3
Konuk

Varsayılan özürlü okulu

sayın habibe hanım ; ilginize çok teşekkür ederim. idari olarak şikayetlerimi yaptım fakat hiç bir işlem yapılmıyor şaşırdım kaldım. ben okul müdürü için şikayet dilekçesi vermeye gidiyorum. bana özel eğitim şube müdürü "sen ankaraya ver dilekçeni onlar halleder diyor" miili eğitim müdürlüğünde başka yere vermek istiyorum siz özle eğitim şube müdürüne elden vereceksiniz biz alamayız diyorlar. özel eğitim şube müdürü vekaleten il milli eğitim müdürlüğüne bakıyor. dilekçelerimi artıkm iadeli tahattütlü gönderiyorum. ne yapacağımı şaşırdım. müthiş derecede ayrımcılık yapıyorlar. insan hakları kuruluna kadar gideceğim. ilginize teşekkür ederim.
Old 20-04-2011, 09:42   #4
Nur Deniz

Sayın Konuk, kurum içi şikayetiniz dışında, hasta hakları ile ilgili doğrudan sorunuzu göremediğim için yanıt veremedim. Çocuğunuzun hastanede ya da okulda sağlık çalışanlarından birinden kötü muamele, ihmal gibi bir uygulaması var ise, hasta hakları birimine şikayetçi olabilirsiniz.

Ancak okuldan kaynaklanan hastalıktan dolayı hasta hakları ihlali gibi bir durum görünmemekle birlikte, okul yemeklerinin denetiminden kim sorumlu ise şikayetinizi bu açıdan yürütmenin yararını görebilirsiniz.

Portör ve hijyen muayenelerinin denetimini isteyebilirsiniz.

Geçmiş olsun, saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi