Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Tevdi mahalline tevdi edilen ve mahkemece bloke edilen para

Yanıt
Old 12-07-2007, 13:55   #1
yer-sub

Varsayılan Tevdi mahalline tevdi edilen ve mahkemece bloke edilen para

Tevdi mahalline tevdi edilen ve mahkemece bloke edilen paranın nasıl ödeneceğini öğrenmek istiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.
Old 12-07-2007, 17:05   #2
ersen

sayın meslektaşım tevdi yeri tayini yapılmış ise mahkeme alacaklı şahsa paranın nereye yatırıldığını bildiren bir tebligat çıkarıyor. Aynı zamanda dosya numarasını biliyorsanız oradanda öğrenebilirsiniz. Genelde bir banka şubesine tevdi alacaklısı adına yatırılıyor ve ilgili kişi oradan parasını çekebiliyor.
Old 12-07-2007, 17:21   #3
yer-sub

olayda başka mahkeme tevdi yerindeki paraya tedbir koymuş .bu işlem karşısında ne yapmak gerekir.
Old 12-07-2007, 21:17   #4
Av.Ayse E.

1-tevdi yerine gerek gorulen olay nedir?tarafları kımlerdır...
2-bloke konulmasını gerektıren olay nedir?tarafları kımlerdır....
biraz daha acıklarsanız daha net cevap alabılırsınız kanaatındeyım...saygılarımla....
Alıntı:
Yazan slevın_23
olayda başka mahkeme tevdi yerindeki paraya tedbir koymuş .bu işlem karşısında ne yapmak gerekir.
Old 13-07-2007, 10:27   #5
yer-sub

müvekkil alacağı temlik almış. sonra başka borçlular çıkmış. belediye tevdi mahalli tayin ettirip parayı oraya yatırmış. tevdi mahalline yatırılan paranın dağılımı nasıl yapılmalıdır. yardım ederseniz sevinirim
Old 13-07-2007, 12:12   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan slevın_23
müvekkil alacağı temlik almış. sonra başka borçlular çıkmış. belediye tevdi mahalli tayin ettirip parayı oraya yatırmış. tevdi mahalline yatırılan paranın dağılımı nasıl yapılmalıdır. yardım ederseniz sevinirim

Sayın slevin_23,

Tek cümle ile sorup, olayı çözecek cevap arıyorsunuz. Meslektaşlarımız ise olayı anlamak için size soru yöneltmektedirler. Açıkçası son mesajınıza rağmen olayı ben de anlamadım. Telgraf metni gibi yazmayıp; olayı ayrıntılı açıklar mısınız?

Saygılarımla
Old 13-07-2007, 12:20   #7
yer-sub

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Sayın slevin_23,

Tek cümle ile sorup, olayı çözecek cevap arıyorsunuz. Meslektaşlarımız ise olayı anlamak için size soru yöneltmektedirler. Açıkçası son mesajınıza rağmen olayı ben de anlamadım. Telgraf metni gibi yazmayıp; olayı ayrıntılı açıklar mısınız?

Saygılarımla

ilk sorularda dediğiniz doğru olabilir ama son mesj da olayı yeterince anlattığımı düşünüyorum. saygılar
Old 13-07-2007, 12:38   #8
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan slevın_23

Son mesajım dediğiniz mesaj yukarıdadır.Koyulaştırdığım bölümle anlatmak istediğiniz nedir? Belediye niye tevdi mahalline ödeme yapmaktadır? Kimin adına yapmıştır? Tevdi mahalline yatan paranın dağılımından kastınız nedir?

Bence polemik yerine, amacınız sorunuza yanıt almaksa ; soruyu daha düzgün ifadelerle sormalısınız.

Saygılarımla
Old 13-07-2007, 12:52   #9
yer-sub

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Son mesajım dediğiniz mesaj yukarıdadır.Koyulaştırdığım bölümle anlatmak istediğiniz nedir? Belediye niye tevdi mahalline ödeme yapmaktadır? Kimin adına yapmıştır? Tevdi mahalline yatan paranın dağılımından kastınız nedir?

Bence polemik yerine, amacınız sorunuza yanıt almaksa ; soruyu daha düzgün ifadelerle sormalısınız.

Saygılarımla

polemiğe girmek amacım yok asla. belediyenin müvekkilim ve diğer alacaklara borcu var. hepsinle tek tek uğraşmak istemiyor ve mahkemeden tevdi yeri talep ediyor. yatırılan bu paranın paylaşımı nasıl yapılır. sıra belirlenirmi neye göre
Old 26-07-2011, 13:48   #10
av. sanen

Varsayılan tevdi mahalli

merhabalar, tevdi mahalli tayini yapan mahkeme tevdi mahalli kararını kaldırmış. tevdi mahalli tayini yapılan banka hesap numarasına ücret yatırılmış, kaldırıldıktan sonra yatırılan ücret ne olmuş olabilir? nasıl alınabilir? teşekkürler.
Old 27-07-2011, 07:46   #11
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan av. sanen
merhabalar, tevdi mahalli tayini yapan mahkeme tevdi mahalli kararını kaldırmış. tevdi mahalli tayini yapılan banka hesap numarasına ücret yatırılmış, kaldırıldıktan sonra yatırılan ücret ne olmuş olabilir? nasıl alınabilir? teşekkürler.
Cok ilginc. Mahkeme tevdi mahaali tayin kararini neden kaldirmis ki? Boyle bir kararla birlikte paranin da yatirana iadesine kara vermesi gerekirdi.
Old 27-07-2011, 09:03   #12
av. sanen

kiracı olmadığımızın tesbit edildiği gerekçesiyle tevdi mahallini kaldırmışlar ve kararda ödenen paranın iadesine diye bir açıklama geçmiyor. bu durumda bir önceki kararda tevdi mahalli tayin edilen yere ödenen para nasıl alınacak? müvekkil şirket bankaya ücretin iadesi için talepte bulunsa hukuki açıdan bir sakınca olur mu? yani işgalci olduğumuzun kabulu anlamına gelir mi?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi