Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

3 Yillik Yasal SÜre Hk.

Konuyu Kilitleyin
Old 19-03-2012, 13:26   #1
Konuk

Varsayılan 3 Yillik Yasal SÜre Hk.

Merhaba eşimle anlaşmalı olrak boşanmaya karar verdik ancak bir uzmandan yardım almamamızdan kaynaklanan hatalardan dolayı hakim davayı reddetti. Bu arada ben işten çıktığım ve maddi durumum bozulduğu için aynı evi paylaşmaya devam ettik ayrıca ailelerin öğrenip müdahale etmemesi için. Bu arada 3 yıl gibi bir yasal süreyi de doldurmuş oluyoruz. Önümüzdeki ay bu süre doluyor. Ben bu davayı tekrar açtığım da tek celsede boşanabilir miyim eşim itiraz etse bile. Bu arada aynı evi paylaşan iki arkadaştan farklı değiliz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Old 19-03-2012, 20:01   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba eşimle anlaşmalı olrak boşanmaya karar verdik ancak bir uzmandan yardım almamamızdan kaynaklanan hatalardan dolayı hakim davayı reddetti. Bu arada ben işten çıktığım ve maddi durumum bozulduğu için aynı evi paylaşmaya devam ettik ayrıca ailelerin öğrenip müdahale etmemesi için. Bu arada 3 yıl gibi bir yasal süreyi de doldurmuş oluyoruz. Önümüzdeki ay bu süre doluyor. Ben bu davayı tekrar açtığım da tek celsede boşanabilir miyim eşim itiraz etse bile. Bu arada aynı evi paylaşan iki arkadaştan farklı değiliz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

"fiili ayrılık" nedeniyle dava açabilmeniz için, önceki davanın kesinleşmesinden itibaren 3 yıl geçmesi ve tarafların biraraya gelmemesi gerekir. Eşiniz itiraz ederse, aynı evde yaşamanız, sıkıntı yaratacaktır.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.
Old 20-03-2012, 09:24   #3
Konuk

eşimin itirazı olmaz ise bu sebebe dayalı olarak dava sonuçlanabilir diyebilir miyiz ?
Old 20-03-2012, 11:55   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
eşimin itirazı olmaz ise bu sebebe dayalı olarak dava sonuçlanabilir diyebilir miyiz ?

Diyebiliriz.
Old 20-03-2012, 13:04   #5
Konuk

peki bu sürenin son 6 ayını ayrı geçirmişsek bu geçerli sayılır mı ?
Old 20-03-2012, 15:46   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
peki bu sürenin son 6 ayını ayrı geçirmişsek bu geçerli sayılır mı ?

3 yıl ayrılık gerekir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi