Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Ticari Duyurular Ticari hukuk programları ve ürünleri, ücretli seminer ve konferans duyuruları, hukuk kitapları - yayınları. Hukukla ilgili tüm ticari ilanlar için.

Anket Sonucu: Hukuki İşlemlerinizde E-imza Kullanıyor musunuz?
Evet 6 23,08%
Hayır 20 76,92%
Oy Verenler: 26. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 246)

E-İmza(elektronİk İmza) Kampanya

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-10-2008, 15:37   #1
didem79

Olumlu E-İmza(elektronİk İmza) Kampanya

KAMPANYA.. KAMPANYA.. KAMPANYA..

ELEKTRONİK İMZA KARTI
+
KART OKUYUCU
+
NİTELİKLİ ELEKTRONİK SERTİFİKA(NES)
+
KİMLİK TESPİTİ
+
YERİNDE KURULUM

Kampanya Fiyatı
1 Yıllık 260YTL
2 Yıllık 331YTL
3 Yıllık 394YTL
  • Fiyatlara yukarıda belirtilen tüm hizmetler ve %18 Kdv Dahildir.
  • KAMPANYA 03.11.2008 Tarihine kadar geçerlidir.
ONLINE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

İndirimden Yararlanabilmek İçin Formdaki Açıklama Kısmına
MSY06AKRZT Yazınız.

MEŞE YAZILIM LTD. ŞTİ.
İSTANBUL : Selahattin Pınar cad. Seyhan Apt. No:22/5 Mecidiyeköy – İstanbul
0212 272 60 97(Pbx)
ANKARA : Sümer 2 sokak No:35/8 Kızılay - Ankara 0312 229 20 95(Pbx)

NES Sağlayıcısı E-Guven A.Ş’dir.
Old 16-10-2008, 23:03   #2
Av.Cengiz Aladağ

Bu fiyatı belirleyen nedir? Neden 260 YTL? Neden 60 değil, 6000 değil de 260? Bunun bir açıklaması var mı? Tek nesnel olan, kart okuyucu; onun da ederi fazla olmasa gerek. Gerisi sanal zaten.
Old 17-10-2008, 08:39   #3
didem79

Varsayılan fiyat

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bu fiyatı belirleyen nedir? Neden 260 YTL? Neden 60 değil, 6000 değil de 260? Bunun bir açıklaması var mı? Tek nesnel olan, kart okuyucu; onun da ederi fazla olmasa gerek. Gerisi sanal zaten.

Sayın Aladağ, Vekalet ücretleri gibi düşünün neden taban 40 değil de 140, ya da 4000 değil. Yine aynı düşünceyle yola çıkınca tek sayfa dilekçe yazmadaki emek sadece kağıt mıdır? Sanırım aynı açıklama.
Saygılar
Old 17-10-2008, 12:54   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan didem79
Sayın Aladağ, Vekalet ücretleri gibi düşünün neden taban 40 değil de 140, ya da 4000 değil. Yine aynı düşünceyle yola çıkınca tek sayfa dilekçe yazmadaki emek sadece kağıt mıdır? Sanırım aynı açıklama.
Saygılar

Sayın didem79, yazdıklarınız sorumun yanıtı değil; çünkü vekalet ücreti ile ilanı yapılan hizmet çok farklı şeyler.
Old 17-10-2008, 13:01   #5
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Bildiğim kadarı ile, masrafı karşılığı eder değil bu.

Kaç para masrafı olabilir ki?

KALEMLE İMZA ATMAYI DESTEKLİYORUM
Old 17-10-2008, 13:09   #6
Nur Deniz

Çok basit düşünüyorum, imza benimdir, benden başkası kullanamaz, kendime ait bir şey için kimseye para vermem.

Artık teknolojiyi de abarttık.

İmza özeldir ve güzeldir..

Sahibine sorumluluk yükler..

Ne yani imza benimse bunun için bu benim demek için bir de para mı vereceğim.

Para yerine imza atsak nasıl olur?
Old 17-10-2008, 13:26   #7
Admin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Ne yani imza benimse bunun için bu benim demek için bir de para mı vereceğim.
Sesiniz de size ait. Telefonla konuşurken para vermiyor musunuz?

Islak imza tabir değilen kağıda atılan imzaların zaten bu konuyla ilgisi yok. Elektronik imzada ise elektronik bir sistem kullanılıyor ve ödediğiniz bedel bu elektronik sistemin kullanımıyla ilgili.
Old 17-10-2008, 13:32   #8
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Admin
Sesiniz de size ait. Telefonla konuşurken para vermiyor musunuz?

Islak imza tabir değilen kağıda atılan imzaların zaten bu konuyla ilgisi yok. Elektronik imzada ise elektronik bir sistem kullanılıyor ve ödediğiniz bedel bu elektronik sistemin kullanımıyla ilgili.

O zaman şöyle söyleyeyim.Elzem midir?

Hizmete uygun ücretlendirme var mı?
Old 17-10-2008, 13:46   #9
Admin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
O zaman şöyle söyleyeyim.Elzem midir?
Cep telefonu elzem midir? Dileyen alır konuşur, dileyen almaz konuşmaz. Elektronik imzayı da dilerseniz alır kullanırsınız, ihtiyacınız yoksa almaz kullanmazsınız.

Alıntı:
Hizmete uygun ücretlendirme var mı?
Bilemiyorum, benim alanım değil.

Ancak özel sektörünün mal/hizmet bedelleri kendisinin belirleme yetkisine sahip olduğunu biliyorum. 1 tas çorbayı esnaf lokantasında 3 YTL'ye içebilirsiniz, 5 yıldızlı bir otele giderseniz aynı malzemeden yapılan aynı çorbaya 45-YTL verebilirsiniz. 45-YTL çok pahalıysa kimse orada çorba içmez, işletme sahibi de ya fiyat indirimi yapar, ya batar yerine daha uygun fiyatlı bir işletme kurulur. Ama çorba fiyatı malzemeye uygun ücretlendirilmiş mi diye denetlenmez. O denetim serbest piyasa ekonomisi içinde tüketici eğilimleri ve otokontrol ile otomatik olarak yapılacaktır.
Old 17-10-2008, 13:54   #10
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Admin
Cep telefonu elzem midir? Dileyen alır konuşur, dileyen almaz konuşmaz. Elektronik imzayı da dilerseniz alır kullanırsınız, ihtiyacınız yoksa almaz kullanmazsınız.

Bilemiyorum, benim alanım değil.

Ancak özel sektörünün mal/hizmet bedelleri kendisinin belirleme yetkisine sahip olduğunu biliyorum. 1 tas çorbayı esnaf lokantasında 3 YTL'ye içebilirsiniz, 5 yıldızlı bir otele giderseniz aynı malzemeden yapılan aynı çorbaya 45-YTL verebilirsiniz. 45-YTL çok pahalıysa kimse orada çorba içmez, işletme sahibi de ya fiyat indirimi yapar, ya batar yerine daha uygun fiyatlı bir işletme kurulur. Ama çorba fiyatı malzemeye uygun ücretlendirilmiş mi diye denetlenmez. O denetim serbest piyasa ekonomisi içinde tüketici eğilimleri ve otokontrol ile otomatik olarak yapılacaktır.

Örnek gerçekten çok güzel..

Sadece şunu söylemek istiyorum, e imza yı çorbaya benzetmek ne kadar doğru bilemiyorum. Şunu anlayamadım, lüx bir yer de fiyat farklıdır demişsiniz, e imzanın da lüx olan tarafı var mı?

Yoksa bütün e imzalar aynı hizmet alımına mı tabidir?
Old 17-10-2008, 14:17   #11
Admin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Örnek gerçekten çok güzel..

Sadece şunu söylemek istiyorum, e imza yı çorbaya benzetmek ne kadar doğru bilemiyorum. Şunu anlayamadım, lüx bir yer de fiyat farklıdır demişsiniz, e imzanın da lüx olan tarafı var mı?

Yoksa bütün e imzalar aynı hizmet alımına mı tabidir?
Benim alanım olmadığından bunu da tam bilemiyorum. Ancak bir malın ya da hizmetin değerinin sadece malzeme bedeli ile ölçülmesinin mümkün olmadığını ifade etmek istemiştim. İçtiğiniz çorba aynı malzeme bile olsa boğazdaki bir restoranta içerken manzaraya para ödüyor olabilirsiniz. Aynı şekilde mekan sahibi de o yer için daha yüksek kira ödüyordur tabii.

Elektronik imzada da, pekçok yan hizmet sunuluyor olabilir. Yukarıdaki ilanda yerinde kurulumdan bahsedilmiş mesela. Bunun yanında bir başka şirket telefonla danışmanlık hizmeti verir, ötekisi 24 saat eposta danışmanlık hizmeti verir, bir başkası kart okuyucusunu 14 ayar altından yapar, bir diğeri müşteri hizmetleri bölümünde yüksek lisans yapmış elektronik mühendislerini istihdam eder vs. Kısaca dünyada her hizmet farklı ve lüks şekilde sunulabilir.
Old 17-10-2008, 14:25   #12
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Admin

Elektronik imzada da, pekçok yan hizmet sunuluyor olabilir. Yukarıdaki ilanda yerinde kurulumdan bahsedilmiş mesela. Bunun yanında bir başka şirket telefonla danışmanlık hizmeti verir, ötekisi 24 saat eposta danışmanlık hizmeti verir, bir başkası kart okuyucusunu 14 ayar altından yapar, bir diğeri müşteri hizmetleri bölümünde yüksek lisans yapmış elektronik mühendislerini istihdam eder vs. Kısaca dünyada her hizmet farklı ve lüks şekilde sunulabilir.

Evet kişisel tercihe kalmış bu durumda... Ben yine de eylemime son vererek, herkesin cüzdanını kendisine bırakma durumundayım.

Cevaplar için teşekkür ederim.

(Eylem amacına uygundu .En azından ben yeni şeyler öğrenmiş bulundum)

Ve bunun için ücret ödemedim.

Saygılar..
Old 17-10-2008, 14:32   #13
Av.Mehmet Saim Dikici

Bence, fiyatın neden "o kadar" olduğunu sorgulamamız çok doğru olmayabilir.
Old 22-10-2008, 08:07   #14
selcukargun

sanırım yakında Uyap avukat portalına sadece elektronik imza ile girilebilecek. baroların sertifikaları da iptal edilecek. bu nedenle adliyeye gitmeden dosya incelemek isteyen (ara kararları, icre dosyalarnı, duruşma günlerini vs. ) veya bürosundan dilekçe vermek isteyen herkes elektronik imza kullanmak zorunda kalacak
Old 22-10-2008, 09:53   #15
didem79

Varsayılan E-İmza Kullanım Alanları

Sayın Argun'un belirttiği üzere Uyap artık girişte yanlızca E-İmza sertifikalarını kabul ediyor. E-imza ile uyapta ve diğer alanlarda yapılabilecekleri özetlemeye çalıştım, bilgilerinize.

- UYAP Avukat Portal üzerinden sisteme giriş, tüm Türkiye genelinde açılmış tüm dava dosyalarınızı inceleyebilme
- UYAP Avukat Portal üzerinden istenilen herhangi bir ilde adliyeye gitmeden hukuk davalarınızı açabilme ve dosya masraflarını internet üzerinden yatırabilme
- E-imza ile imzalanmış dilekçe ve evrakları UYAP aracılığıyla internet üzerinden dosyanıza gönderebilme
- İnternet üzerinden Marka - Patent başvurularını gerçekleştirebilme
- Güvenli internet bankacılığı hizmetleri (kredi kartı, leasing, bireysek kredi gibi başvurular, online hesap açımı ve ödeme, e-sözleşme ve m-ticaret işlemleri)

- Öss, Kamu Personeli, Pasaport vs başvuru işlemlerinde
- Yerel yönetim uygulamaları, dava ve takip açma, ticaret sicil işlemleri, dilekçe verme, elektronik fatura, vergi dairesi ve maliye işlemleri, gümrük işlemleri, dış ticaret işlemleri
- Online muhasebecilik ve vergi ödeme işlemleri
- Kurumlar arası iletişim(Emniyet Müdürlükleri, Üniversiteler, SSK, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlükleri, Sosyal Güvenlik(e-bildirge) ve Sağlık Uygulamaları(Sağlık personeli, hastane, eczane) vb.
- Sermaye piyasası işlemleri, sigorta işlemleri, menkul kıymetler, elektronik ortam üzerinden kağıtsız kurum içi ofis(izin belgesi, sipariş formalrı vs.), e-posta uygulamaları, şirket içi yazışmalar ve kurumsal uygulamalar
- Sanayi Bakanlığı'nın Garanti Belgesi, satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi ve muafiyet belgesi başvurularının e-imza ile yapılması
Old 23-10-2008, 10:08   #16
avzafer

Bu konuda Kamu Sertifikasyon Merkezi'nin fiyatları , diğer şirketlerin fiyatlarını sorgulamakta ölçü olarak kullanılabilir. KSM'nin nes için yıllık ücreti 33YTL+Kdv.
Ancak KSM şu an Bireysel Başvuruları kabul etmiyor. İlke olarak , bu konuda hizmet vermek için kurulmuş özel sektör kuruluşlarının rekabetçi bir ortamda gelişmesini sağlamak için bireysel başvuruları kabul etmeyeceğini ancak e-devlet projesinin selameti açısından kamu görevlisi olmayan bireylere de nes sağlanabileceğini kararlaştırıldığını beyan etmektedir. Kanımca bizler Avukat olarak Barolar aracılığıyla ilgili şirketlerle toplu pazarlık yaparak, KSM fiyatları ölçü alındığında makul kabul edilebilecek bir rakama anlaşma sağlayabiliriz.
Old 23-10-2008, 12:23   #17
didem79

Varsayılan fiyat esnekliği

Zafer Bey'in söylediği fiyatlara yakın fiyatlar KSM den sertifa sağlayan kurumların sayıları gibi olduğunda(yani toplu alımlarda- 20-30 bin gibi)şirketimiz tarafından da sağlanabilmektedir. Bu konuyla ilgili bazı barolarla benzer anlaşmalar da yapılmıştır. Yine sizin de belirttiğiniz üzere KSM Başbakanlığın bir genelgesi doğrultusunda sadece kamu çalışanlarına sertifika sağlamaktadır. Henüz anlaşma yapılmayan baroların talepleri doğrultusunda biz gerekli indirimleri yapmaya hazırız.
Old 23-10-2008, 13:06   #18
Tractatus

Ben bir başka şirketten 3 yıllık NES+Akıllı Kart paketini 250 YTL'ye aldım.
Old 27-10-2008, 15:48   #19
didem79

Varsayılan Kampanya

KAMPANYA.. KAMPANYA.. KAMPANYA..

ELEKTRONİK İMZA KARTI
+
KART OKUYUCU
+
NİTELİKLİ ELEKTRONİK SERTİFİKA(NES)
+
KİMLİK TESPİTİ
+
YERİNDE KURULUM

Kampanya Fiyatları ve İndirimden Yararlanabilmek İçin Formdaki Açıklama Kısmına UYAPM Yazınız.

MEŞE YAZILIM LTD. ŞTİ.
İSTANBUL : Selahattin Pınar cad. Seyhan Apt. No:22/5 Mecidiyeköy – İstanbul
0212 272 60 97(Pbx)
ANKARA : Sümer 2 sokak No:35/8 Kızılay - Ankara 0312 229 20 95(Pbx)

NES Sağlayıcısı E-Guven A.Ş’dir.
Old 28-10-2008, 15:47   #20
didem79

Varsayılan Kampanya'dan Yararlananlara Mobil İmza Paketi de Hediye

Kampanya kapsamında E-imza alanlara yeni bir hizmet daha ÜCRETSİZ

Mobil İmza Paketi
- Turkcell Simcard
- 1 Yıllık mobil imza paketi
- 50 kontör ya da 15 dakika hediye

* Bu hizmetten 03.11.2008 tarihine kadar yararlanabiliriz.
Old 07-11-2008, 14:48   #21
Av.Selim Balku

Alıntı:
Zafer Bey'in söylediği fiyatlara yakın fiyatlar KSM den sertifa sağlayan kurumların sayıları gibi olduğunda(yani toplu alımlarda- 20-30 bin gibi)şirketimiz tarafından da sağlanabilmektedir.

Toplu iş davaları aldığım zaman avukatlık ücretimde indirim yapıyorum.

THS üyeleri olarak toplu olarak başvursak siz ne kadar indirim yaparsınız ?

Yapmaya çalıştığım pazarlık site kuralları açısından ne kadar uygun bilmiyorum ama bizim için artık olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline geliyor elektronik imza.

Bu sebeple uygun bulunursa, THS üyeleri olarak bir çatıda toplansak ve bir şirketle veya forum konusunu açan şirketle anlaşma zemini oluşturulabilinir mi?

Kolay Gelsin...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi